Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Pendik Kiralık Villa

(8 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı883 - 1.471 TL/m²
21,29 Yıl

İstanbul / Pendik Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Pendik kiralık daire fiyat artışı %470,27 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %418,92 oldu.

2019 yılında Pendik ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.210,00 TL iken, bu yıl için Pendik kiralık ev ortalama fiyatı 1.177,00 TL oldu.

Pendik ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-2,73 azalış gösterdi.

Pendik kiralık villa
Pendik kiralık villa seçenekleri ile siz de hayat standartlarınızı artırabilir kiralık villalar arsında kriterlerinize en uygun konutu bulabilirsiniz.

"Pantikapeun” Pendik’in bilinen en eski ismidir. Roma dönemleriden, Bizans, Doğu Roma ve Latin İmparatorluğu dönemlerine kadar her yanı duvarla çevrili olan bölge “beş duvarlı” manasına gelen “Pantichion”, “Panlihion" ve “Tayni Tiyni” gibi isimlerle anılmıştır. Osmanlı ile birlikte değişmiş, ismi bugüne “Pendik” olarak gelmiştir. Kuzeyinde Şile ve Çekmeköy’ün bulunduğu Pendik, güneydoğuda Tuzla, batıda Kartal, Sultanbeyli ve doğuda Gebze ile komşudur. Güneyini ise tamamen Marmara Denizi kaplamaktadır. Aydos Dağı ile ile sınırları olan Pendik, İstanbul'un en önemli su kaynaklarından biri olan Ömerli Barajı’na ev sahipliği yapar. Geniş bir alana sahip Pendik; yatırımlar ile birlikte İstanbul’un rağbet gören ilçeleri arasında yerini alır. Özellikle ulaşımın bu ilçeden kolay olması sağlanması ve pek çok merkeze olan yakınlığı, tercih edilmesinde en büyük neden. Pendik ilçesinin sakinliği, toplu taşıma araçlarına yakınlığı da İstanbulluların Pendik’i yeni yaşam noktası olarak seçmesine aracı oluyor.

Neden Pendik'te villa kiralamalısınız?
Pendik, İstanbul'un diğer ilçelerine nazaran daha çok tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Özellikle bu bölgede yatırımın artması da yine çevre illerden ya da İstanbul'un diğer ilçelerinden bu bölgeye talebin büyümesini de sağlıyor. Sabiha Gökçen Havaalanı'nın çok yakında olması kiralık villa arayışlarını da tetikliyor. Bölgenin son derece sakin olması, geniş fiyat yelpazesine sahip villaları barındırması da elbette tercihlerin bu doğrultuda gelişmesine aracılık eden faktörler arasında. Pendik kiralık villa arayışında olanlar hiç kuşkusuz genişlik, ferahlık ve konfor gibi faktörlere önem veriyor. Pendik ilçesi de kiralık villa arayışı içinde olanlara kaliteli bir yaşam alanı sunuyor. Temiz havası, hastane ve bankalara çok yakın olması nedeniyle de yine Pendik kiralık villa seçenekleri kiracılar tarafından talep görüyor. İlçede sosyal aktivite ve alışveriş merkezlerinin fazla olması, her noktadan ulaşım sağlanabilmesi gibi pek çok faktör de yine kişilerin bu ilçeyi tercih etmesine neden oluyor.

Pendik'te villa kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Pendik kiralık villa açısından son derece zengin bir bölge. Ancak yine de bu ilçede yaşamak ve konforlu bir villa kiralamak isteyen kişilerin belli noktalara da dikkat etmesi gerekiyor. Örneğin okula giden çocukların sayısı, hangi okulların villaya yakın olduğu, ulaşım olanakları ya da bölge trafiği gibi pek çok unsur villaların seçim nedenlerini de etkiliyor. Rahat ve konforlu bir yaşam sürebilmek için villanın lokasyonu da yine kişilerin doğru tercih yapmasında oldukça etkili. Çocuklarınızın yakınlardaki okullarda eğitim görmesini istiyorsanız buna uygun olan kiralık villa seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Pendik kiralık villa seçenekleri aynı zamanda kişilerin yoğun trafikten de kurtulmasına yardımcı oluyor. Villaların çok yakınında E80 kara yolunun var olması talep edilen hemen her lokasyona sorunsuz bir şekilde ulaşım imkanı da sağlıyor. Villa seçimi yaparken elbette sosyal olanaklar da çok önemli. Oda sayısı, park ve bahçelerin varlığı, yaz ve kış dönemi için ayrıcalıklar gibi pek çok faktör de yaşam kalitesini artıran özellikler.
Villa kiralarken semtteki diğer villaların da fiyatlarının göz ardı edilmemesi gerekiyor. Konforlu ve ailenin her bireyine hitap eden bir villada uzun süreli oturabilmek için her unsurun ayrı ayrı değerlendirilmesi çok önemli. Villanızı kiralarken mutlaka prosedür hakkında da bilgi edinin. Örneğin; kira ücreti, depozito miktarı, villada daha önceden oturan sakinlerin neden taşındığı gibi pek çok faktör de yine kiralama esnasında çok büyük önem arz ediyor. Bu gibi konularda sorun yaşamamak için her şeyin çok detaylı bir şekilde araştırılması da yine sağlıklı ve konforlu bir villa yaşamına kavuşabilmek için dikkat edilmesi gereken noktalar arasında büyük önem taşıyor. Hayalinizdeki villayı kiralayabilmek için bu faktörlere dikkat etmeniz, uzun soluklu bir villa macerasına başlamanıza aracı olacak.

 

 

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım