• Aramayı Kaydet
  • HaritaListe
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Satılık Daire İlanları

: 43.572 Adet İlan Bulundu.
  • Tümü
  • Liste
  • Galeri
  • Harita
100 m² Satış Aralığı292.022 - 486.704 TL
20,06 Yıl
Zingat Enerji ile öne çıkan ilan
İlan No:1035640Kavaklı, Beylikdüzü
1 /30Beylikdüzünde şık konforlu dublex daireler komuta da
Komuta Gayrimenkul
329.000 TL
Daire
200m²
4 + 1
7gün önce
Zingat Enerji ile öne çıkan ilan
İlan No:1040749Cumhuriyet, Beylikdüzü
1 /23BEYLİKDÜZÜNDE GÜVENİN ADRESİ KOMUTA GAYRİMENKUL
Komuta Gayrimenkul
153.000 TL
Daire
110m²
2 + 1
6gün önce
aradığın evi
bulamadın mı?
SİZ YORULMAYIN! Aradığınız evi bulmanıza biz yardımcı olalım
Zingat Enerji ile öne çıkan ilan
İlan No:1040740Cumhuriyet, Beylikdüzü
1 /15BEYLİKDÜZÜNDE 3+1 KOMUTA'DA  İNANILMAZ FIRSAT
Komuta Gayrimenkul
292.000 TL
Daire
120m²
3 + 1
6gün önce
Zingat Enerji ile öne çıkan ilan
İlan No:1044999Cumhuriyet, Beylikdüzü
1 /21BEYLİKDÜZÜ KOMUTADA 2+1 SATILIK DAİRE
Komuta Gayrimenkul
129.000 TL
Daire
100m²
2 + 1
4gün önce
Zingat Enerji ile öne çıkan ilan
İlan No:1040756Cumhuriyet, Beylikdüzü
1 /16BEYLİKDÜZÜNDE KOMUTADAN HAYALLERİNİZİN FIRSATI!!
Komuta Gayrimenkul
163.000 TL
Daire
110m²
2 + 1
6gün önce
Zingat Enerji ile öne çıkan ilan
İlan No:1035933 OSB, Beylikdüzü
1 /30BEYLİKDÜZÜNDE 60.000 PEŞİNATLA ULTRA LÜX DAİRELER
Komuta Gayrimenkul
225.000 TL
Daire
100m²
2 + 1
7gün önce

İstanbul Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2017 yılları arasında İstanbul satılık daire fiyat artışı %325,70 olarak gerçekleşti.

2016 yılında İstanbul ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 331.487,00 TL iken, bu yıl için İstanbul satılık ev ortalama fiyatı 362.126,00 TL oldu.

İstanbul ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 3.621 TL'dir. İstanbul ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %9,24 artış gösterdi.

Türkiye’nin en değerli şehirlerinden biri olan İstanbul’da,hayalinizdeki eve sahip olabilirsiniz. İstanbul satılık evlere göz atarak,beğendiğiniz ve hayalini kurduğunuz eve ulaşmak artık çok kolay.


Dünya’nın en eski şehirleri arasında gösterilen İstanbul, Roma İmparatorluğu, Latin İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve son olarak da Osmanlı İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ayrıca, İstanbul hilafetin Osmanlı İmparatorluğu’na geçtiği yıldan kaldırıldığı yıla kadar geçen süre içerisinde İslam’ın da merkezi olmuştur.


Türkiye’de yer alan ve ülkenin 81 ilinden biri olan İstanbul, ülkenin nüfus yoğunluğu en fazla olan şehridir. Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, tarihi, sosyo-kültürel ve ekonomik açıdan ülkenin en önemli şehridir. İktisadi büyüklük açısından dünyada 34.sırada bulunan İstanbul, belediye sınırları göz önünde bulundurularak yapılan sıralamaya göre nüfus açısından Avrupa’da birincidir. İstanbul, yine aynı sıralamaya göre dünyada ise Lagos’un ardından altıncı sırada kendine yer bulmuştur.

İstanbul, Türkiye’nin kuzeybatısında yer almaktadır. Şehir Marmara kıyısı ve Boğaziçi buyunca, Haliç’i çevrelemektedir. İstanbul sahip olduğu değerli konum sayesinde kıtalararası bir şehir olarak öne çıkmaktadır. Şehrin Avrupa kıtasındaki bölümüne Rumeli Yakası veya Avrupa Yakası, Asya kıtasındaki bölümüne ise Anadolu Yakası veya Asya Yakası denir. İstanbul, tarihte ilk olarak üç tarafı denizlerle çevrili bir yarımada üzerinde kurulmuştur. Etrafını çevreleyen Marmara Denizi ile Boğaziçi ve Haliç’in sardığı bu yarımadanın batıda yer alan sınırını İstanbul Surları oluşturmaktadır. Surlar gelişme ve büyüme sürecinde her defasında batıya ilerletilmiş ve şehir 4 defa genişletilmiştir. Genişletilen şehrin 39 ilçesi bulunmaktadır ve bu sınırlar içerisinde büyükşehir belediyesi ile birlikte toplam 40 belediye bulunmaktadır.


Türkiye’nin ekonomik anlamda en hareketli şehri olan İstanbul, emlak piyasası açısından da en değerli şehir olarak öne çıkıyor. İstanbul, sunduğu ekonomik imkanlar nedeniyle sürekli göç alan bir yerleşim yeridir ve birim metrekare fiyatı olarak ülkedeki diğer şehirlerden daha pahalıdır. Kentsel dönüşüm çalışmaları, yeni konut projeleri, tarihi yapılar ve aslına uygun olarak yenilenen eski yapılar İstanbul’u Türkiye’de gayrimenkul denince akla gelen ilk şehir yapmaktadır. Son dönemde hızlanan kentsel dönüşüm çalışmaları sayesinde gayrimenkul yatırımı için daha cazip bir yer haline gelen İstanbul, satılık daire arayışında olanlara birçok imkan sunmaktadır. İstanbul, sahibinden satılık daireler, peşinatsız satılık daireler, sıfır satılık daireler ve satılık lüks daireler gibi aynı kategorideki farklı seçeneklere ulaşma imkanı vermektedir. İstanbul’da en çok tercih edilen daire tipleri 1+1, 2+1 ve 3+1 daireler olmasına rağmen istediğiniz büyüklükte ve oda sayısında bir daire bulabilmek bu şehirde mümkündür.


İstanbul’da satılık daire ararken dikkat etmeniz gerekenler neler?

İstanbul’da satılık daire ararken gözden geçirmeniz gereken birçok kriter mevcut. İstanbul’da bir dairenin kaç metrekare olacağı önemli bir konudur. 1+1, 2+1 veya 3+1 gibi farklı oda sayılarına sahip seçenekler arasında kendiniz için doğru seçimi yapmalısınız. Satılık daire arayışınızı kendi hayat standartlarınıza uygun, ulaşım avantajına sahip ve yatırım değeri yüksek ilçelere yoğunlaştırmalısınız. En doğru konum ve değere sahip olan bir daire bulabilmek için satılık daireler arasında uzun bir araştırma yapmalısınız.


İstanbul satılık daire arayışında dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan biri dairenin konumu olarak öne çıkıyor. Evin yatırım değerini doğrudan etkileyen bu kriteri daha iyi değerlendirebilmek için bölgedeki satılık fiyat trendlerini, amortisman süresini ve metrekare fiyatlarını incelemelisiniz. Dikkat edilmesi gereken ikinci önemli konu ise dairenin fiyatının gerçekten doğru olup olmadığı olarak öne çıkıyor. İstanbul’da satılık daire yatırımı yaparken göz önünde bulundurmanız gereken üçüncü konu ise ulaşım avantajı. Satın alacağınız dairenin metro ve metrobüs gibi ulaşım olanaklarına yakın olması hem hayat kalitenizi yükseltecek hem de dairenin emlak değerini arttıracaktır. İstanbul’da satılık daire arayışında satın almayı düşündüğünüz dairenin sahip olduğu sosyal olanaklar da oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkıyor. Dairenin yakın çevresinde yürüyüş parkuru, yeşil alan, okul, hastane, restoran ve market gibi sosyal alanların varlığı hayat kalitenizi arttıracaktır.


İstanbul’da en pahalı satılık daireler nerede?

İstanbul’da satılık daire için konum seçimi oldukça önemli bir nokta olarak öne çıkıyor. Lokasyon seçimi ise bütçenize göre değişiklik gösterebilir. İstanbul’un metrekare fiyatı en yüksek dört ilçesi Beşiktaş, Sarıyer, Bakırköy ve Kadıköy olarak öne çıkıyor. Bu bölgeler genellikle satılık lüks daire arayışı için uygun bölgelerdir. Cumhuriyetin ilk yıllarında Beyoğlu’ndan ayrılarak ilçe yapılan Beşiktaş, pek çok Osmanlı yapısına ev sahipliği yapıyor. Doğu ve güney cepheden İstanbul Boğazı’yla çevrili olan ilçe, batıda Şişli ve Kağıthane, kuzeyde ise Sarıyer ile komşudur. İstanbul’un en işlek ulaşım, eğitim ve ticaret noktalarından biri olan Beşiktaş’ta daire yatırımları genellikle oturum amaçlı olmaktadır. Avrupa yakası içerisinde Boğaziçi’nin en kuzeyinde yer alan Sarıyer 2 boğaz köprüsüne ev sahipliği yapar. Yerleşimin genellikle kıyı kesimlerde yoğunlaştığı Sarıyer’de, doğu ve kuzey bölgelerde köy yerleşimleri yer alır. Sarıyer’in kuzeyi Karadeniz, doğusu İstanbul Boğazı, batısı Eyüp ve güneyi Beşiktaş ile komşudur. Satılık dubleks daireler açısından zengin olan Sarıyer’de daire satın alarak şehir hayatına hem uzak hem de yakın olabilmek mümkün. İstanbul’da satılık daire arayışında karşınıza çıkacak en köklü ilçelerden biri de Bakırköy olarak öne çıkıyor. Bakırköy kuzeyinde Küçükçekmece, Bahçelievler, Güngören; güneyinde Marmara Denizi; doğusunda Zeytinburnu; batısında ise Küçükçekmece Gölü ile komşudur. Atatürk Havalimanı’nın bölgede bulunması burayı daha da cazip bir ilçe haline getirmiştir. Bakırköy’de yatırım yapmayı düşünüyorsanız, bölge metrekare fiyatlarının İstanbul ortalamasının üzerinde olduğunu göz önünde bulundurun. İstanbul satılık daire denince akla gelen ilçelerden biri de Anadolu Yakası’nın en köklü ilçelerinden olan Kadıköy’dür. Kadıköy günümüzde de yakanın en işlek noktası olarak öne çıkıyor. Pek çok tarihi yapıya ve ünlü semte ev sahipliği yapan Kadıköy; kuzeyinde Üsküdar, doğusunda Ataşehir, batısı ve güneyinde ise Marmara Denizi’ne komşudur.


İstanbul’da en ucuz satılık daireler nerede?

İstanbul’da satılık daire arayışında metrekare fiyatları en düşük dört ilçe Esenyurt, Arnavutköy, Silivri ve Çatalca olarak öne çıkıyor. Önemli karayollarının birleşme noktasında bulunan Esenyurt, batıda Büyükçekmece; doğuda Avcılar; güneyde Beylikdüzü ve kuzeyde Başakşehir ve Arnavutköy ile komşudur. Esenyurt’ta daire yatırımı yapabilmek için yüksek bir bütçeye sahip olmanıza gerek yok. İstanbul’un yüz ölçümü bakımından en büyük dördüncü ilçesi olan Arnavutköy ise kuzeyde Karadeniz, güneyde Çatalca, doğuda Eyüp ve güneyde Esenyurt’la komşudur. Bölgede yapımı devam eden 3.havalimanı projesi, Arnavutköy’de gayrimenkul yatırımını cazip hale getirmektedir. İstanbul’un en büyük ikinci ilçesi olan Silivri ise, içerisinde birçok köy yerleşimi barındırır. Silivri batıda Tekirdağ, güneyde Marmara Denizi, kuzey ve batıda da Çatalca ile komşudur. İstanbul’un hareketli hayatından bunalanlar için Silivri’de gayrimenkul yatırımı yapmak daha cazip hale gelmektedir. Çatalca, İstanbul’un yüzölçümü en büyük olan ilçesi olarak öne çıkıyor. Seyrek bir nüfusa sahip Çatalca, sakin bir hayat arayanlar için uygun bir ilçe olarak öne çıkıyor.


İstanbul’da nereden daire alınır?

İstanbul satılık daire arayışında son dönemde belirli ilçeler diğerlerine göre daha çok tercih ediliyor. İstanbul’da satılık daire yatırımı için son dönemde diğerlerine göre daha fazla tercih edilen ilçelere bu bölümde göz atalım. İstanbul’da satılık daire talebi incelendiğinde en çok talep alan ilçelerden biri Beylikdüzü olarak öne çıkıyor. Beylikdüzü, 2008 yılında Büyükçekmece ilçesine bağlı belde belediyelerinin derlenmesiyle ilçe haline getirilmiştir. İlçe, güney ve batıda Marmara Denizi, kuzeybatıda Büyükçekmece, kuzeyde Essenyurt ve doğuda Avcılar ile komşudur. İstanbul’da satılık daire denildiğinde akla gelen bir diğer ilçe ise Bahçelievler’dir. Karayollarına ve havalimanına yakınlığı sebebiyle hızla gelişen ilçe güneyde Bakırköy, kuzeyde Bağcılar, doğuda Güngören ve batıda Küçükçekmece ile komşudur. 2008 yılında Alemdağ, Ömerli ve Taşdelen beldelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturulan Çekmeköy ise doğuda Şile, kuzeyde Beykoz, batıda Ümraniye ve güneyde Sancaktepe ile komşudur. İstanbul’da satılık daire denildiğinde akla gelen ilçelerden bir diğeri ise Esenler olarak öne çıkıyor. 1993 yılında ilçe haline getirilen Esenler batıda Bağcılar, güneyde Güngören, doğuda Bayrampaşa ve kuzeyde Başakşehir ile komşudur. İstanbul’da son dönemde çıkışta olan ilçelerden biri de Tuzla olarak öne çıkıyor. Marmara Denizi kıyısında yer alan ilçe batı ve kuzeyde Pendik, güneyde Marmara Denizi ve doğuda Çayırova ve Darıca ilçeleriyle komşudur. İstanbul’da satılık daire denildiğinde akla gelen ilçelerden bir diğeri ise Avcılar olarak öne çıkıyor. Köy yerleşimi bulunmayan ilçe önemli karayollarının kesişim noktası konumundadır. İstanbul’da daire satın almak isteyenlerin son dönemde tercih ettiği ilçelerden biri de Sancaktepe’dir. Çevre ilçelerden mahalle eklenmesi ve belde belediyelerin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Daire satın alırken incelenmesi gereken ilçelerden bir diğeri ise tarihi yarımadaya olan yakınlığıyla bilinen Zeytinburnu’dur. Yoğun nüfusa sahip ilçe İstanbul’un önemli ulaşım merkezleri arasında gösteriliyor. Son dönemde emlak piyasasında kendine yer edinen ilçelerden biri de Ümraniye olarak öne çıkıyor. 2008 yılında yapılan düzenlemelerle sınırları belirlenen Ümraniye Üsküdar, Sancaktepe, Çekmeköy ve Beykoz ile komşudur.


İstanbul Satılık Daire Fiyatları283.354 - 472.256 TL
Amortisman Süresi:20 Yıl
Önceki Yıla Göre Fiyat Artışı:%17,82
100 Metrekare Kira Ortalaması:1.575 TL/AY
100 Metrekare Satış Ortalaması:377.805 TL
Yıllık Ortalama Metrekare Fiyatları:3.778,05 TL

Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım