Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sakarya Karasu Kiralık Daire

(58 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı587 - 979 TL/m²
17,33 Yıl
800 TL
Karasu Aziziye'de Kiralık Daire
Aziziye, Karasu
2+1
31.10.2019
80 m²

Karasu Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Karasu geneli ortalama fiyatı 797 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 778 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %3,19, son 10 yılda ise %62.05 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Sakarya Karasu kiralık daire
Sakarya Karasu kiralık daire alternatiflerini değerlendirerek bütçenize ve kriterlerinize uygun evler bulabilirsiniz. Zengin seçeneklerle kiralık ev fırsatları karşınızda!

Marmara Bölgesi'nde, Sakarya'ya bağlı bir ilçe olan Karasu'nun doğusunda Kocaali, güneyinde Hendek, güneybatısında Ferizli ve batısında Kaynarca ilçesi yer almakta; ilçenin kuzeyinde ise Karadeniz uzanmaktadır. Karasu, Sakarya il merkezine 51 km uzaklıktadır. İstanbul’a 200 km mesafede olan ilçeye İstanbul'dan 2 saat içerisinde ulaşılabilmektedir. Sabiha Gökçen Havaalanı, Karasu’ya 140 km uzaklıkta ve yaklaşık 1,5 saatlik mesafededir.
Eski adı "İncilli" olan Karasu, 19. yüzyıl sonlarında İzmit'in Kandıra kazasına bağlı bir kasaba idi. 1933'e kadar bucak olan Karasu, 1933'te ilçe olmuştur. 1954 yılında Sakarya ilinin kurulmasıyla, Sakarya iline bağlı ilçe statüsüne kavuşmuştur. İlçe ekonomisi tarım, deniz turizmi ve balıkçılığa dayanmaktadır. İlçe topraklarını Sakarya nehri sulamaktadır. Acarlar, Akgöl ve Küçükboğaz Gölleri ilçedeki önemli göllerdir. Deniz turizminin yanında son yıllarda Acarlar Longozu; endemik bitki ve hayvan türleri sayesinde uluslararası çapta ilgi çekmektedir. Maden Deresi Kanyonu, serin atmosferiyle gözde mesire yerleri arasındadır. Küçükboğaz Gölü ise özellikle balıkçılar tarafından dikkat çekmektedir. Yeni Mahalle'deki Sakarya Ağzı; restoranları ve yeni yapılan yürüyüş yollar ile görülmeye değer turistik alanlar arasındadır.
Karasu'da liman yapımına başlanması, ilçenin serbest bölge olarak ilan edilmesi ve ilçede tersane kurulması, bölgenin gelişimini hızlandırmıştır. İlçenin gelişimi ile nüfus da hızlı bir şekilde artmıştır. Bu durum ise yeni konutların yapılmasına ve arsaların hızla değerlenmesine; Sakarya Karasu kiralık daire seçeneklerinin çoğalmasına neden olmuştur. İlçenin denize kıyısı olan turistik bir bölge olması sebebiyle sahil boyunca yazlık kiralık evler ve siteler geniş yer tutmaktadır.

Neden Karasu ilçesinde ev kiralanmalıdır?
Turistik bir bölge olan Karasu; Adapazarı ve İzmit merkez ilçeler ile İstanbul, Ankara gibi şehirlere yakındır. Adapazarı Karasu bölünmüş yol projesi tamamlanmış olup; Karadeniz Sahil Yolu güzergâhında Karasu ilçesi bulunmaktadır. 20 km uzunluğunda geniş bir kumsala sahip olan Karasu Sahili, bir turistik lokasyon olmakla beraber; romatizmal rahatsızlıklara iyi gelen, ince taneli kumu olan doğal bir plaja sahiptir. Sahil, turistleri cezp edecek su sporlarına; kumsal ise moto-kross rallisine uygundur. Sahilde düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Bölge deniz turizminin yanında; kum, güneş, nehir, göl, orman gibi alternatif turizm faaliyetlerine elverişlidir. Özellikle Acarlar Longozu, yerli ve yabancı turistlerin beğenisini kazanmıştır. Maden Deresi çevresinde dağ yürüyüşü parkuru bulunmaktadır. Yeni Mahalle’den motorlu kayıklar ile Sakarya Nehri üzerinde gezinti imkânı vardır. Sakarya Nehri ağzında mersin balığının dünyada tek olan bir türünün yetiştirilmektedir. Ayrıca ilçenin yüksek kesimlerinde yayla turizmi de yapılabilmektedir. Tüm bu turistik özellikler yaz aylarında, Sakarya Karasu kiralık daire seçeneklerini daha değerli kılmaktadır.
Sakarya ilçeleri arasında gelişim trendi en yüksek olan ilçelerin başında gelen Karasu, turistik bir bölge olduğu kadar aynı zamanda bir sanayi bölgesidir. Bir limana ve tersaneye sahip olan Karasu, yatırımcılar için güçlü bir potansiyeldir. Manav Pınarı bölgesinde 12 bin dönümlük sanayi alanı bulunmaktadır. Tarım açısından verimli topraklara sahip olan ilçede yetişen fındığın depo ömrü daha fazladır. Ayrıca çilek, avokado, ceviz gibi alternatif tarım ürünleri üretilmektedir. Tüm bu özellikler, çalışan kesim için yeni iş sahalarının doğmasına; bu vesile ile Sakarya Karasu kiralık daire alternatiflerinin 4 mevsim boyunca tercih edilmesine neden olmaktadır.

Karasu ilçesinde okullar hangi bölgelerdedir?
Sakarya Üniversitesi'ne bağlı Karasu Meslek Yüksek Okulu, Aşağı Aziziye Mahallesi - Çiftlik Sokak'ta yer almaktadır. Karasu Atatürk Anadolu Lisesi Yalı Mahallesi - Ankara Caddesi'nde; Karasu Anadolu Öğretmen Lisesi ile Karasu Anadolu Lisesi Aziziye Mahallesi'ndedir. Karasu Devlet Hastanesi de Aziziye Mahallesi'nde bulunmaktadır. Karasu Şehit Hasan Keleş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi de İncilli Mahallesi'de yer almaktadır. İlçede ayrıca pek çok ilk ve orta düzeyde eğitim veren okul bulunmaktadır. Sakarya Karasu kiralık daire seçenekleri arasında okul ve hastaneye yakın olan kiralık daireler, daha fazla rağbet görmektedir.

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım