Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Kiralık Villa

(416 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.312 - 2.186 TL/m²
19,75 Yıl
12.500 TL
BEYKOZ ACARKENT'TE KİRALIK TRİPLEKS VİLLA
Ateş Öngüner
Acarlar, Beykoz
6+1
4Gün Önce
500 m²
9.000 TL
sümer korusunda güvenlikli yüzme havuzlu sitede müstakil villa
Tayfun Mudul
Tarabya, Sarıyer
5+1
6Gün Önce
280 m²
2.800 TL
BEYLİKDÜZÜ GÜRPINAR'DA DENİZ MANZARALI KİRALIK VİLLA
Gürpınar, Beylikdüzü
3+1
7Gün Önce
200 m²
13.500 TL
KAÇIRILMAZ FIRSAT ÇENGELKÖY MESA  EVLERİNDE 6+2 VİLLA  13500TL
Hüsnü Kopuz
Kavacık, Beykoz
6+2
5.2.2020
450 m²
8.500 TL
YAKACIK GÜMÜŞPINARDA KİRALIK VİLLA
Modest Gayrimenkul Danışmanlık Hiz.
Gümüşpınar, Kartal
5+2
2Gün Önce
600 m²
5.450 TL
5.450 TL DOĞAYLA İÇ İÇE VİLLA
Güney Erkan
Dereağzı, Beylikdüzü
6+1
Dün
375 m²
30.000 TL
KELLER WILLIAMS KARMA'DAN İSTİNYE'DE 5+1 VİLLA
Hülya Ertuncay
İstinye, Sarıyer
5+1
4Gün Önce
385 m²
14.999 TL
ÇEKMEKÖY MERKEZ MAHALLESİNDE KİRALIK VİLLA
Meltem Kocabıyık
Merkez, Çekmeköy
8+2
6Gün Önce
650 m²

İstanbul Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında İstanbul kiralık daire fiyat artışı %425,23 olarak gerçekleşti.

2019 yılında İstanbul ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.610,00 TL iken, bu yıl için İstanbul ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 1.621,00 TL oldu.

İstanbul ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %0,68 azalış gösterdi.

İstanbul kiralık villa

İstanbul kiralık villa seçeneklerine göz atarak, düşlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hayat standardınızı yükseltecek bir yaşama ilanları inceleyerek adım atabilirsiniz.

İstanbul kiralık villa çeşitliliği konusunda tercih edilebilecek büyük kenttir. 300 bin yıllık bir tarihi olan İstanbul, imparator Konstantin tarafından inşa edilerek Hristiyanlığın merkezi olarak dünya çapında bir kent olmuştur. Fetih sonrası müslümanların önemli şehirlerinden olan bu kent, günümüzde de her yaşam tarzına saygılı bir metropol olarak nitelendirilmektedir.
Asırlardır iki yakayı birbirine bağlayan boğazıyla gözde bir yerleşim merkezi olan İstanbul, ülke nüfusunun en yoğun olduğu bölgelerden biri haline gelmiştir. Kalabalık ve lüks bir yaşam tercih edenler, konut seçimlerini kiralık villalar gibi geniş konseptli yaşam alanlarından yana yapmaktadır. Eğitim, iş ve sosyal imkanların üst düzeyde olduğu şehrin her bölgesinde ulaşım ve yaşam standartları eksiksizdir. Kentin uç kısımlarından merkez bölgelerine kadar yoğun ve nadir olarak bulunan villalar, uzun ve kısa dönem kiralanarak, İstanbul kiralık villa talebinde bulunan yerli ve yabancı vatandaşların da gözdesi olmuştur.

İstanbul'da en uygun kiralık villalar nerede?
Türkiye'nin en kalabalık kenti olan İstanbul kiralık villa arayan kiracılar için uç kısımlardaki yerleşim alanlarıyla dikkat çekmektedir. Silivri, Büyükçekmece, Zekeriyaköy, Pendik gibi bölgelerde yaşam alanlarının özelleştirilmesi, villa kiralamak isteyenleri bu bölgeye itmiştir.
Metrekaresi geniş, yeşil alanları bulunan villalar, kentin Karadeniz ve Marmara kıyılarındaki yerleşim alanlarında nispeten daha ekonomiktir. Merkezi bölgeler olan Beşiktaş, Şişli, Sarıyer, Üsküdar ve Boğaz şeridinde ise kiraların yüksek olduğu bilinmektedir. İyi bir gelire sahip olanlar ve sakin ve huzurlu bir hayat talep edenler çoğunlukla Boğaz kıyılarının Anadolu yakasındaki kısımlarını tercih etmektedir. Kiralık villalar konusunda daha ekonomik kira fiyatları ise şehir ve denizden uzak konumda olan iç kısımlarda bulunmaktadır.

İstanbul'da villa kiralarken dikkat etmeniz gereken 3 şey
İstanbul kiralık villa talebi olanlar, bütçelerine göre bir ev arayışına girdiklerinde sadece villanın fiyatı değil, giderler konusunda da bilgi sahibi olmalıdır. Villaların genelde yüksek aidatları bulunur. Sosyal imkanlar ve güvenlik arttıkça aidatlar da artış gösterir. Sadece ev kirası miktarını ve aidat miktarını net olarak öğrenmeniz gerekir. Aidat ücretine hangi hizmetlerin ve giderlerin dahil olduğunu da önemlidir. Bazı kiralık villalar yakıt, su ve enerji giderlerini de aidatlarına katabilmektedir.
İkinci olarak, kiralama sürecinizin net biçimde belirlenmesi ve bunun yasal sürece dahil edilmesi gerekmektedir. Uzun süreli kiralamalar maddi olarak avantaj sağlarken, sezonluk kiralamalar da yazlıkçılar ve yabancılar için iyi birer seçim olabilir. Kira sözleşmesi imzalanmadan önce bu sürecin net biçimde belirlenmesi ve sözleşmeye yazılı olarak yazılarak iki taraf arasında onaylanması gerekmektedir.
Son husus ise, kiralık villalar konusunda tercih edeceğiniz büyüklük olmaktadır. Hizmetliler ve çocuklarla dolu bir aileniz varsa, standart bir villa size yeterli gelmeyebilir. Bu durumda müştemilatlı ya da oda sayısı fazla olan villalara yönelmeniz gerekecektir. Kiralık villalar, ihtiyacınızın hızlı karşılanması ve kısa sürede çözüm bulmanız için önemli bir yatırım aracıdır.

Neden kiralık villa tercih etmelisiniz?
İstanbul kiralık villa arayışı olanlar, kalabalık aileler ve daha lüks bir yaşam tercih eden kişiler olmaktadır. Mekansal avantajın yanında villa kiralamak, doğaya daha yakın olmak ve şehrin gürültüsünden uzakta bir yaşam alanı tercih etmek isteyenler için de iyi bir seçimdir. Villa tercih ettiğinizde, birçok sosyal imkan da beraberinde gelmektedir. Havuz, spor alanları, aktivite merkezleri gibi birçok farklı alanda yaşam standartlarınızı villanızın konumu dahilinde karşılamanız mümkün olmaktadır. Butik siteler, bağımsız villalar ya da toplu konut alanları olarak tasarlanan özel villa konseptlerinde daha kaliteli bir yaşam için tercih edilebilirlik söz konusu olur. Siz de kaliteden ödün vermeyen biriyseniz, daha bağımsız bir yaşam alanı olarak kiralık villalar tercih edebilirsiniz.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım