Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmir Güzelyalı Kiralık Daire

(9 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
3.100 TL
Konak Çankaya'da Kiralık Daire
Aysun Büyükbaş
Göztepe, Konak
3+1
18.11.2019
130 m²

İzmir Güzelyalı kiralık daire
İzmir Güzelyalı kiralık daire seçeneklerine göz atarak aradığınız kriterlerdeki kiralık evlere kolayca ulaşabilirsiniz. Konak’a bağlı Güzelyalı’da sahilin huzurunu yaşarken, merkezi konumu ile İzmir’in tadını çıkartabilirsiniz.

İzmir'in merkezi Konak ilçesine bağlı olan Güzelyalı semti, bölgenin en işlek noktaları arasında bir köprü niteliğindedir. Semtin batısında İzmir'in en işlek AVM koridorunu barındıran Balçova, doğusunda il merkezi Konak, güneyinde her anlamda Güzelyalı ile bütünleşmiş Poligon, kuzeyinde Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nın sınırladığı sahil şeridi bulunur. İzmir Güzelyalı kiralık daire konusunda oldukça zengin olup, herkese hitap edecek farklı konum ve koşullarda seçenekler sunabilmektedir. Bölgede 2+1, 3+1 ve 4+1 kiralık ev seçenekleri bulunmaktadır.
Neden İzmir Güzelyalı'yı tercih etmelisiniz?
İzmir Güzelyalı kiralık daire seçerseniz, avantajlarını da görebilirsiniz. Bu avantajların en başında ulaşım gelir. Güzelyalı semtinin büyük bir kısmı metro, otobüs, tramvay, yolcu vapuru ve arabalı vapur imkânlarını tek bir yerde toplayan Üçkuyular aktarma merkezine yürüyüş mesafesinde olup, İnönü Caddesi ile Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerinden çok sayıda otobüs hattından hizmet alınabilmektedir. Göztepe vapur iskelesi ve Poligon metro durağı, bölgenin ulaşım kabiliyetlerine ekstra değer katar. İzmir Güzelyalı kiralık daire seçenekleri, bölgedeki sosyal imkânlar açısından da dikkat çekmektedir. Güzelyalı parkı başta olmak üzere kent içi yeşil alan olanaklarını içinde barındırıp; Adnan Saygun Sanat Merkezi, Göztepe Gürsel Aksel Stadyumu ve kesintisiz sahil şeridi ile oldukça zengin sosyal imkânlar sağlamaktadır. Bu sahil şeridi oldukça değerli olup, denizle etkileşimde olabileceğiniz kesintisiz yürüyüş yolları, bisiklet yolları, iskeleler ve interaktif kafeler ile İzmir Körfezi'ni size sunmaktadır. Ayrıca otobüs yoluyla rahatlıkla beş dakikada ulaşabileceğiniz Balçova AVM koridorunda, sinema salonları, zengin alışveriş olanakları ve farklı sosyal aktivite imkânları bulunmaktadır.
İzmir Güzelyalı’da kiralık daire tercihlerinde nelere dikkat etmelisiniz?
İzmir Güzelyalı kiralık daire seçeneklerini değerlendirenler, sahil şeridine yakın konutlarda şerit boyunca uzanan açık otoparklardan rahatça yaralanabilirler. İç kesimlerin otoparkı olmayan binalarında park sorunu yaşanmaktadır. Genel olarak semtteki kiralık evler, İzmir ortalamasının üzerindeki fiyatlarla öne çıkar. Kiralık daireler arasında seçim yapmadan önce bölgenin ortlama kiralarını da öğrenmenizde yarar var. Isınma konusunda da bölgeye Balçova Termal kaynaklı jeotermal ısıtması sağlanmamaktadır. Ancak bölgede doğal gaz altyapısı bulunmakla beraber, uygun iklim koşulları ısınma masraflarını aşağıda tutacaktır. Bölgedeki binalar genel olarak yüksek katlı olduğu için binada asansör olup olmadığına dikkat edilmeli ve mutlaka asansörün çalışır durumda olup olmadığı kontrol edilmelidir. İşin prosedür kısmına gelince, kiracıların bu konuya dikkat etmesi gerekir. Kira sözleşmesi, bu sözleşme altında tarafınıza doğan yükümlülükler ile bu sözleşmenin size sağladığı haklar iyice araştırılmalı. Yasal ve hukuki süreç, ev kiralamanın bir prosedürü olarak görülse de bilgi sahibi olunmalı, kira sözleşmesi hazırlanmasında ve noter sürecinde kontrollü adımlar atılmalıdır.
Semtin sağlık ve eğitim olanakları
Semt ilk-orta okul, üniversite, hastane, toplu taşıma gibi yerlere yakınlığı ile ön plana çıktığı için bu alanda bir sorun yaşamazsınız. Semte en yakın hastahane 4 km mesafedeki 9 Eylül Hastanesi’dir ve ulaşımı oldukça kolaydır. Ayrıca semt içindeki sağlık ocağı ve özel klinikler ile bu alandaki ihtiyacı rahatça karşılamaktadır. Civar semtlerdeki pek çok lise, ilkokul, ortaokul ve semte 3 km mesafedeki İzmir Ekonomi Üniversitesi eğitim ihtiyacını karşılamakta olup, Üçkuyular aktarma merkezi yoluyla İzmir'in tüm üniversitelerine rahatça ulaşılabilmektedir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım