Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Bulgurlu Kiralık Daire

(85 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.550 TL
KAPORASI ALINDI
Erol Gezgiç
Bulgurlu, Üsküdar
2+1
6Gün Önce
65 m²

İstanbul Bulgurlu kiralık daire
Bulgurlu; İstanbul'un tarih kokan ilçelerinden biri olan Üsküdar'ın nezih bir semtidir. Sakin ve temiz bir semt olan İstanbul Bulgurlu kiralık daire seçenekleri size zengin olanaklar sunar.

Neden Bulgurlu' da daire kiralamalısınız?
İstanbul Bulgurlu kiralık daire arayışınızda ideal bir semt olabilir. Semtte bulunan Bulgurlu Caddesi' nden hemen hemen İstanbul'un her yerine ulaşım mümkündür. Otobana olan yakınlığı, yeni hizmete geçen Çekmeköy- Üsküdar metrosu arasında bir durak yeri olması, trafik keşmekeşliği yaşandığı günümüzde ulaşım açısından İstanbul Bulgurlu kiralık daire tercihinizde değerlendirilmesi gereken bir alternatiftir. Aynı zamanda semtin hemen hemen her yerinde yeni binaların oluşu, temiz havası, temiz sokakları ve sakin ortamıyla kiralık daire arayanlar için tercih sebebi olabilir. Semtin İstanbul'un önemli tepesi olan Çamlıca Tepesi'ne yakınlığı da ayrı bir güzellik. Semtte perşembe günleri kurulan semt pazarından da taze ve uygun pazar alışverişi yapmanız mümkün. Cadde üzerinde çoğu bankanın şubesi de yer almaktadır, bankacılık işlemlerinizi de uzaklara gitmeden kolayca yapabilirsiniz.

Bulgurlu'da kiralık daire bulmak için doğru ay hangisi?
Fiyat açısından daha uygun kiralık ev seçeneklerini bulabilmeniz açısından en uygun zaman genellikle kış aylarıdır. İlkbahar ve yaz ayları emlak sektörünün en hareketli dönemleridir. Bu dönem daha fazla seçeneklerle karşılaşabilirsiniz ama talep artığı için fiyatlar daha yüksek olabilir. İstanbul Bulgurlu kiralık daire seçenekleri için de eğer geniş imkanlardan yararlanmak istiyorsanız ilkbahar yaz aylarını tercih etmelisiniz. Ancak daha uygun - düşük fiyatlarla kiralık evler arasında tercih yapmak istiyorsanız kış aylarını değerlendirebilirsiniz.

Bulgurlu' da daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Kiralık ev ararken dikkat edilmesi gereken unsurlardan en önemlisi binanızın depreme dayanıklı olup olmadığı hususudur. İstanbul Bulgurlu kiralık daire terciğinizde de bu unsuru dikkate almanız faydalı olabilir. Genellikle semt olarak yeni evlerin hakim olduğu bir yer olduğundan bu konuda herhangi bir sorun yaşanmayacaktır. Kiralık daireler bakarken diğer önemli noktaları birkaç başlık altında toplayabiliriz. Öncelikle kira kontratını dikkatlice okumanın faydası olacaktır, kira kontratını mal sahibi ile yapıp yapmadığınızda diğer önemli unsurdur. Zira gerçek mal sahibi ile yapılmayan kontratlar kira ödemesini başka bir kişiye yapmanıza neden olur ve bu durum ileride ciddi sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir. Kiralama işlemini yapmadan önce dairede tamirat gerektiren yerler olup olmadığına da dikkat edilmesi gerekir. Dikkat edilmezse tamirat konusunda ev sahibiyle anlaşmazlık olması kaçınılmaz olabilir.

İstanbul Bulgurlu'da hangi daireler daha hızlı kiraya verilir?
Ev sahipleri açısından düşündüğümüzde, İstanbul Bulgurlu kiralık daire bakanlara tadilatı yapılmış yeni evler sunduğunuzda kiralaması daha kolay olacaktır. Bina yaşı genç olan kiralık evler her zaman daha avantajlıdır. Semtin diğer bölgelerle genel olarak ulaşımı kolay olduğu için zaten büyük bir artısı vardır. Bu avantaj başlı başına semtte kiralık ev sirkülasyonunun hızlı olmasının nedenidir. Aynı zamanda semtte birçok okul, alışveriş merkezleri, restaurantlar, bankalar bulunduğundan bu civarda bulunan kiralık evler diğerlerine nispeten daha hızlı kiraya verilebilir.


İstanbul Bulgurlu'da üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
Semtin civarında birçok üniversite olmasından dolayı, öğrenciler ve üniversite çalışanları açısından tercih sebebi olabilir. Marmara Üniversitesi, Üsküdar Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi gibi önemli okullara tek araçla gidebilmek mümkündür. Bu özelliği de semtte kiralık ev talebini arttıran nedenlerdendir. Bulgurlu Caddesi üzerinden geçen hemen hemen her otobüs bu okulların yakınlarından geçmektedir. Cadde üzerinde veya caddeye yakın sokaklarda bulunan kiralık evleri tercih etmeniz okullara ulaşım açısından büyük yarar sağlayabilir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım