Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Konak Kiralık Daire

(75 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.153 - 1.921 TL
15,07 Yıl
1.500 TL
İZMİR GÖZTEPE DE KİRALIK DAİRE
Fazıl Alçiçek
Göztepe, Konak
2+1
2gün önce
98 m²
3.100 TL
Konak Çankaya'da Kiralık Daire
Yılmaz Bozkurt
Göztepe, Konak
3+1
Bugün
130 m²
1.900 TL
Konak Altıntaş'da Kiralık Daire
Murat Bostancı
Altıntaş, Konak
2+1
6gün önce
85 m²
1.600 TL
İzmir Küçükyalıda Kiralık 3+1 Doğalgazlı DUBLEX
Hale Arslanalp
Mithatpaşa, Konak
10 ve üzeri
11.9.2019
135 m²
1.850 TL
HATAY HAKİMEVLERİNDE ARAKAT KİRALIK DAİRE
Ali Gönülaçan
Çankaya, Konak
4+1
6gün önce
151 m²
1.350 TL
Konak Barbaros'da Kiralık Daire
Barbaros, Konak
2+1
6.9.2019
80 m²
Etiketli İlanlar

Konak Kiralık Daire Fiyatları

İzmir şehrinde kiralık daire fiyatları Namık Kemal bölgesinde 564 TL'den başlayarak, Kültür taraflarında 2.749 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Konak geneli ortalama fiyatı 1.560 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.525 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %11,01, son 10 yılda ise %186.39 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 15 yıl olarak görülmüştür.

Konak Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Konak şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 3 ilçeye göre bakarsak:

Konak Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Konak şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Konak kiralık daire

Konak kiralık daire seçeneklerini inceleyerek kendinize en uygun daireyi kolayca bulabilirsiniz.

İzmir Büyükşehir sınırları içinde en eski merkez ilçe olan Konak kiralık daire seçenekleri açısından birçok seçeneği bulabileceğiniz bir yerleşim yeridir. 1984 yılından itibaren ilçe statüsünde olan Konak eski ve yeni birçok binaya sahip mahalleleri olan bir ilçedir. Konak İzmir şehrinin son iki yüzyıldır merkezidir demek yanlış olmaz. İzmir’in merkezi ve kalbi kabul edilen Konak ilçesi birçok tarihi ve turistik alana ev sahipliği yapmaktadır. Konak tam anlamıyla İzmir için sanatsal, kültürel, ticari ve yönetim merkezidir. İzmir Hükumet Konağı, Belediye Sarayı, Milli Kütüphane gibi yönetimi temsil eden yapıların tamamı Konak meydanında yer almaktadır. Konak meydanı büyük ve merkezi olduğu için etrafını çevreleyen yerleşim yerleri kiralık ev seçenekleri açısından değerlendirilen dairelerdir. Konak kiralık daire açısından aradığınız kriterlerde ev bulmanız oldukça kolaydır. İster uygun fiyatlı mütevazı kiralık daireler isterseniz de lüks daireleri rahatlıkla bulabilirsiniz. 1+1, 2+1, 3+1 ve daha büyük daire seçenekleri ile tek başına yaşayanlar ve geniş aileler için her türlü seçeneğe sahip olan Konak, yaşam standartlarının yüksek olduğu nezih ilçelerden bir tanesidir. Gece ve gündüz günün her saatinde hareketli olan ilçede özellikle yaz aylarında cadde ve sokaklarda her an insanları görmek mümkündür.

Neden Konak’ta daire kiralamalısınız?
Konak kiralık daire seçeneklerini değerlendirmeniz için birçok neden sıralanabilir. Öncelikle İzmir’in merkezi hatta kalbi olarak anıldığını belirttiğimiz Konak ilçesi kara, deniz ve raylı sistemi kullanarak sağladığı ulaşım ağları ile ulaşım sorunu olmayan, yerleşimin düzenli olduğu ve alt yapı sorunlarının bulunmadığı gelişmiş bir ilçe olması nedeniyle tercih edilebilir. Konak birçok eğitim ve sağlık kuruluşunun bulunduğu bir ilçe olması nedeniyle de yaşamak için tercih edilen bir bölgedir. Neredeyse her mahallede merkezi konumda olan okul ve sağlık kuruluşları ile hizmet veren Konak kiralık daire seçeneklerini değerlendirmeniz için ideal bir bölgedir. Alışveriş merkezleri, sosyal ve kültürel aktivitelerin yoğunlukta olduğu Konak, özellikle Alsancak ve Güzelyalı semtleri ile kiralık ev seçenekleri açısından gözde bir ilçedir.
Kiralık evler araştırılırken ilçenin gelişmişlik düzeyi, iş alanları ve iş sahalarının yaygınlığı da önemlidir. Konak kiralık daire seçeneklerini değerlendirmeniz için bir diğer neden ise iş alanlarının yaygın olmasıdır. Farklı sosyal alanlara sahip olan Konak gelişmişlik düzeyinin de yüksek olduğu bir ilçedir. Bunların yanı sıra Konak tarihi ve turistik bir merkez olması nedeniyle de ilgi çeken bir ilçedir. Yerli ve yabancı turistlerin yaz kış ziyaret ettikleri Konak ilçesi, Konak meydanında bulunan Saat Kulesi, Hasan Tahsin Anıtı, İlk Kurşun Anıtı ve Vapur İskelesi, Yalı Cami, Anafartalar Caddesi girişi, Kemeraltı Çarşısı gibi önemli tarihi ve turistik yapıya sahiptir. Antik çağdan günümüze taşınmış eserlerin bulunması da ilçenin tarihi dokusunu şekillendirmiş ve Konak’ta bulunan kiralık daireleri avantajlı hale getirmiştir. Homeros’un Lir çaldığı Meles Çayı, Büyük İskender’in Kadife Kale’si ve Roma Agorası antik dönemi yansıtan ve birçok sanatsal yapıyı barındıran ilçe olması kiralık ev seçeneklerini değerlendirmeniz için bir nedendir. Bu antik döneme ait kalıntıların yer aldığı ilçe turizmin kalbinin bir ilçedir. Kiralık ev seçeneklerini değerlendirirken bu nedenleri göz ardı etmeden değerlendirmeniz faydalı olacaktır. Yaşam alanları ve sağladığı tüm sosyal imkânlar ile Konak ilçesi tarih ve turizm ile iç içe yaşamak isteyenlerin gözde yerleşim yerlerinin başında gelmektedir.

Konak’ta daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Konak’ta daire kiralamadan önce, genel olarak bölgedeki kira ortalamaları hakkında fikir edinmelisiniz. Ardından kendinize uygun kriterleri belirlemeli ve nasıl bir muhite ihtiyacınız olduğuna karar vermelisiniz. Okul çağında bir çocuğunuz varsa okullara yakın bir ev tutmak avantajlı olacaktır. Evin konumunun kriterlerinize uygun olup olmadığından emin olmalısınız. Beğendiğiniz daire için ev sahibi ile anlaşmadan önce tadilat gereksinimi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Kira miktarı, depozito, kira artış miktarını sözleşmeye ekletmeyi ihmal etmeyin.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım