Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Menemen Kiralık Daire

(48 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı751 - 1.251 TL/m²
19,51 Yıl
2.000 TL
Menemen Cumhuriyet'te Kiralık Eşyalı 3+1 Daire
Murat Yeşilada
Cumhuriyet, Menemen
3+1
Dün
160 m²
850 TL
SEYREK YÜCESOY EVLERİNDE 1+1 EŞYALI KİRALIK DAİRE
Tülin Meteoğlu
İnönü, Menemen
1+1
18.1.2020
55 m²
725 TL
ULUÇAY EMLAK'TAN KIRALIK 3+1 DAİRE
Asim Uluçay
İsmet İnönü, Menemen
3+1
Dün
125 m²
1.000 TL
KOYUNDERE KEMAL ATATÜRK MH.DE 3+1 SIFIR DAİRE
Ayça Öztürk
Kemal Atatürk, Menemen
3+1
6Gün Önce
125 m²
650 TL
Menemen Yeşil Pınar'da Kiralık 2+1 Daire
Murat Yeşilada
Yeşil Pınar, Menemen
2+1
20.1.2020
90 m²
650 TL
SEYREKTE 2+1 UYGUN FİYATLI KİRALIK DAİRE
Hıdır Tunçer
İnönü, Menemen
2+1
2Gün Önce
120 m²
1.300 TL
Menemen Kasımpaşa'da Kiralık Daire
Rahmi Ataseven
Kasımpaşa, Menemen
3+1
3Gün Önce
130 m²

Menemen Kiralık Daire Fiyatları

İzmir şehrinde kiralık daire fiyatları Atatürk bölgesinde 841 TL'den başlayarak, 30 Ağustos taraflarında 1.000 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Menemen geneli ortalama fiyatı 1.031 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.007 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %16,47, son 10 yılda ise %172.43 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Menemen Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Menemen şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Menemen kiralık daire

Menemen kiralık daire seçenekleri sizi bekliyor. Bütçenize uygun ve aradığınız özelliklere yanıt verecek kiralık daireler ile tanışmanın tam zamanı!

Yerleşim yeri olarak geçmişi milattan önceye dayanan Menemen ilçesi Büyük İskender'in hakimiyetine geçmesi ile birlikte hızlı bir gelişim göstermeye başlar. İlçe, Büyük İskender'den sonra Bergama Krallığına ve sonrasında ise Romalılara yurt oldu. İzmir merkeze 35 km uzaklıkta olan Menemen’in, tarihi değerler ve mimari kalıntılar sayesinde kültür turizmi bakımından güçlü bir potansiyeli var.

Neden Menemen'de daire kiralamalısınız?
Menemen'de site içinde, müstakil, dubleks, eşyalı ya da eşyasız gibi pek çok kiralık ev seçeneği ile karşılaşmak mümkün. Her bütçeye uyum sağlayacak Menemen kiralık daire seçeneklerinin bulunması bu ilçeyi tercih etmek için önemli sebepler arasında yer alıyor. İlçede Akdeniz iklimi belirgin bir biçimde kendini gösterdiği için ısınma problemi de yaşanmıyor. Bu nedenle Menemen kiralık daire alternatifleri arasında doğalgazın yanı sıra klima ile ısınma özelliğine sahip olan konutları da sık sık görmek mümkün. İlçede 30 Ağustos, Gazi, 29 Ekim ve Uğur Mumcu gibi yerleşimin yoğunlukta olduğu mahallelerde ekonomik kiralık daire bulmak imkanı var. Buna rağmen fiyatları genel olarak ilçe ortalamasının çok üzerinde olan mahalleler de bulunuyor. Özellikle Değirmendere, Yayla, Belen, Mustafa Kemal Atatürk, Günerli, İnönü ve Dokuz Eylül sahilden uzak olsalar da yeni yapılan konutların lüks donanımlara sahip olması kiralık daire fiyatlarını ortalamanın üzerine çıkarıyor. 75. Yıl Cumhuriyet çevresinde de yine yeni yapılan ve site içerisinde bulunan kiralık konutların fiyatlarında kısmen artış görülüyor.

Menemen'de hangi daireler hızlı kiraya verilir?
Birikim sahibi olan ve değerlendirmek isteyen pek çok kişi Menemen gibi emlak sektöründe yatırım değeri artan konutlara sahip olan bir ilçe de ev satın almak istiyor. Bu düşüncede olan yatırımcılar genellikle konutu kiraya vererek eve yaptığı harcamanın geri dönüşünü sağlamayı düşünüyor. Menemen, huzurlu yaşam alanları sayesinde İzmirlilerin yerleşim için yoğun olarak tercih ettiği ilçeler arasında yer alsa da Menemen kiralık daire seçenekleri her geçen gün artıyor. Bu durumda satın alınan konutun getiri sağlayabilmesi için diğerlerinden öne çıkması gerekir. Menemen'de yeni konut projelerinin yükselmesi ilçenin kiralık evler bakımından bol alternatife sahip olmasını sağlıyor. Böylece kiralık ev arayışında olanların da önceliği yeni, bakımlı ve temiz konutlar oluyor. Elindeki konutu bir an önce kiraya vermek isteyenlerin evde gerekli bakım ve onarım işlerini halletmesi gerekir. Kiracılar için özellikle mutfak ve banyo karar verme aşamasında belirleyici oluyor. Menemen kiralık daire seçenekleri merkezi konumda ise daha çok talep görüyor. İlçe halkı özellikle Kasımpaşa, Uğur Mumcu, Mermerli, Irmak ve Esatpaşa mahalleleri etrafındaki kiralık daireleri değerlendiriyor.

Menemen'de üniversiteye yakın kiralık daireler
Eylül sonunda üniversitelerde akademik yıl başlangıcı ile birlikte öğrenciler Menemen emlak piyasasını hareketlendiriyor. İlçede Gediz Üniversitesi Seyrek Yerleşkesi bulunuyor. Bu yerleşkenin Gazi Mustafa Kemal Mahallesi'nde yer alması bu çevrede bulunan kiralık dairelere rağbetin artmasını sağlıyor. Seyrek merkezde 1+1 konutlar genellikle eşyalı olarak kiraya veriliyor. Eşya almakla uğraşmak istemeyen üniversite öğrencileri Menemen kiralık daire araştırması yaparken öncelikle eşyalı seçenekleri değerlendiriyor. 1+1 konutların yanı sıra 2+1 ya da 3+1 kiralık daireler de mevcut. Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okuluna bağlı seramik ve çini tesisleri de Menemen Ulus'ta bulunuyor. Ulus, Kazımpaşa ve Zeytinlik çevresinde hem uygun fiyatlı kiralık daireler olması hem de kolay ulaşım imkânları nedeniyle öğrenciler ikâmet için bu bölgelere talep gösteriyor.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım