Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Merdivenköy Satılık Daire

(61 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
550.000 TL
Merkezi Konumda! Aydınlık Arakat, Göztepe Minibüs Cad. 3+1
Neslihan Erçetin
Merdivenköy, Kadıköy
3+1
2.1.2020
115 m²
510.000 TL
GÖZTEPE'DE TEMİZ  SIFIR MASRAFSIZ 3+1 ISIYALIMTIMLI  90NET
Nehir İsmet Atacan
Merdivenköy, Kadıköy
3+1
4Gün Önce
115 m²
550.000 TL
GÖZTEPEDE MİNÜBÜSE ÇOK YAKIN 3+1 135 M2 MASRAFSIZ.
Kasım Kılıçkap
Merdivenköy, Kadıköy
3+1
21.1.2020
135 m²
575.000 TL
MERİVENKÖY SAĞLIK OCAĞI VE MEDİCALPARKA YAKIN 3+1 SATILIK
Nehir İsmet Atacan
Merdivenköy, Kadıköy
3+1
7Gün Önce
130 m²
635.000 TL
MERDİVENKÖY'DE DEPREM SONRASI 20 YILLIK LUX 3+1 MANTOLAMALI
Nehir İsmet Atacan
Merdivenköy, Kadıköy
3+1
17.1.2020
125 m²

İstanbul Merdivenköy satılık daire
İstanbul Merdivenköy satılık daire seçenekleri arasından, beklentilerinize yanıt verecek ve yaşamınıza değer katacak satılık evler bulabilirsiniz.
Kadıköy ilçesinin en kalabalık semtlerinden biri olan Merdivenköy E-5 karayoluna olan bağlantısı ve Göztepe Köprüsü sebebi ile trafik bakımından oldukça hareketli ve işlek özelliğe sahip. Ulaşım bakımından geniş imkanlarının bulunması semti yerleşim bakımından da tercih edilir kılıyor. Huzur vadededen sessiz sokakları ile Kadıköy’ün diğer semtlerine nazaran daha mütevazı bir imaj çizen Merdivenköy, mevcut eğitim ve hastane olanaklarıyla da albeni yaratıyor. Her ne kadar farklı semtleri birbirine bağlaması sebebi ile geçiş noktası olsa da sakinliği ile dikkat çeken İstanbul Merdivenköy satılık daire konusunda da geniş olanaklara sahip. Semtte hayata geçirilen konut projeleri Merdivenköy’e olan ilgiyi artıran bir başka faktör.
Semt içerisinde Kadıköy halkı kadar İstanbulluların da bildiği ve yoğun talep gösterdiği tarihi semt pazarı mevcut. Semt sakinlerinin kaliteli zaman geçirmesi için, Halis Kurtça Kültür Merkezi de farklı alanlarda açtığı kurslar ve etkinliklerle; kültürel aktiviteler bakımından semtin hareketlenmesine olanak tanıyor.
İstanbul Merdivenköy satılık ev seçeneklerini değerlendirirken nelere dikkat etmek gerekir?
Merdivenköy’ün kabuğunu değiştirmeye başlamasıyla birlikte yaşam alanlarında da büyük bir değişim yaşandı. Eski gecekondulaşmış yapıların yerini, hızla modern mimariye sahip olan yeni projeler aldı. Bu da elbette İstanbul Merdivenköy satılık daire fiyatlarını etkiledi. Yeni projelerdeki satılık daireler, bölgenin fiyatlarını yukarıya çekse de, semtte hala uygun fiyat seçenekleri ile konut sahibi olmak mümkün. Özellikle Ayışığı Sokak, Sayım Sokak ve Zaman Sokak gibi yerler fiyat aralığı olarak gayet makul seviyelerde seyrediyor.
Bütçe konusunda sıkıntısı bulunmayanlar ise özellikle yatırım amacıyla satılık daire arıyor ve iyi bir kira geliri elde etmek istiyorsa Hızırbey Caddesi, Höşgörü Sokak, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi ve Nakış Çıkmazı'ında bulunan satılık ev seçeneklerini inceleyebilirler. Merdivenköy'ün en işlek caddelerine yakın yerlerde ikamet etmek isteyenler için ise Şair Arşi Caddesi oldukça ideal. Bu cadde, semt ile Göztepe köprüsünü birbirine bağlaması açısından önem taşıyor.
İstanbul Merdivenköy’deki okullar ve üniversiteler
İstanbul Merdivenköy satılık daire seçeneklerini inceleyenler bilmelidir ki semt, oldukça kozmopolit bir yapıya sahip. Bu durumun en önemli nedeni ise Merdivenköy’ün iki üniversiteye ev sahipliği yapması. Marmara Üniversitesi Göztepe Yerleşkesi ve Medeniyet Üniversitesi Merdivenköy’de bulunuyor. Özellikle üniversitelere yakın olan Sarayönü Caddesi, Murat Paşa Caddesi ve Hızırbey Caddesi öğrencilerin tercih ettiği mahallerin başında yer alıyor. Eğitim mahallesi Sarayönü Caddesi’nde ise İstanbul'un en önemli eğitim kurumlarından biri olan Atatürk Fen Lisesi bulunuyor. Bu durum da, pek çok ailenin Eğitim Mahallesi’ni tercih etmesine yol açıyor ve bu da mahalledeki konut piyasasının hareketlilik kazanmasına olanak tanıyor. Ayrıca Medeniyet Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi de Merdivenköy içerisinde yer alıyor. Kısacası Merdivenköy eğitim olanaklarından sağlık olanaklarına kadar her türlü avantaja sahip bir semt. Bu nedenle de İstanbul Merdivenköy satılık daire seçeneklerini yatırım için değerlendirenler; bu bölgede kolaylıkla kiracı bulabiliyor.
Kozmopolit yapıya sahip olmasına rağmen sakin ve huzurlu bir yaşam alanı sunan Merdivenköy, lojistik bir semt olma özelliği taşıyor. Kentsel dönüşüm sürecinde olan semtte talebi karşılayacak düzeyde konut bulma imkanı da mevcut. İstanbul Merdivenköy satılık daire seçenekleri arasında ev arayanlar, gerek semtin sakin bölgelerinden gerekse de daha hareketli geçiş güzergahlarından uygun ödeme koşullarına sahip olan satılık daire alternatiflerini değerlendirebilirler. Bu noktada semtin satılık daire fiyat trendi ve metrekare fiyat ortalamalarının bilinmesi konutun daha doğru fiyata alınmasını sağlar. Aynı zamanda pazarlık aşamasında elinizi kuvvetlendirir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım