Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sakarya Kiralık Daire

(614 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Sakarya

100 m² Kira Aralığı619 - 1.031 TL
20,15 Yıl
1.500 TL
YAZLIK VATAN MAH KİRALIK 3+1 SIFIR DAİRE 1. KATTA 140m2
Havva Gündoğdu
Vatan, Serdivan
3+1
4gün önce
140 m²
1.500 TL
YAZLIK ORTA MAH. KİRALIK 3+1 SIFIR DAİRE SİTE İÇİNDE 3 KAT
Havva Gündoğdu
Vatan, Serdivan
3+1
4gün önce
125 m²
1.600 TL
YAZLIK VATAN MAH. KİRALIK DAİRE 3. KATTA
Havva Gündoğdu
Vatan, Serdivan
3+1
4gün önce
140 m²
1.600 TL
YAZLIK VATAN MAH. KİRALIK 140 M2 DAİRE
Havva Gündoğdu
Vatan, Serdivan
3+1
4gün önce
140 m²
800 TL
Adapazarı Çukurahmediye'de Kiralık Daire
Cemil Demirci
Çukurahmediye, Adapazarı
3+1
2gün önce
110 m²
900 TL
SERDİVAN MERKEZDE KİRALIK 3+1 DAİRE
Murat Alıcıer
Arabacıalanı, Serdivan
3+1
5gün önce
110 m²
875 TL
100 M2 2+1 DAİRE
Atila Emanet
Yağcılar, Adapazarı
2+1
Dün
100 m²
750 TL
ŞEKER MAHALLE KİPA CİVARI BAHÇE KAT
Atila Emanet
Şeker, Adapazarı
2+1
Bugün
110 m²
550 TL
KARASU İNAN EMLAKTAN MEMURA KİRALIK
Karasu İnan Emlak
İncilli, Karasu
2+1
2gün önce
70 m²
900 TL
Serdivan Kemalpaşa'da Kiralık Daire
Kemalpaşa, Serdivan
2+1
Bugün
60 m²
550 TL
SAKARYA  ADAPAZARI CAMİLİ1  ACİLL KİRALIK DAİRE
15 Temmuz Camili, Adapazarı
2+1
2gün önce
100 m²
1.000 TL
Serdivan Avm Yakını 3+1 Kiralık Daire
Furkan Bozkurt
Köprübaşı, Serdivan
3+1
7gün önce
110 m²
Etiketli İlanlar

Sakarya Kiralık Daire Fiyatları

Sakarya şehrinde kiralık daire fiyatları Hendek bölgesinde 615 TL'den başlayarak, Serdivan taraflarında 1.058 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Sakarya geneli ortalama fiyatı 839 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 820 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %1,28, son 10 yılda ise %63.29 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Sakarya Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Sakarya şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Sakarya Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Sakarya şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Sakarya kiralık daire
Konumu ve konforu ile huzurlu bir yaşam alanı sağlayan Sakarya kiralık daire seçenekleri karşınızda! Siz de Sakarya'da kiralık daire olanaklarını değerlendirmek istiyorsanız ilanları inceleyebilirsiniz.

Helenistik dönemden bu yana yerleşim yeri olarak kullanılan Sakarya günümüzde Bursa, Bilecik, Bolu, Kocaeli ve Düzce gibi önemli şehirlerle komşu. İl, tarım faaliyetlerinin yoğunluğu ile bilinse de önemli sanayi kentleri arasında sayılıyor. Bu da şehrin göç almasına zemin hazırlıyor.

Sakarya'da daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Kiralık ev arayışı konusunda acele etmek süreci kısaltsa da ileride birçok soruna davetiye çıkarabilir. Bu nedenle iyi bir yol haritası ile işe başlama süreci kolaylaştırabilir. Bunun için ev kirası, aidat ve taşınma giderlerini de içine alan bir bütçe planlaması yapılmalı. Sınırları belli olan bütçeden ödün vermemek ilerleyen dönemlerde de ekonomik anlamda yaşanacak sıkıntının önüne geçer.
Sakarya'da Serdivan ve Sapanca ilçelerinde kiralık daire fiyatları il ortalamasının üzerinde. Sapanca sadece şehir halkı tarafından değil yakın şehirlerde bulunanlar tarafından da ilgi görüyor. Sakarya kiralık daire seçenekleri arasında tercih yapıldıktan sonra kontrat yaparken kira artış bedeli ve depozito gibi konuların tam bir ifade ile belirtilmesi gerekir.
Adapazarı ilçesine bağlı olan Acıelmalık, Karapınar, Budaklar, Çökekler ve Çerçiler; Serdivan ilçesinde ise Çubuklu kiralık daire fiyatlarının en yüksek olduğu bölgelerden. Sakarya kiralık daire seçenekleri arasında ekonomik fiyatlara sahip konutlar Taraklı, Geyve, Pamukova, Hendek ve Akyazı çevresinde yoğunlaşıyor.

hangi daireler daha hızlı kiraya verilir?
Günümüzde yatırım amacı ile ev satın almak isteyen kişiler giderek artıyor. Ev sahipleri genellikle yatırım yaptıkları evi kiraya vererek eve yaptıkları ödemenin amortismanını sağlamak istiyor. Sakarya’da ev satın alırken evin amortismanına dikkat etmek gerekir. Şehirde Adapazarı ve Serdivan çevresindeki kiralık daireler daha çok talep görüyor. Şehir merkezinin bu bölgelerden oluşması ve ilçelerin gelişmiş olması ilgiyi artırıyor. Sakarya'da konut sayısının artış göstermesi ile birlikte kiracılar çok daha fazla seçici davranıyor. Artık kiracılar tutmak istedikleri daireye masraf yapmak istemiyor. Kiralık dahi olsa bakımlı, içi yenilenmiş ve temiz konutlar daha çok ilgi çekiyor. Bu nedenle "Kiralık" ilanı vermeden önce kiralık bir daire mutlaka elden geçirilmeli. Değerinin üzerinde ya da eski fatura ve aidat borçları olan daireler de kiracıların uzak durduğu seçenekler arasında yer alıyor. Sakarya kiralık daire seçenekleri ile ilgilenenler genellikle yeni yapılmış konutları tercih ediyor.

Sakarya'da daire kiralamak için doğru ay hangisi?
Sakarya'da şehir halkı genellikle Adapazarı, Karasu, Serdivan, Erenler ve Arifiye ilçelerini yerleşim olarak terci ediyor. Sakarya kiralık daire arayışında olanlar eğer Adapazarı gibi en çok tercih edilen bir ilçedeki daireler ile ilgileniyor ise bu durumda doğru aydan söz etmek pek doğru olmaz. Çünkü bu bölgelerde yıl boyu emlak piyasasında hareketlilik söz konusu oluyor.
Sakarya Üniversitesi’nden dolayı haziran ve eylül aylarında öğrencilerin kiralık daire arayışları da artıyor. Serdivan ilçesinin bu kadar talep görmesindeki en büyük sebeplerden biri de üniversitenin bu ilçe sınırlarında kurulmuş olması. Bunun yanı sıra Adapazarı ilçesinde Tıp Fakültesi bulunması da bölgedeki kiralık daire piyasasının hareketli kalmasını sağlıyor.
Sapanca, Hendek, Ferizli, Kaynarca, Arifiye, Karasu ve Kocaali ilçelerinde de meslek yüksek okulları sayesinde öğrenci nüfusunun görülmesi okulların açılması ile birlikte kiralık daire seçeneklerinin azalmasına neden oluyor.

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım