Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Şerifali Kiralık Daire

(37 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.100 TL
MERKEZİ KONUMLU GENİŞ DAİRE
Şerifali, Ümraniye
2+1
2.10.2019
85 m²
1.400 TL
Ümraniye Mehmet Akif'de Kiralık Daire
Serhat Serin
Mehmet Akif, Ümraniye
3+1
29.9.2019
150 m²

İstanbul Şerifali kiralık daire
İstanbul Şerifali kiralık daire alternatifleri; ulaşım avantajı ve zengin fiyat yelpazesi ile kiralık daire arayanlara cazip seçenekler sunuyor. Kendiniz ve aileniz için en uygun seçenekleri, Şerifali semtinde değerlendirebilirsiniz.

Geçmiş dönemlerde Dudullu Organize Sanayi Bölgesi sınırları içinde yer alan Şerifali semti, ana ulaşım imkânları ve Ataşehir’e yakın konumu nedeni ile yakın dönemde gerçekleşen lüks ve kaliteli konut yapılanması ile büyük bir değişim yaşadı. 2010’lu yıllardan beri gerçekleşen hızlı yapılaşma sonucu, yüksek prim kazanan semt, kiralık daire arayışı içinde olanların en çok tercih ettiği lokasyonlardan biri olarak dikkat çekiyor.

Neden Şerifali’den daire kiralamalısınız?
Gün geçtikçe yenilenen ve modern bir çehreye bürünen Şerifali semti; Ataşehir’e, Finans Merkezi’ne, TEM bağlantı yoluna ve ana ulaşım arterlerine yakın konumu sayesinde tercih ediliyor. Anaokulu, ilköğretim, ortaöğretim imkânı sunan devlet okulu ve özel okulların oldukça yaygın olduğu semt; ayrıca çevredeki hastanelere kolay ulaşım imkânı sağlıyor. Kiralık ev arayışında olanlar için gerek lüks sitelerde gerek müstakil apartmanlarda farklı alternatifler sunan semt, konumu itibari ile rağbet görüyor.
İstanbul Şerifali kiralık daire seçenekleri, farklı ihtiyaçlara yönelik olarak stüdyo dairelerden; 1+1, 2+1, 3+1 ya da 4+1 gibi oda seçeneklerine uzanan geniş yelpazede kiralık daireler sunarken; fiyatlar açısından da Ataşehir bölgesine göre nispeten uygun seçenekler sunuyor. Bölgede gerçekleştirilen yatırım ve kentsel dönüşüm çalışmaları, nitelikli konut projelerindeki artış, kolay ulaşım ve metro ağının bölgeye ulaşması gibi özellikler, semtin cazibesini daha da artırıyor.

Şerifali’de okula yakın kiralık daireler nerede?
Semtte; kreşten, ilk, orta ve lise öğrenimi ve yüksekokula kadar eğitim alanında birçok okul yer alıyor. Bölgede; Adı Güzel Eğitim Kurumları Meslek Yüksek Okulu ve devlet okullarının yanı sıra Özel Akşemsettin Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Ümraniye Umut Anadolu Lisesi, Özel Atlas Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, Özel Ümraniye Umut Akşam Lisesi ile Farklı Model Okulları Ortaokulu, Özel Bilfen Koleji Yenişehir Ortaokulu, Ümraniye Özel Bilgi Çağı Koleji Ortaokulu gibi özel okullar bulunuyor. Özellikle çocuk sahibi olanlar için bölgedeki bu zengin okul çeşitliliği; aileleri, İstanbul Şerifali kiralık daire alternatiflerini daha yakından incelemeye teşvik ediyor.

Şerifali’de daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
İstanbul Şerifali kiralık daire seçeneklerini değerlendirirken; kiralık evler açısından daha avantajlı çıkmak için aşağıdaki noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikle Şerifali semtinde kiralık ev seçimi yaparken; toplu taşıma hatları ile ana cadde ve arterlere yakın olan daireleri ilk olarak değerlendirmelisiniz. Toplu ulaşım açısından yolcuların metrobüs duraklarına aktarma yapabilecekleri birçok otobüs hattı mevcut olup, bölgeye en yakın metrobüs durağı Uzunçayır durağıdır. Semtin en işlek caddesi Tavukçuyolu Caddesi olup, bu cadde ile Alptekin Caddesi, Barbaros Caddesi, Çetin Caddesi, Hendem Caddesi, Turcan Caddesi, Türker Caddesi ile Turgut Özal Bulvarı, Necip Fazıl Bulvarı ve Bayraktar Bulvarı yakınlarındaki daireler, daha merkezi konumdadır. Ulaşım imkânlarının yanı sıra tercihlerinize göre okul, hastane ve alışveriş noktalarına yakınlık gibi faktörleri göz önünde bulundurarak, önceliklerinizi belirleyin.

Kriterlerinize göre sizin için en uygun lokasyonu seçip, İstanbul Şerifali kiralık daire seçeneğinize karar verdiğinizde; kira kontratı gibi yasal prosedürler hazırlanırken dikkatli olmalısınız. Bu noktada öncelikle kira kontratı yapacağınız kişinin gerçek ev sahibi ya da vekili olup olmadığını tapu dairesinden araştırın. Ayrıca kiranın yanı sıra aylık aidat ödemesi gibi ek ödemeler hakkında bilgi edinin. Dairenizi kiralamadan önce elektrik, su, doğalgaz vb. tesisatları gözden geçirin. Tesisat aboneliklerinizi artık e-devlet üzerinden kolayca açılabileceğini unutmayın. Daire içinde eksikler varsa, bunları daire sahibine bildirin ve mümkünse taşınmadan eksikleri tamamlayın. Şartlar uygunsa, kontratınızı noter huzurunda yapın ve depozito ile ödediğiniz diğer ücretlerin, sözleşmeye eklenmesini sağlayın. Bu sayede tüm yasal haklarınızı güvence altına almış olursunuz. Sözleşmede yıllık kira artışının ne kadar olacağının belirtilmesini isteyin. Son olarak, kiranızı elden veya kişiler aracılığı ile ödemeyin. Kiranızı, daire sahibinin belirttiği banka hesabına yatırın ve kira dekontlarınızı mutlaka saklayın.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım