Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Fatih Kiralık Dükkan / Mağaza

(33 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.573 - 2.621 TL
16,92 Yıl
7.500 TL
Yusufpaşa da teraslı 100 metre² işyeri
Kamelya Semercioğlu
İskenderpaşa, Fatih
2.9.2019
120 m²
38.000 TL
İŞ İMKANI FIRSAT DEVREN KİRALIK ŞARKÜTERİ
Hüseyin Altuntaş
Koca Mustafapaşa, Fatih
28.8.2019
40 m²
29.000 TL
Fatih Fevzipaşa Cad KİRALANDI
Ali Kemal Arslan
Hırka-i Şerif, Fatih
Dün
330 m²
Etiketli İlanlar

İstanbul / Fatih Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Fatih kiralık daire fiyat artışı %421,86 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %399,40 oldu.

2018 yılında Fatih ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.838,00 TL iken, bu yıl için Fatih kiralık ev ortalama fiyatı 1.965,00 TL oldu.

Fatih ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %6,91 artış gösterdi.

Fatih kiralık dükkan/mağaza
Fatih gibi ticari gelir düzeyi yüksek bir ilçede işlek cadde üzerinde bakımlı kiralık dükkan bulmayı kim istemez ki? Siz de Fatih kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini fırsata dönüştürmek isteyenler arasındaysa-nız; ilanlara göz atmalısınız.
Kültürel anlamda İstanbul’un en zengin ilçelerinden olan Fatih, ilçenin mevcut potansiyelini keşfedenlere büyük kazançlar getirebiliyor.
Fatih’te kiralık dükkan/mağaza tutmak için en doğru ay nedir?
Fatih kiralık dükkan/mağaza gibi iş yerlerinin ciddi talep gördüğü ve her daim ticaret hacmi geniş ilçelerden biri olduğu için istenen kiralık dükkanı bulmak zor olabilir. Nur-u Osmaniye çevresi, Fevzi Paşa caddesi ve Laleli gibi iş kurmak isteyenlerin ilk tercih ettiği yerlerde seçenekler oldukça kı-sıtlı. Çünkü bu bölgelerin potansiyeli yüksek olduğu için ciddi ihtiyaç du-yulmadığı sürece kiralık mağaza sahipleri dükkanı taşıma taraftarı olmuyor. Haliyle de boş dükkan bulmak için fırsatları kovalamak verilen ilanları sü-rekli takip etmek gerekiyor.
Fatih ilçesine sonradan katılarak ilçenin ticaret kapasitesine büyük fayda sağlayan Eminönü kiralık dükkan talebinin fazla olduğu semtler arasında-dır. Özellikle Ragıp Gümüşpala Caddesi semtin en işlek caddeleri içinde gösterilir. Bu caddenin çevre sokaklarında dahi tüm yıl kiralık mağaza bul-mak için iyi bir araştırma yapmak gerekir.
Fatih’in hemen hemen her semti ve caddesi ile değerli olması iş kurmak is-teyen pek çok kişinin önceliğinin burası olmasına zemin hazırlıyor.
Fatih’te dükkan/mağaza kiralarken nelere dikkat etmek gerekir?
Fatih kiralık dükkan/mağaza seçenekleri değerlendirilirken önce dükka-nın nasıl bir yerde olması gerektiğine karar vermek gerekiyor. Çünkü Fatih, yüksek kazanç sağlayabilmek için sadece işlek cadde ve sokak ile sınırlı bir ilçe değil. Bunun dışında yüzyıllardan bu yana varlığını sürdüren çarşılarda bulunan kiralık dükkanlar da cirosu yüksek olmaları nedeni ile gözde al-ternatifler içinde yer alır.
Fatih kiralık dükkan/mağaza seçimi yaparken kurulacak işin amacına uygun bir alternatif bulunur ise devren kiralık mağazalar da değerlendir-meye alınmalı.
İlçenin bazı bölgelerinde özellikle Beyazıt Kapalı Çarşı, Beyazıt Meydanı ve Laleli gibi kritik noktalarda bulunan kiralık dükkanların dolar üzerinden kiraya verildiği bilinmeli. Döviz kurunun sürekli yükselişte olduğu dönem-lerde ödemelerde zorluk yaşanabileceği düşünülerek bu dükkanların değer-lendirilmesinde fayda bulunuyor.
Fatih kiralık dükkan/mağaza seçeneklerinin özellikleri
Restoran, mağaza ya da cafe gibi işletmelerin yanı sıra farklı sektörde hiz-met için en uygun kiralık dükkan seçenekleri de Fatih’te mevcut.
Vatan Caddesi, Türk Caddesi, Vefa Caddesi, Mesihpaşa Caddesi, Süleyma-niye Caddesi ve Küçük Pazar Caddesi gibi pek çok merkez ilçede merkezi konuma sahip olmanın yanı sıra turistik açıdan da yoğunluk olan caddele-rinden bazıları.
İhtiyaca göre tek katlı kiralık mağazalar kadar daha büyük alana ihtiyaç du-yanlar için ise çok katlı mekanlar da bulunuyor.
Fatih gerek devlet gerekse de özel okullar bakımından zengin bir kapasiteye sahip. Üniversitelerin de bu gölgede yoğunluk kazanması zaten gün boyu hareketli olan ilçeyi yılın her döneminde daha hareketli hale getiriyor.
Fatih kiralık dükkan/mağaza özellikleri bakımından çeşitlilik gösteriyor. Bu durum her türlü iş için uygun dükkanın bulunmasını kolaylaştırıyor. Detaylı bir inceleme ve yapılan planlama sayesinde Fatih’te uygun kiralık dükkan da bulunabilir. Fatih kiralık dükkan/mağaza seçenekleri değer-lendirildiğinde Namık Kemal, Balat, Ayvansaray ve Nişanca çevresinde bu-lunan kiralık dükkanların Fatih’in gözde caddelerine göre daha uygun fi-yatlara sahip olduğu ortaya çıkıyor.
Fatih, İstanbul’da hayatın durağanlaşmadan akışını sürekli devam ettirdiği metropol ilçeleri içerisinde yer alırken tarih kokan yapısı ile de ziyaretçile-rin gözde kültürel ve ticaret merkezi olarak ifade ediliyor.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım