Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Erenler Kiralık Daire

(11 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı584 - 973 TL/m²
21,65 Yıl
900 TL
ERENLER ÇARŞAMBA PAZARINDA 3+1 VERANDALI KİRALIK DAİRE
Hüseyin Yüksel
Hacıoğlu, Erenler
3+1
4Gün Önce
125 m²
950 TL
Erenler Küpçüler'de Kiralık Daire
Murat Bilcan
Küpçüler, Erenler
1+0
1.1.2020
121 m²
900 TL
YEŞİLTEPE SEPAŞ YAKINI 3+1
Servet Kutlu
Yeşiltepe, Erenler
3+1
11.1.2020
130 m²
650 TL
3+1 kiralik daire
Tarhan Sayın
, Erenler
3+1
28.12.2019
135 m²
650 TL
3+1 kiralik daire
Tarhan Sayın
, Erenler
3+1
28.12.2019
135 m²

Erenler Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Erenler geneli ortalama fiyatı 802 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 783 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %5,20, son 10 yılda ise %93.37 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 22 yıl olarak görülmüştür.

Erenler kiralık daire
Erenler’de beklentilerinizi tam anlamı ile karşılayan kiralık daireler bulmanız mümkün. Erenler kiralık daire seçenekleri arasında doğru değerlendirme yaparak hem konfor hem de ekonomik avantajlar sağlayabilirsiniz.
Erenler kentsel dönüşüm projeleri sayesinde Sakarya’nın en hızlı değişim yaşayan ilçelerinin başında yer alıyor. Bu hızlı gelişim sadece şehirde değil aynı zamanda ülke genelinde de pek çok ilçeye rol model olmaya devam ediyor.
Erenler’de uygun fiyatlı kiralık daireler
Erenler 2011 ve 2014 yılında gerçekleştirilen 2 farklı kentsel dönüşüm projeleri sayesinde pek çok yeni ve kaliteli konuta kavuşmuş durumda. Fakat konutlarda görülen bu artış kiralık daire fiyatlarına düşürmek için yeterli değil. Konutlarda görülen konfor artışı fiyatların da aynı seviyede artmasını sağlıyor.
Sakarya il olarak birinci derece deprem bölgesi olması nedeni ile il genelinde olduğu gibi Erenler’de de 3 kattan fazla imar izni çıkmıyor. Bu durum fiyatları artıran başka bir etken olarak karşımıza çıkıyor.
Erenler kiralık daire fiyatları özellikle Yenimahalle ve Küpçüler çevresinde dar gelir grubuna sahip olanlara hitap edecek düzeyde tutuluyor. Fiyatların bu bölgede düşük seyretmesi TOKİ’nin yürütmüş olduğu iki farklı projenin Küpçüler ve Yenimahalle’de yapılmasından kaynaklanıyor. Erenler kiralık daire bakımından uygun koşullar sunan mahalleler arasında Şeyhköy, Kayalarmemduhiye, Bekirpaşa ve Horozlar mahalleleri yer alır.
Erenler’de kiralık daire ararken nelere dikkat etmek gerekir?
Lokasyon ve fiyat aralıkları kiralık daire arayışında temel kriterler arasında bulunmalı. Özellikle sınırlı bütçeye sahip olanların fiyat konusunda ödün vermemesinde yarar bulunuyor. Çünkü kiralama esnasında ufak fiyat farkı önemsenmese de bu farkın her ay ödeneceği düşünülürse ödemelerde kiracıyı sıkıntıya sokabilir.
Erenler kiralık daire tercihi yapılırken göz ardı edilmemesi gereken önemli noktalardan biri de yapının kalitesi ve işçilik olmalı. Erenler deprem kuşağı üzerinde bulunuyor olsa da şehir nüfusu ilçede yoğunluk kazanıyor. Bu neden ile kiralık daireler mutlaka deprem riskine karşı dayanıklı olmalı. Son yıllarda yapılan binaların depreme karşı dayanıklı olduğu biliniyor. Mümkün olduğunca yeni binalarda bulunan kiralık evler tercih edilmeli.
Bir süredir yenilenmek için büyük çaba gösteren Erenler her mahallesi ile bir çekim merkezine dönüşüyor. Sosyal donatılara ve okul ve hastane gibi kritik noktalara yakın olan merkezlerde kiralık evler daha çok tercih ediliyor. Erenler kiralık daire fiyatlarının biraz daha yüksek seyrettiği Değirmendere, Kayalarreşitbey, Hürriyet, Çaybaşıyeniköy ve Küçüksence mahalleleri daha kaliteli ve yeni konutlardan yararlanmak isteyenlerin alternatifleri arasında bulunuyor. Erenler Sanayi Sitesi’nin bulunduğu Erenler Mahallesi de tercih edilen mahalleler arasında yer alır.
Erenler’de üniversitelere yakın kiralık daireler
Erenler’de en çok tercih edilen mahallelerin başında Erenler, Bağlar, Dilmen, Yeni, Küpçüler ve Hacıoğlu gelir.
Sakarya Üniversitesi ülkenin farklı bölgelerinden gelen pek çok öğrencinin eğitim aldığı bir üniversite olmak ile birlikte üniversiteye bağlı Meslek Yüksek Okulu ilçe sınırlarında bulunmasa dahi hem Erenler ile olan ulaşım kolaylığı hem de uygun kiralık daireler nedeni ile öğrenciler tarafından tercih ediliyor.
Erenler, Dilmen ve Bağlar gibi mahallelerin nüfus yoğunluğunun sürekli artış göstermesi üniversite öğrencilerinden kaynaklanıyor. Ayrıca bu bölgeler Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yakınlığı ile de biliniyor.
Erenler, kiralık daire seçenekleri arasında dubleks özelliklere sahip olan lüks daireler de mevcut. Böylece yaşam kalitesini artırmak isteyen ve büyük alan talebi bulunan ve geniş ailelerin de ihtiyaçları karşılanabiliyor. Erenler kiralık daire seçeneklerini doğru değerlendirebilmek için ihtiyaç listesinin yapılmasında yarar var.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım