Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kartal Kiralık Dükkan / Mağaza

(56 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.031 - 1.718 TL/m²
20,58 Yıl

İstanbul / Kartal Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Kartal kiralık daire fiyat artışı %459,06 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %405,41 oldu.

2018 yılında Kartal ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.350,00 TL iken, bu yıl için Kartal kiralık ev ortalama fiyatı 1.323,00 TL oldu.

Kartal ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-2,00 azalış gösterdi.

Kartal kiralık dükkân/mağaza
Kartal kiralık dükkân/mağaza fırsatları, zengin seçeneklerle karşınızda! Kiralık mağazalar arasından bütçenize en uygun alternatifleri değerlendirerek, hayalinizdeki işe kavuşabilirsiniz.

İstanbul'un Anadolu yakasında, Marmara Denizi kıyısında, Kocaeli Yarımadası'nın güney batısında yer alan Kartal ilçesi, 48 bin metrekarelik yüz ölçüme sahiptir. İlçe, batıda Maltepe, kuzeyde Sancaktepe, kuzeydoğuda Sultanbeyli ve doğuda Pendik ilçeleri ile komşudur. İstanbul'un en yüksek noktası olan Aydos Dağı ile "İstanbul'un Balkonu" olarak bilinen Yakacık Tepesi Kartal ilçesindedir.

Kartal ilçesinde karayolu, denizyolu ve demiryolu ile ulaşım sağlanmaktadır. Sabiha Gökçen Havaalanı'na 15 dakika uzaklıkta olan Kartal'dan Adalar ilçesine vapur, Yalova'ya deniz otobüsü ile seferler düzenlenmektedir. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne giden otoban ve E5 Karayolu da Kartal'dan geçmektedir. Kadıköy - Kartal arasındaki Bağdat Caddesi ile Tuzla - Bostancı arasındaki Sahil Yolu ilçedeki diğer karayolu alternatifleridir.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde küçük bir yerleşim yeri olan Kartal, 1873 yılında Haydarpaşa - Pendik Banliyö Hattı'nın açılmasından sonra gelişmeye başlamıştır. Sosyo - kültürel olarak çeşitlilik gösteren Kartal'ın böyle bir yapıda olmasında; iç göçün etkisi büyüktür. Kartal, 1947 yılında, endüstri bölgesi olarak ilan edilmesinin ardından, İstanbul'un hızla büyüyen ilçelerinden biri haline gelmiş; 1973 yılında Haydarpaşa - Gebze Banliyö Hattı'nın açılmasıyla bu değişim daha da artmıştır. Özellikle 1980'li yıllardan sonra, İstanbul'un merkezi yaşam alanlarından birine dönüşen ilçede, kültürel hayat da gelişmiştir.

Hasan Ali Yücel ve Kartal Bülent Ecevit Kültür Merkezleri Kartal'ın merkezinde faaliyet sürdürmekle beraber; Hürriyet, Uğur Mumcu, Soğanlık ve Yakacık mahallelerinde de kültür merkezleri inşa edilmiştir. İlçedeki turistik gezi alanları; Dragos Tepesi ve yakın çevresi, Aydos Ormanı, Kartal Merkez, Soğanlık, Kartal Meydanı, Yakacık Meydanı ve Kartal Sahili'dir. Kartal'ın Adalar'a yakın olması da ilçenin değerini artırmaktadır.

Kartal'da kiralık dükkân/mağaza bulmanın püf noktaları nelerdir?
İlçenin fiyatta en yüksek lokasyonu Kordonboyu Mahallesi, en uygun fiyatlı bölgesi ise Uğur Mumcu Mahallesi'dir. Dükkân/mağaza açmak isteyenler, iş amaçları ve bütçelerine göre semtler arasında değerlendirme yapabilir. Örneğin eğer otomotiv konusunda üretim ve hizmet sunuluyorsa; İnönü Caddesi'nde bulunan Kartal Oto Sanayi Bölgesi'ndeki kiralık dükkânlar değerlendirilebilir.
Eczane ya da sağlık ürünleri satmaya yönelik kiralık mağaza aranıyorsa, hastane yakınları tercih edilebilir. İlçedeki sağlık kurumlarından Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Şemsi Denizer Caddesi'nde; Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Denizer Caddesi'nde; Yavuz Selim Devlet Hastanesi, Yukarı Mahallesi'nde; Özel Atalar Hastanesi, Özel Vera Hastanesi ile Özel Avicenna Umut Hastanesi, Üsküdar Caddesi'nde; Özel Birlik Hastanesi Genç Osman Caddesi'nde; Özel Dragos Gülen Tıp Merkezi ise Cevizli Bağdat Caddesi üzerindedir. Sağlık alanına yönelik ihtiyaçlar için bu bölgelerdeki Kartal kiralık dükkân/mağaza fırsatları incelenebilir.
Günlük tüketim ve hizmet sektörüne yönelik bir dükkân işletmek isteniyorsa; Kartal Merkez, Yakacık Meydanı ve Kartal Sahili alanındaki Kartal kiralık dükkân/mağaza alternatifleri araştırılmalıdır. İlçede metro ve Adalet Sarayı'nın hizmete girmesiyle, bu bölgelerdeki Kartal kiralık dükkân/mağaza seçenekleri de değer kazanmıştır.

Kartal'da üniversitelere yakın kiralık dükkân/mağazalar nerededir?
Gedik Eğitim Vakfı tarafından kurulan Gedik Üniversitesi, Cumhuriyet Mahallesi'nde E-5 Yanyol üzerindedir. Süleyman Şah Üniversitesi ile İstanbul Medeniyet Üniversitesi Atalar Mahallesi'nde Şehit Hakan Kurban Caddesi üzerinde bulunmaktadır. İstanbul Şehir Üniversitesi - Dragos Kampüsü de Orhantepe Mahallesi'ndeki Tekel Caddesi'ndedir. Üniversite yakınlarında özellikle yiyecek - içecek, kırtasiye ve giyim sektörlerine yönelik Kartal kiralık dükkân/mağaza seçenekleri değerlendirilebilir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım