Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Foça Kiralık Daire

(5 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.187 - 1.979 TL/m²
17,99 Yıl
1.400 TL
Yeni Foça Atatürk'te 2+1 Kiralık Daire
Murat Yeşilada
Atatürk, Foça
2+1
24.11.2019
85 m²

Foça Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Foça geneli ortalama fiyatı 1.631 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.594 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %14,25, son 10 yılda ise %229.11 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Foça kiralık daire
Foça kiralık daire seçenekleri arasından bütçenize ve konut kriterlerinize uygun daireyi bulabilmeniz oldukça kolay. Hemen ilanlara tıklayın ve hayallerinizi süsleyen konutu seçmeye başlayın!

İzmir’e yaklaşık olarak 70 km mesafede bulunan Foça, toplu taşıma araçlarıyla kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz tatil bölgelerinin başında geliyor. Doğusunda Menemen, batısında Ege Denizi, güneyinde ise İzmir Körfezi ile çevrili olan bu ilçe, mavi bayraklı plajları ile öne çıkan mükemmel tatil beldelerinden bir tanesi. Gencelli, Karakum, Yeni Foça, Pollen Tatik Köyü gibi noktalar ilçenin sıklıkla rağbet gören plajlarının başında geliyor.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na 85 km uzaklıkta yer alan Foça, 13. Yüzyıla kadar Türk Beyliklerinden olan Çaka Bey’in himayesi altındaydı. Daha sonra Saruhan Beyliği’nin ve ardından da Fatih Sultan Mehmet döneminde Osmanlı topraklarına katıldı. 1922 yılında ise Atatürk ilk kez Foça’ya adım atmıştır. Dolayısıyla o günden beri Foça’nın kurtuluşu tarihi bir gün olarak kutlanır. Yerli yabancı pek çok turist tarafından rağbet gören ilçe, kiralık daire seçenekleriyle de büyük ilgi görüyor. İlçenin bünyesinde hem yerli halka hem de sezonluk gelen tatilcilere uygun pek çok Foça kiralık daire ilanları yayınlanıyor. Siz de tercihlerinize uygun kiralık seçenekler için aktif ilanlara göz atabilir ve kriterlerinize uygun konutu kolayca kiralayabilirsiniz.
Foça’da kiralık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Eğer siz de Foça kiralık daire ilanlarına bakıyorsanız öncelikle kendinize güzel bir yol haritası çizmenizde fayda var. Çünkü aklınızda herhangi bir konut kriteri belirlemediyseniz bu dönemde seçim yaparken biraz zorluk geçmeniz kaçınılmaz olacaktır. Öncelikle ödeme gücünüzü ön planda tutun. Giderlerini hesaplayarak ne kadarlık bir evde yaşam sürdürebileceğinizi kolayca belirleyebilirsiniz. Foça’da toplu konut projeleri kapsamında inşa edilmiş pek çok Foça kiralık daire seçenekleri görebileceksiniz. Ancak bu evlerin fiyatları bütçenizi aşıyorsa daha cazip seçenekleri değerlendirmeye çalışmalısınız. Ardından mutlaka ve mutlaka konutun yaşam olanaklarına bakmanız gerekiyor.
Foça’da yaz kış yaşam sürdürecekseniz evi kolay ulaşım açısından minibüslerin sefer yaptığı bir lokasyonda tutabilirsiniz. Ayrıca hastane, okul, alışveriş ve iş merkezi gibi yerlere yakın olmasına da dikkat etmelisiniz. Dış cephesini, onarım gerektirip gerektirmediğini evi yerinde görerek analiz edebilirsiniz. Tüm bu aşamaları atlattıktan sonra yasal prosedürlere geçebilirsiniz. Noter huzurunda hazırlatacağınız kira kontratınıza kira artış bedelini, depozito ve aidat ücretlerini ekletmeyi gözden kaçırmamalısınız. Unutmayın yasal olarak yapılan işlemler haklılığınızı kanıtlamanın her zaman en açık yoludur.
Foça’da üniversitelere yakın kiralık daireler nerede?
İlçe sınırları içerisinde Atatürk Mahallesi’ne bağlı olan Dokuz Eylül Üniversitesi Reha Midilli Foça Turizm Fakültesi konuşlanıyor. Üstelik okul çevresinde konaklamak isteyenler için kiralık ev seçenekleri bulabilmek de oldukça basit. Fakültenin bulunduğu çevrede 1+1 veya 2+1 oda sayısında olan öğrenci bütçesine uygun farklı kiralık evler yer alıyor. Kiralık konutların çevresi market, büfe gibi yaşam olanakları açısından da oldukça zengin. Atatürk Mahallesi çevresinde yaşamaya başladığınızda sağlık, eğitim ve ulaşım gibi pek çok alanda avantajlı olabilirsiniz.
Neden Foça’da daire kiralamalısınız?
228 kilometrekare yüzölçümüne sahip olan Foça; geçmişten beri süregelen eşsiz doğası, çarşaf gibi uzanan denizi, yemyeşil ağaçları ile huzur dolu anlar vaat eden tatil cennetlerinden bir tanesi. Dikili ve Menemen ilçelerine yakın bir lokasyonda bulunan Foça’da; Orak, Fener, Atatürk, Metelik, Kardere ve İncir olmak üzere toplamda 6 adet ıssız ada bulunuyor. Adalar dışında daha pek çok gezilip görülebilecek yerleri de mevcut. Anatanrıça Adak Nişleri, Ağalar Konağı, Fatih Cami ve Beşkapılar Kalesi gezilebilecek tarihi yerleri arasında değerlendiriliyor. İlçe yenilenen modern yüzü sayesinde Foça kiralık daire skalasının çeşitlenmesine de aracılık ediyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım