Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sancaktepe Kiralık Dükkan / Mağaza

(81 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı737 - 1.229 TL/m²
20,51 Yıl
1.500 TL
YENİDOĞAN MAHALLESİNDE KİRALIK DÜKKAN
Gökhan Alabuga
Yenidoğan, Sancaktepe
9.2.2020
180 m²

İstanbul / Sancaktepe Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Sancaktepe kiralık daire fiyat artışı %402,79 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %418,92 oldu.

2019 yılında Sancaktepe ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.063,00 TL iken, bu yıl için Sancaktepe kiralık ev ortalama fiyatı 972,00 TL oldu.

Sancaktepe ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-8,56 azalış gösterdi.

 

Sancaktepe kiralık dükkan/mağaza
Sancaktepe kiralık dükkan/mağaza bakımından zengin seçenekler sunuyor. Dükkân ve mağaza kiralarının İstanbul ortalamasının altında seyrettiği Sancaktepe, yatırım yapmak avantaj sağlar.

Batıda Ataşehir güneyde Kartal, kuzeyde Çekmeköy, doğuda Pendik ve Sultanbeyli, güneybatıda ise Maltepe ve Ümraniye ilçeleri ile çevrili olan Sancaktepe ideal bir lokasyonda bulunur. Lokasyon açısından Kocaeli ve İstanbul’un arasında kalması, sanayi faaliyetlerinin gelişmesine olanak tanımıştır. 2008'de ilçe olan Sancaktepe, ilk dönemlerden bugüne mesire alanları ile dikkat çeker. Bizans Sarayı ve Damatris Yazlık Sarayı ilde bulunan en eski yapılar arasındadır. Bugün kentsel dönüşüm çalışmaları ve markalı konut projeleri ile yepyeni bir çehreye kavuşan Sancaktepe, modern bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Sancaktepe kiralık dükkan/mağaza seçenekleri ile de dikkat çekiyor.

Neden Sancaktepe’den dükkan kiralamalısınız?
Sancaktepe, İstanbul’un en hızlı değer kazanan ilçeleri arasında yer alıyor. Yeni yapılan projeler, Sancaktepe’yi önemli ve değerli bir ilçe hâline getirirken Üsküdar - Ümraniye - Çekmeköy - Sancaktepe metrosu ile de ulaşım kolaylığı vadediyor. Ekonomik olarak da büyüme sağlayan Sancaktepe kiralık dükkan/mağaza seçeneklerine göz gezdirenler için avantajlar içerebilir. Plato Alışveriş Merkezi, Sancakpark AVM, Rings Alışveriş Merkezi, Çarşım Avm, Palandöken Avm gibi alışveriş merkezleri, ticarete hareket kazandırırken sosyal yaşama olumlu etki eder. Emek mahallesi, Namık Kemal caddesinde bulunan Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Sancaktepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi çevresi de gün boyu hareketli bölgeler arasında yer alır.

Sancaktepe’de dükkan kiralarken nelere dikkat edilmeli?
Sancaktepe kiralık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirirken dikkat etmeniz gereken hususlar mevcut. Öncelikle konum büyük önem taşıyor. İşyerinin dikkat çekecek bir konumda olması, bölgedeki nüfusun ürüne ya da hizmete ilgi gösterecek olması ve verilen ürün ya da hizmetin bölgedeki nüfusun ekonomik durumuna uygun olması gibi konulara dikkat etmek gerekir. Bununla birlikte, Sancaktepe’de dükkan kiralarken gelişmeleri takip etmekte de fayda var. Şehir nereye doğru gelişiyor; yeni yapılaşmalar nelerde; mevcut kalabalık merkezleri değerlendirirken; yeni inşa alanlarına da göz atmalısınız. Açmayı düşündüğünüz işletme için fizibilite çalışması yapmalısınız. İş kolunuza en uygun yeri seçerken hedef kitlenizi doğru belirlemeli bu doğrultuda sirkülasyon hacmi yüksek olan bölgelere yönelmelisiniz. Metro hattına yakın bölgeler iş potansiyelinizi artıracaktır. Bu nedenle metro duraklarına yakın olmak avantaj sağlar. Yine okul - hastane gibi kalabalık bölgeler de iş potansiyelinizi artırabilecek yerler arasında yer alır. Dükkan kiralamadan önce Sancaktepe kiralık dükkan/mağaza seçeneklerinin kira ortalamalarını göz önünde bulundurmalı, hatta semt semt mahalle mahalle çıkarmalısınız.

Sancaktepe’de okula yakın kiralık dükkanlar nerede?
Sancaktepe devlet okulları ve özel okullarla zengin eğitim seçeneklerine sahiptir. Şehir Öğretmen Nurgül Kale İmam Hatip Okulu Kongre caddesinde bulunuyor. Sarıgazi Peyami Safa İlkokulu Emek mahallesinde, Cengiz Topel Ortaokulu Akpınar mahallesinde, Ayşe Çarmıklı İlkokuluVeysel Karani caddesinde, Hisar Yapı Ortaokulu ve Fehmi Yilmaz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Atatürk mahallesinde yer alıyor. Özel okullar ise; Bahçeşehir Koleji Sancaktepe Eyüp Sultan mahallesinde yer alırken Okyanus Koleji Sekmen caddesinde bulunuyor. Saint-Joseph Lisesi Eğitim Vakfı Özel Küçük Prens Okulları Abdurrahmangazi mahallesinde, Sancaktepe Doğa Ortaokulu ise Ebubekir caddesinde bulunuyor. Kemal Türkler mahallesinde Sancaktepe Birikim Okulları, Osmangazi mahallesinde ise Sancaktepe İFBM Fen Bilimleri Merkezi Okulu mevcut. Okula yakın kiralık mağazalar için bu mahalle ve caddeleri değerlendirebilirsiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım