Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Üsküdar Kiralık Daire

(274 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.334 - 2.223 TL
22,05 Yıl
1.850 TL
METROPOL'DEN EMSALSİZ KAPALI OTOPARKLI ASANSÖRLÜ SIFIR ARAKAT2+1
Mustafa Şahin
Bulgurlu, Üsküdar
2+1
4.9.2019
85 m²
Etiketli İlanlar

Üsküdar Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Yavuztürk bölgesinde 1.030 TL'den başlayarak, Acıbadem taraflarında 3.735 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Üsküdar geneli ortalama fiyatı 1.823 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.781 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %-1,55, son 10 yılda ise %128.92 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 22 yıl olarak görülmüştür.

Üsküdar Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Üsküdar şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Üsküdar Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Üsküdar şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Üsküdar kiralık daire
İstanbul’un kalbinde bulunan Üsküdar kiralık daire seçenekleri ile muazzam avantajlar sunar. Siz de ulaşımın kolay olduğu bir yerde kiralık ev istiyorsanız geniş fiyat skalasına sahip Üsküdar’ı değerlendirebilirsiniz. İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Üsküdar’daki kiralık evler arasından 1+1 ila 5+1 arasında genişliğe sahip bir ev kiralayabilirsiniz.

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda bulunan Üsküdar, hem kara hem de deniz yolu ile yapılacak ulaşım ağı bağlantı noktalarının birçoğunun geçtiği ve Marmaray sayesinde daha da değer kazanan bir ilçedir. Kocaeli Yarımadası’nın batı kısmında yer alan Üsküdar İlçesinin, doğusunda Ümraniye ve güneyinde Kadıköy ilçeleri, batısında ve kuzeybatısında İstanbul Boğazı, kuzeyinde de Beykoz İlçesi bulunmaktadır.

Neden Üsküdar’da ev kiralamalısınız?
Ulaşım ağının odağında oluşu Üsküdar kiralık daire seçeneklerini tercih edilir kılar. İstanbul’un çok eski yerleşim alanlarından biri sayılan Üsküdar, hamam, camiiler ve külliye gibi eserler ile saray ve yalıları barındırır. Eski Valide Camii ile Beylerbeyi Camii, Mihrimah Sultan Külliyesi, Beylerbeyi Sarayı ile Çamlıca Kasrı ve Büyük Selimiye Camii diğer eserler arasında yer alır. Kız Kulesi’ni unutmamak gerekir. Halkın kolayca ziyaret edebileceği Kız Kulesi’nin içinde bulunan restoranda yemek yiyebilir ya da kafeteryasında denize karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Yeşilçam filmlerinde de sıkça rastladığınız İstanbul’u ayaklarınıza seren Çamlıca Tepeleri, Büyük Çamlıca ve Küçük Çamlıca diye ikiye ayrılan mesire alanlarıdır. Üsküdar’ın tarihi ve kültürel yerlerinin tadını çıkarmak ve doğal güzelliklerinin tadına varmak istiyorsanız Üsküdar kiralık daire olanaklarından yararlanabilirsiniz.
Üsküdar eğitim olanakları bakımından da büyük avantajlar sunar. İstanbul’daki önemli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapar. Üniversite bakımından Marmara Üniversitesi’nin bazı bölümleri bu ilçe sınırları içerisinde bulunur. Boğaziçi Üniversitesi’ne bağlı Kandilli Rasathanesi, İstanbul Şehir Üniversitesi, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi, 29 Mayıs Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi de yine Üsküdar’da bulunur. Lise ve dengi okullar arasında Üsküdar Fen Lisesi, Çamlıca Kız Lisesi, Hacı Sabancı Anadolu Lisesi, Kandilli Kız Lisesi, Bilfen Koleji ve Üsküdar Amerikan Lisesi gibi eğitim kalitesi bakımından önemli liselere sahiptir. Şemsipaşa ve Halil Rüştü İlköğretim Okulu, İcadiye İlkokulu ve Özel Sev Okulları da Üsküdar’da bulunur.


Üsküdar’da daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Üsküdar’da daire kiralamadan önce, bölgedeki genel olarak ortalama kira ücretlerini gözden geçirmelisiniz. Bu analiz, kiralayacağınız dairenin, özellikleri ile fiyatı arasında doğru orantılı olup olmadığını anlamanızı sağlar. İlkokula gidecek bir çocuğunuz varsa ilkokullara daha yakın bir ev tutmak sizin için avantaj sağlayacaktır. Seyahatlerinizi toplu taşıma ile yapıyorsanız kiralayacağınız evin duraklara olan uzaklığı, dikkat edilmesi gereken önemli bir noktadır. Kiralamak istediğiniz evin civarında yer alan duraklardan geçen toplu taşıma araçlarının, hangi güzargahı izlediğini araştırmanız yararlı olabilir. Çalıştığınız iş yerinin bulunduğu bölgeye rahat bir yolculuk yapıp yapamayacağınızı kontrol edin. Özellikle metro tercih edenler için Marmaray civarındaki Üsküdar kiralık daire tercihi daha elzem hale geliyor. Evin konumunun ölçütlerinize uyup uymadığından emin olun. Ölçüleriniz açısından en doğru tercihi yapmaya özen gösterin. Daireyi tutmadan evvel evin içinde tamir edilmesi gereken bir yerin bulunup bulunmadığını kontrol edin. Tadilata ihtiyacı olan bir yerin olduğunu taşınmadan tespit etmek önemlidir. Taşındıktan sonra bir sorun yaşamak, ev sahibiyle aranızda problem çıkmasına yol açabilir. Apartman aidat ücretlerini öğrenin ve bütçenize uygunluğuna karar verin. Sözleşme aşamasına gelmeden önce hukuki sorumluluklarınız konusunda bir uzmandan yardım isteyin. Kira miktarı, ödeme günü, depozit ücreti, evin teslim şartları, kira artış miktarı gibi sözleşmeye konulması gereken noktaları atlamayın. Sözleşmede kesin bir şekilde yer bulmayan bir durum, daha sonra bir sorunla karşılaşmanıza neden olabilir. Sözleşmeyi mümkünse noter huzurunda imzalamaya özen gösterin. Kira bedelini ev sahibinin hesap numarasına yatırın ve ödeme yaptığınızı gösteren dekontları muhakkak saklayın. Üsküdar kiralık daire olanaklarını değerlendirebilir; Burhaniye, Ferah, Kısıklı, Salacak, Ünalan, ve Valide Atik mahallerinde fiyat olarak daha uygun kiralık daireler bulabilirsiniz.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım