Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Efeler Satılık Daire

(382 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı159.527 - 265.879 TL/m²
13,21 Yıl
200.000 TL
Mimar Sinan'da Tekstilciler Sitesinde 3+1 Doğalgazlı 200.000 TL
Barış Mayadağ
Mimar Sinan, Efeler
3+1
Dün
100 m²
265.000 TL
AYDIN SATILIK 3+1 ORTA MAHALLE CADDE ÜZERİ ÖNÜ AÇIK DUBLEKS
Oktay Dindar
Orta, Efeler
3+1
4Gün Önce
170 m²
229.000 TL
REALTY WORLD ALYANS'DAN GİRNE MAHALLESİNDE 2+1 SATILIK DAİRE
Gülsen Hesna Terli
Girne, Efeler
2+1
5Gün Önce
95 m²
325.000 TL
AYDIN SATILIK 3+1 GÜZELHİSAR MAHALLESİ CADDE ÜZERİ SIFIR
Mehmet Berke
Güzelhisar, Efeler
3+1
5Gün Önce
150 m²
180.000 TL
MEŞRUTİYET MAHALLESİ'NDE DOĞALGAZLI HESAPLI 2+1
Hb Gayrimenkul Adil Bahçivanlar
Meşrutiyet, Efeler
2+1
Dün
100 m²
250.000 TL
AYDIN MERKEZ MESUDİYE MAHALLESİNDE 3+1 SATILIK DAİRE
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Mesudiye, Efeler
3+1
5Gün Önce
100 m²
320.000 TL
AYDIN MERKEZ MEŞRUTİYET MAHALLESİNDE 3+1 SATILIK DAİRE
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Meşrutiyet, Efeler
3+1
5Gün Önce
160 m²
125.000 TL
AYDIN MERKEZ CUMA MAHALLESİNDE 1+1 SATILIK DAİRE
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Cuma, Efeler
1+1
5Gün Önce
45 m²
270.000 TL
AYDIN KURTULUŞ MAHALLESİNDE 3+1 SATILIK DAİRE
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Kurtuluş, Efeler
3+1
6Gün Önce
170 m²
300.000 TL
SİTE İÇERİSİNDE ÖNÜ AÇIK SAKİN VE FERAH 3+1 DAİRE
Hb Gayrimenkul Mutlu Saçmacıoğlu
Ata, Efeler
3+1
5Gün Önce
165 m²
345.000 TL
M.SİNAN MAHALLESİ'NDE AÇIK TERASLI 3+1 DUBLEKS DAİRE
Hb Gayrimenkul Mutlu Saçmacıoğlu
Mimar Sinan, Efeler
3+1
5Gün Önce
160 m²
310.000 TL
AYDIN MERKEZ MEŞRUTİYET MAHALLESİNDE 3+1 SATILIK DAİRE
İhtişam Emlak İnşaat Gayrimenkul Ofisi
Meşrutiyet, Efeler
3+1
6Gün Önce
160 m²
295.000 TL
GÜZELHİSAR MAHALLESİ'NDE AYRI MUTFAKLI LÜKS 2+1 DAİRE
Hb Gayrimenkul Mutlu Saçmacıoğlu
Güzelhisar, Efeler
2+1
6Gün Önce
110 m²

Efeler Satılık Daire Fiyatları

Aydın şehrinde satılık daire fiyatları Yedi Eylül bölgesinde 194.756 TL'den başlayarak, Zafer taraflarında 252.747 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Efeler geneli ortalama fiyatı 219.101 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 214.099 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %4,62, son 10 yılda ise %140.26 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 13 yıl olarak görülmüştür.

Efeler Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Efeler şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 3 ilçeye göre bakarsak:

Efeler Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Efeler şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Efeler satılık Daire
Efeler satılık daire seçenekleri geniş bir konut yelpazesine sahip. Bütçenize uygun seçeneklerle tüm kriterlerinize uygun satılık evler Efeler’de sizi bekliyor.
Aydın'ın merkez ilçeleri arasında bulunan Efeler diğer ilçelere nazaran daha hareketli olmak ile birlikte ilin nüfus bakımından da en kalabalık ilçesi olma özelliğini de elinde bulunduruyor. Modern bir mimari yapısı ile dikkat çeken ilçe, ulaşım olanakları bakımından da sağladığı kolaylık nedeniyle pek çok kişinin yerleşim için tercih sebebi oluyor.
Efeler satılık ev fiyatları ise özellikle ilçenin nüfus olarak daha yoğun olduğu Zafer ve Orta mahallelerinde artış gösteriyor. Efeler satılık daire seçeneklerine yatırım yapmak amacı ile satılık ev arayışında olanlar, tercihini bu bölgelerden yana kullanırsa kira getirisi de o oranda yüksek olabilir.
Efeler'de satılık daire ararken nelere dikkat etmek gerekir?
Öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçenin belirlenmesi arama yapılacak olan sınırları daraltır ve en uygun satılık daireyi kısa sürede bulmanıza yardımcı olur. Bütçenin akabinde metrekare açısından evin büyüklüğüne ve oda sayılarına odaklanabilirsiniz. 1+1, 2+1 veya 3+1 gibi farklı oda sayılarına sahip evler içerisinde en doğru seçimi yapabilirsiniz. Efeler’in genel olarak satılık daire fiyat ortalamasını bilmeniz, amortisman süresine hâkim olmanız ise de ev alma sürecinde size avantaj sağlar. Efeler satılık daire seçeneklerini araştırırken mahalle seçeneklerini de daraltmak gerekiyor. Efeler, şehrin en kalabalık ilçesi olmasına rağmen nüfus belli mahallelerde daha çok yoğunluk gösteriyor. Özellikle Orta, Adnan Menderes, Mimar Sinan ve Zafer mahalleleri ilçede nüfusun yoğun olduğu yerler arasında bulunuyor.
Fatih, Efeler ve Zeybek mahalleleri ise ilçenin en sakin mahalleleri arasında yer alıyor. Bu neden ile satılık evler araştırılırken nüfus yoğunluğu bakımından ne arandığı da önemli konular içerisinde yer alır. Ayrıca iş ve okul gibi yerlere olan yakınlığa da dikkat edilmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra Efeler, Fatih, Yedi Eylül, Cumhuriyet gibi mahallelerde bulunan satılık daireler diğer mahallelere göre metrekare birim fiyat bakımından daha uygundur. Bu durumda yatırımcının elinde bulunan bütçe de belirleyici oluyor.
Efeler'de üniversiteye yakın satılık daireler
Şehrin tek üniversitesi olan Adnan Menderes Üniversitesi merkez kampüsü ve diş hekimliği gibi fakülteleri Efeler'de bulunuyor. Adnan Menderes üniversitesi sadece yurt içinden değil aynı zamanda da yurt dışından eğitim görmek için gelen öğrencileri de ağırlıyor. Adnan Menderes Üniversitesi’ne ait fakülteler genellikle Efeler/ Zafer mahallesinde bulunuyor. Bu neden ile Zafer mahallesi ilçenin en kalabalık mahallesi olma unvanına sahip. Hal böyle olunca Zafer'de satılık ev hatta kiralık daire fiyatları ilçenin geri kalanına oran ile daha yüksek. Zafer ve Mimar Sinan mahallelerinde alınan satılık dairelerin kısa süre içerisinde kiraya verilmesi de oldukça kolaylaşıyor. Bu bölgeler okula yakın olması sebebi ile hem öğrenciler hem de akademik personel tarafından ciddi talep görüyor.
Efeler'de satılık daire almak için 3 neden
Efeler satılık daire avantajları bakımından farklı imkanlar sunuyor. Özellikle ilçe şehrin en popüler ve hareketli ilçelerinden biri. Satılık daire fiyatları incelendiğinde metrekare başına il geneline oranla daha uygun alternatifler bulmak mümkün.
Ulaşım problemi olmamak ile birlikte şehrin tek üniversitesinin merkez kampüsü de Efeler'de bulunuyor. Yatırımcılar üniversitenin bulunduğu Zafer mahallesinde konut satın alırsa kiracı arama derdi de yaşamaz. Bu bölge üniversite personeli ve öğrenciler tarafından talep görüyor.
Efeler satılık daire alternatifleri araştırılırken Mimar Sinan ve Adnan Menderes mahalleleri de değerlendirilebilir. Zafer'e göre metrekare başı fiyatları daha uygun. Ayrıca bu iki mahalle de yine üniversiteye yakın konumda bulunuyor. Mimar Sinan mahallesi modern yapıları ile de dikkat çekiyor.
Tüm bunların yanı sıra şehrin kültürel ve sanatsal aktiviteleri de ilçe de yoğunluk kazanıyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım