Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmir Kazımdirik Kiralık Daire

(40 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.650 TL
Bornova Küçükpark 'ta Kiralık 1+1 Daire
Kazımdirik, Bornova
1+1
2Gün Önce
50 m²

İzmir Kazımdirik kiralık daire
İzmir Kazımdirik kiralık daire alternatifleri; avantajlı konumunun yanı sıra geniş seçenek yelpazesi ile kiralık ev arayanlara cazip fırsatlar sunuyor. Özellikle üniversite öğrencileri tarafından seçilen semt; gelişen ve yenilenen yeni dokusuyla da dikkatleri üzerine çekiyor.
İzmir'in Bornova ilçesinin en büyük ve kalabalık semtlerinden biri olan Kazımdirik semti, Küçükpark ve Büyük Park'ı içinde bulunduran, birçok üniversite öğrencisinin tercih ettiği bir bölgedir. Ege Üniversitesi kampüsü ile 9 Eylül Üniversitesi'nin mühendislik gibi bazı fakültelerinin bulunduğu Bornova ilçesi; İzmir'in "öğrenci kenti" olarak bilinmekle beraber; Kazımdirik semti, ilçenin en merkezi yerleşim yeridir.

Neden Kazımdirik semtinden daire kiralamalısınız?
Ege Üniversitesi'nin semte çok yakın olmasının yanında Ege Üniversitesi Hastanesi'nin bu bölgede yer alması, İzmir Kazımdirik kiralık daire seçeneklerini, her zaman öncelikli tercih haline getiriyor. Öğrenim için şehir dışından kente gelen pek çok öğrencinin yanı sıra akademisyenler ve üniversite kadrosu ile hastane çalışanları, ilçenin en büyük ve merkezi lokasyonu Kazımdirik semtinden ev kiralamayı seçiyor. Öğrenci sirkülasyonu nedeni ile satılık dairelere nazaran kiralık evler, daha fazla rağbet görüyor. Kazımdirik semti, ulaşım rahatlığı açısından da avantaj sunuyor. Kazımdirik Caddesi üzerinden sıklıkla İzmir'in neredeyse tüm lokasyonlarına tek vasıtayla ulaşmak mümkün. İZBAN ise hızlı ulaşım açısından konfor ve rahatlık sağlıyor.
Küçükpark ve Büyük Park'ın olduğu mevkilerde öğrenciler için cafe, restoran, bar, kitabevi, kültür merkezi, sinema gibi çok çeşit ve sayıda mekan yer alıyor. Semtte bulunan Forum AVM ise alışveriş ve diğer ihtiyaçlar için açık alanda keyifli hizmet olanağı sunuyor. Bölgeye yakın olan diğer bir büyük hiperrmarket ise öğrenciler ve yerel halk tarafından ilgi görüyor.
Son dönemde İzmir'de ve diğer büyük şehirlerde olduğu gibi artan projeler, bu bölgede de varlığını gösteriyor. Markalı projeler, lüks ve kaliteli konut ihtiyacını karşılıyor. Özellikle öğrenciler düşünülerek tasarlanan projelerde; 1+0 stüdyo seçeneklerinden 1+1, 2+1 3+1 ya da daha geniş seçeneklere varan alternatifler sunuluyor. Oda sayısı fazla olan daire seçenekleri, paylaşımlı kiralamalar için daha fazla tercih ediliyor. Tüm bu avantajlar, İzmir Kazımdirik kiralık daire seçeneklerini her zaman değerli kılıyor.

Kazımdirik semtinden daire kiralayacak kişiler nelere dikkat etmeli?
Kazımdirik semtinde kiralık daireler her zaman büyük ilgi görmektedir. Özellikle okulların açıldığı dönemde, bölgede emlak piyasası hareketlenmektedir. Bu nedenle eğer öğrenci değilseniz ya da kiralık evler için zamanlama sizin için önemli değilse; fiyatların nispeten daha uygun olduğu kış aylarını değerlendirebilirsiniz.
İzmir Kazımdirik kiralık daire fırsatlarından yararlanmanız için önceliklerinize karar vermelisiniz. Öncelikleriniz ve kriterleriniz doğrultusunda, lokasyonu netleştirdikten sonra bütçe ve ihtiyaçlarınıza uygun alternatifleri değerlendirmelisiniz.
İzmir Kazımdirik kiralık daire seçeneğine karar verdiğinizde; kira sözleşmesi gibi yasal prosedürler hazırlanırken son derece dikkatli olmalısınız. Bu noktada öncelikle kira sözleşmesi yapacağınız kişinin gerçek ev sahibi ya da vekili olup olmadığını tapu dairesinden araştırmalısınız. Şartlar uygunsa, sözleşmenizi noter huzurunda yapmalı; kira artış oranı, depozito ve ödediğiniz diğer ücretlerin sözleşmede yer almasını istemelisiniz. Kiranızı, daire sahibinin belirttiği banka hesabına yatırmalı ve dekontlarınızı saklamalısınız. Böylece tüm yasal haklarınızı güvence altına almış olursunuz.
Özellikle proje ve siteler söz konusu olduğunda; kira bedelinin yanı sıra aylık aidat gibi ek ödemeler hakkında bilgi edinmelisiniz. Evinizi kiralamadan önce elektrik, su, doğalgaz vb. tüm tesisatını kontrol etmelisiniz. Tesisat aboneliklerinizi üzerinize alıp, açtırmalısınız. Eğer daire içinde eksikler varsa, bunları daire sahibine bildirmelisiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım