Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Esenyurt Kiralık Dükkan / Mağaza

(62 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı979 - 1.631 TL/m²
14,54 Yıl
155.000 TL
Esenkent Sun Flower A.v.m Devren Şarküteri
Süleyman Yardımcı
Aşık Veysel, Esenyurt
4.2.2020
65 m²
158.000 TL
DR WEBER MARKALI YÜKSEK CİROLU KELEPİR DEVREN KİRALIK OTO YIKAMA
Ahmet Kamerağaoğlu
Barbaros Hayrettin Paşa, Esenyurt
3.2.2020
400 m²
900 TL
Kiralık depolu 80 m2 dükkan
Volkan Berber
Yeşilkent, Esenyurt
3.2.2020
80 m²

İstanbul / Esenyurt Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Esenyurt kiralık daire fiyat artışı %340,00 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %418,92 oldu.

2019 yılında Esenyurt ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.051,00 TL iken, bu yıl için Esenyurt kiralık ev ortalama fiyatı 1.120,00 TL oldu.

Esenyurt ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %6,57 artış gösterdi.

Esenyurt kiralık dükkan/mağaza
Avrupa Yakası’nda her geçen gün gelişmeye devam eden ve yeni ticaret merkezi olmaya aday Esenyurt’ta kiralık dükkanlar talep artışı ile karşı karşıya. Sizler de hayalini kurduğunuz iş için uygun kiralık işlerlerine, Esenyurt kiralık dükkan/mağaza seçeneklerine göz atarak sahip olabilir-siniz.
Avcılar’ın batısında ve Büyükçekmece’nin doğusunda kalan Esenyurt, yeni kurulmuş olmasına rağmen hızla gelişen ve yıllar geçtikçe prestij kazanan ilçeler arasında ilk sıralarda yer alıyor. İstanbul’un nüfus bakımından yü-künü omuzlamaya başlayan ilçenin merkezi Köyiçi olarak kabul ediliyor.
Esenyurt’ta dükkan mağaza kiralarken dikkat edilmesi gerekenler
Esenyurt genç nüfus potansiyeli oldukça yüksek bir ilçe. Esenyurt Üniver-sitesi’nin de bulunduğu Doğan Araslı Bulvarı ve Namık Kemal Mahallesi en hareketli noktalarından. Müşteriye sunulacak olan hizmetin niteliği ön-ceden belirlenmişse Esenyurt kiralık dükkan/mağaza seçimi hızlanabilir. Bunun yanı sıra yapılan işten alınan sonuç da daha pozitif olabilir.
Binaların altında kalan kiralık mağazalar tercih ediliyor ise bina yönetimi-nin yapılacak olan işe onayının bulunması gerekmekle birlikte bazı dük-kanlar ruhsat alma aşamasında bina kaynaklı sorunları doğurabilir.
Esenyurt kiralık dükkan/mağaza seçeneklerine yönelmeden hemen önce bütçenizin net sınırlarını belirlemenizde fayda var. Gerek kiralık dairelerde gerekse de kiralık dükkan ya da mağazalarda kira artışları TEFE ve ÜFE’ye göre belirlendiği için bu oranların yıl sonu yüksek çıkması durumunda ki-rada da yüksek oranda bir artış söz konusu olabilir. Kiralarken dikkate alınmayan küçük fiyat farkları kira artışı dönemlerinde büyük önem kaza-nıyor. Bu neden ile Esenyurt kiralık dükkan/mağaza fiyatının yıllık artı-şına da sözleşmede yer vermek gerekir.
Esenyurt’ta kiralık dükkan/mağaza yatırımı için 3 neden
Nitelikli konut projeleri sayesinde değer kazanan ilçe, kiralık dükkan ola-nakları ile de ilgiyi üzerinde toplamaya devam ediyor. Esenyurt’ta mağaza ya da dükkan kiralamak isteyenlerin iş yeri kurarken alacağı riskleri en aza indirgeyebilir.
Satılık dükkan fiyatlarının yüksek olması iş kurmak isteyen pek çok kişiyi kiralık dükkan arayışına sürüklerken bu durum yatırımcılar için de fırsata dönüşebilir. Esenyurt’ta dükkan/mağaza satın alarak kiraya vermek kar ge-tiren yatırım araçları arasında gösterilebilir. Özellikle ilçenin merkezi ve çarşısı olarak bilinen Köyiçi’nde bulunan kiralık dükkanlara kısa süre içeri-sinde kiracı bulmak daha kolay oluyor.
Esenyurt’ta nüfusun fazla olduğu yerlerde müşteri potansiyeli yeterince yüksek. Mehterçeşme Mahallesi ilçenin en kalabalık mahalleleri sıralama-sında başı çekiyor. Mehterçeşme Mahallesi’nde Bağdat Caddesi, Cumhuri-yet Caddesi ve Ufuk Caddesi ise dükkanların yoğunlukta olduğu ve ilçe halkının da alışveriş için en çok tercih ettiği bölgeler içerisinde bulunuyor.
Esenyurt kiralık dükkan/mağaza yatırımı yapmak için Örnek Mahalle-sinde Erzurum Kongresi ve Ahmed Arif Caddesi, Fatih Mahallesi’nde de 19 Mayıs Bulvarı uygun seçenekler sunar. Esenyurt’ta pek çok cadde ve bulvarlarda olduğu gibi bu merkezlere bağlanan sokaklarda da birçok işin rahatlıkla yürütülebileceği kiralık dükkan mevcut.
Esenyurt’ta dükkan ve mağaza kiralamak için en doğru ay ne zaman?
Kiralık dükkan ararken mutlaka ileriye dönük seçimler incelenmeli. Özel-likle dükkan ve mağaza gibi iş yerlerinin taşınması konutlara nazaran daha külfetli olur. Bu külfet maddi yönden olduğu gibi manevi yönden de bü-yük bir baskıya yol açar. Bütçeye en uygun Esenyurt kiralık dük-kan/mağaza seçimi kış döneminde yapılabilir. Emlak piyasasında durgun-luklara sahne olan kış döneminde; fiyatı avantaja çevirmek daha kolay ola-bilir. Bunun yanı sıra ilkbahar dönemine kadar gerekli bakımlar ve ruhsat işleri de tamamlanarak işletme hizmet verebilir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım