Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Odunpazarı Kiralık Daire

(63 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı616 - 1.026 TL/m²
20,75 Yıl
1.200 TL
ESKİŞEHİR ADALAR DA KİRALIK DAİRE
Dilek Özaslan
İstiklal, Odunpazarı
2+1
4.11.2019
105 m²
1.000 TL
AKARBAŞI MAHALLESİNDE 2+1 KİRALIK DAİRE
Sebahattin Arslan
Akarbaşı, Odunpazarı
2+1
6Gün Önce
120 m²
2.800 TL
EYFEL EMLAKTAN  ATATÜRK CAD. 4+1 KİRALIK DUBLEX DAİRE
Osman Böcekçi
İstiklal, Odunpazarı
4+1
7Gün Önce
230 m²
1.850 TL
EYFEL EMLAKTAN ATATÜRK CAD. 3+1 KİRALIK DAİRELER
Osman Böcekçi
İstiklal, Odunpazarı
3+1
7Gün Önce
165 m²
1.100 TL
Eskişehir Odunpazarı Göztepe'de Kiralık 2+1 Daire
Semiha Sipahioğlu
Göztepe, Odunpazarı
2+1
5Gün Önce
95 m²
750 TL
ORHANGAZİ MAHALLESİNDE KOMBİLİ , KİRALIK 3+1 DAİRE
Selahattin Yıldızlar
Orhangazi, Odunpazarı
3+1
8.11.2019
128 m²
1.000 TL
İstiklal'da Kiralık 1+1Daire
Yunus Talat Önpeker
İstiklal, Odunpazarı
1+1
2.11.2019
55 m²
900 TL
DEDE MAH 3+1 KİRALIK DAİRE 900 TL
Sebahattin Arslan
Dede, Odunpazarı
3+1
30.10.2019
115 m²
400 TL
ROTA EMLAKTAN  KIRALIK GÖKEMYDAN KIRALIK DAIRE
Rota Emlak Ofisi
Gökmeydan, Odunpazarı
2+1
30.10.2019
90 m²

Odunpazarı Kiralık Daire Fiyatları

Eskişehir şehrinde kiralık daire fiyatları Emek bölgesinde 568 TL'den başlayarak, İstiklal taraflarında 1.225 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Odunpazarı geneli ortalama fiyatı 840 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 821 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %7,24, son 10 yılda ise %57.34 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Odunpazarı Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Odunpazarı şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Odunpazarı Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Odunpazarı şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 3 örnek projenin fiyat ortalaması:

Odunpazarı kiralık daire
Odunpazarı kiralık daire seçenekleri karşınızda! Eskişehir’in en müstesna ilçesinde yaşamak isterseniz Odunpazarı’na mutlaka göz atmalısınız.

Anadolu'nun güzel şehirlerinden Eskişehir'in; tarihi evleri, muhteşem kültürel birikimi ve turistik mekanları ile dikkat çeken merkez ilçesi Odunpazarı, kiralık daire arayışı içerisinde olan kişilerin en popüler tercihlerinden biri olmaya aday bir ilçedir. 2012 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınan Odunpazarı'na olan rağbet artarak devam etmekte; özellikle şehir nüfusunun önemli bir çoğunluğunu oluşturan öğrenciler ve bölgede uzun süreli konaklamak isteyenler tarafından ilçedeki kiralık evler yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Odunpazarı kiralık daire fırsatları, birbirinden farklı alternatifleriyle şehrin en populer, turistik ve tarihi merkezi olarak bilinen yerinde, oldukça yoğun talep görmektedir.

Odunpazarı’nda neden daire kiralamalısınız?
Şehir stresinden ve yoğunluğundan bunalan kişiler için bir kaçış noktası olan, tarihi dokuya sahip Odunpazarı, Eskişehir ilinin en eski merkez ilçesidir. Dar sokaklarının iki yanına sıra sıra dizilmiş geleneksel Türk-Anadolu mimarisine sahip evleri, birbirinden merak uyandırıcı müzeleri ve şehrin yüzyıllar öncesinde dayanan kültürel mirasının bozulmadan korunmasına yönelik ticari ve sosyal faaliyetleri ile Odunpazarı her zamankinden daha fazla popülariteye sahiptir. Tarihi ve kentsel SİT alanı olarak kabul edilen Odunpazarı'ndaki eski evler genelde iki katlı olup, Osmanlı dönemine ait şehir mimarisinin özelliklerini taşımaktadır. Tarihi evlerin çoğunluğu zaman içerisinde deformasyona uğrayarak ya yıpranmış ya da yıkılmıştır. Ancak bölgede yapılan restorasyon çalışmaları sonucunda eski evlerin büyük bir kısmı yenilenmiş, ilçe daha da modern bir görünüme kavuşmuştur. İlçeye yapılan yoğun yatırımlar sonucu pek çok müze, kafe, restoran ve otel açılmış, bölgeye gelen turist sayısında yoğun bir artış olmuştur. Bölgenin ruhuna uygun hediyelik eşya satan dükkanlarında şehrin ruhuna uygun el sanatları eşyaları satılmakta, lüle taşı, cam sanatları, bal mumu müzeleri ile sanatsal faaliyetler desteklenmektedir.
Şehrin popüler yerleşim yeri Odunpazarı kiralık daire seçenekleri değerlendirildiğinde, bölgede tarihi evler kadar şehir yaşamına uygun apartman projeleri de bulunmaktadır. Sosyal yaşamın oldukça hareketli olduğu ilçede farklı sosyo ekonomik seviyelerdeki kişiler beraber yaşamaktadırlar. İlçede bulunan iki katlı tarihi yapıların çoğunluğu restoran, kafe, mağaza veya butik otel olarak kullanılmaktayken; apartman projeleri genelde bölgede yaşayan halk tarafından tercih edilmektedir. Odunpazarı'na ulaşım şehrin her yerinden oldukça rahattır. Eskişehir'de bulunan belediye otobüslerinin ana duraklarından biri bu ilçedir. Ayrıca bölgenin çok yakınından tramvay hattı geçmektedir. 2018 yılı içerisinde ilçede T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından toplu konut projesi inşasına başlanmış olup, bölgeye olan yatırımlar hız kazanmıştır.
Eskişehir'de bulunan iki büyük üniversite sayesinde, özellikle öğrenciler tarafından Odunpazarı ilçesi tercih edilen bir yerleşim yeri haline gelmiştir. Kiralık daireler genelde 1+1'lerden 3+1'lere kadar farklı büyüklük ve fiyatlar ile karşımıza çıkmaktadır. Şehrin genelinde bakıldığında Odunpazarı kiralık daire fiyatları her bütçeye uygun olarak dağılım göstermektedir.

Odunpazarı'nda hangi daireler daha kolay kiraya verilir?
İlçe genel olarak değerlendirildiğinde, tarihi bölge olarak tanımlayabileceğimiz eski evlerin bulunduğu kısımdaki kiralık evler kolaylıkla vakıflara, derneklere veya turistlere kiralanabilir. Eski Anadolu şehirlerinin dokusunun bozulmadan devam ettirildiği bu bölge, özellikle yabancı turistlerin kısa veya uzun süreli konaklamaları için oldukça uygundur. Odunpazarı ilçesinin kentsel yerleşim alanlarında yer alan apartmanlar, mevcut merkezi konumları dolayısıyla öğrencilere, bölgede ticari faaliyette bulunan kişilere veya bölge halkına kolayca kiralanabilir. Sosyal yaşamın rengarenk olduğu bu ilçenin aynı zamanda her türlü ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz bir yer olması sebebiyle, bölgede bulunan kiralık ev fırsatları her zaman yoğun talep görecektir. Odunpazarı kiralık daire seçenekleri kapsamlı bir şekilde değerlendirmeli, kişisel tercihlerinize ve bütçenize en uygun evler seçilmelidir.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım