Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Talas Kiralık Daire

(161 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı422 - 703 TL
22,93 Yıl
850 TL
KİRALİK 3+1 DAİRE ESYALİ DEĞİLDİR !!
Zeynep Yıldız
Kiçiköy, Talas
1+0
2.9.2019
165 m²
1.100 TL
KİRALIK LÜX DAİRE
Mehmet Yılmaz
Mevlana, Talas
3+1
Dün
175 m²
850 TL
kayseri /talas/mevlana
Atilla Şahin Doga Emlak
Mevlana, Talas
3+1
5gün önce
160 m²
750 TL
Talas Tablakaya'da Kiralık Daire
Tablakaya, Talas
3+1
5gün önce
155 m²
850 TL
Talas Mevlana'da Kiralık Daire
Mevlana, Talas
3+1
6gün önce
180 m²
1.200 TL
KİRALIK DAİRE
Mehmet Yılmaz
Mevlana, Talas
3+1
5gün önce
175 m²
1.275 TL
KİRALIK EŞYALI 2+1
Mehmet Yılmaz
Mevlana, Talas
2+1
5gün önce
95 m²
900 TL
Talas Mevlana'da Kiralık Daire
Mevlana, Talas
3+1
5gün önce
170 m²
Etiketli İlanlar

Talas Kiralık Daire Fiyatları

Kayseri şehrinde kiralık daire fiyatları Yenidoğan bölgesinde 556 TL'den başlayarak, Bahçelievler taraflarında 577 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Talas geneli ortalama fiyatı 569 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 556 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %5,51, son 10 yılda ise %85.86 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 23 yıl olarak görülmüştür.

Talas Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Talas şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 2 ilçeye göre bakarsak:

Talas Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Talas şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 1 örnek projenin fiyat ortalaması:

Talas kiralık daire
Talas kiralık daire arayışınızda farklı büyüklükte ve özelliklere sahip alternatifler sunar. Fiyatlar açısından da oldukça dengeli olan bölgede her bütçeye uygun kiralık daire bulmak mümkün.

Talas, Kayseri ilinin merkez ilçeleri arasında yer alır. Bulunduğu konum itibariyle nüfus açısından yoğun ilçeler arasında sayılabilir. Talas ilçesi; Melikgazi, Develi, Tomarza ve Hacılar ilçelerine komşudur. Talas Kiralık daire konusunda farklı seçenekleri bulabilirsiniz, her geçen gün ilçe genelinde yeni inşaat projeleri tamamlanmakta ve yenileri başlamaktadır. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında ekonomik ömrünü tamamlamış olan binalar yıkılarak yerine yeni binalar inşa edilmektedir. Kira fiyatları nüfus artışına paralel olarak artış gösteriyor olsa da yeni binaların yapılması fiyat artışını dengelemektedir. Talas kiralık daire konusunda farklı seçenekleri içinde barındırır. Kiralık evler 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 gibi oda sayılarında ve farklı metrekare büyüklerinde geniş seçeneklere sahiptir. Stüdyo tipi dairelerden dublex tibi daire seçeneklerine kadar farklı tipte kiralık daire bulabilirsiniz.


Neden Talas’ta daire kiralamalısınız?
Talas bulunduğu konum itibariyle Kayseri’nin merkezine oldukça yakındır. Kayseri Merkez ile Talas arası yaklaşık 8 km’dir. Merkeze olan yakınlık iş, eğitim, sosyal yaşam açısından avantaj olarak değerlendirilebilir. Aynı zamanda bölge itibariyle; D-300 karayoluna olan yakınlığı; Tepebağlar Caddesi, Komando Caddesi ve Atatürk Bulvarı üzerinden rahatlıkla diğer ilçelere ulaşım sağlanabilir. Ulaşım dışında eğitim konusunda da bölge pek çok farklı seçenek ve avantaj sunar. Talas kiralık daire seçenekleri Erciyes Üniversitesi Merkez Yerleşkesi’ne komşu konumdadır aynı zamanda 15 Temmuz Yerleşkesi ise ilçe sınırları içinde bulunur.
Üniversite dışında çocuklu ailelerin ilkokul, ortaokul ve lise ihtiyaçlarına da ilçe büyük ölçüde cevap verir. Final Okulları, Şehit Cengiz Tümurcuoğlu İlköğretim Okulu, Erbosan İlköğretim Okulu, Yeni mahallede bulunan bölgenin iyi okullarındandır. Kiçiköy mahallesinde bulunan; Fatma Kemal Timuçin Anadolu Lisesi de ilçenin öne çıkan okulları arasındadır.
Öte yandan, kiralık ev tutarken hastanelere olan yakınlığı da göz önünde bulunduruyorsanız ilçeye yakın konumda bulunan Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi pek çok açıdan ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Fatma Kemal Timuçin Devlet Hastanesi ve Nuh Naci Yazgan Göğüs Hastalıkları Hastanesi de ilçe sınırları içinde hizmet veren sağlık kuruluşlarıdır.


Talas’ta üniversitelere yakın kiralık daireler nerede?
Talas kiralık daire arayışınızda Türkiye’nin sayılı üniversiteleri arasında gösterilen Erciyes Üniversitesi’ne yakın konumda ev bakıyorsanız; Yenidoğan Mahallesi’ne göz atabilirsiniz. Üniversitenin merkez kampüsüne ilçenin en yakın mahallesidir. Aşık Veysel Bulvarı ve Çimenli Caddesi ve çevresindeki kiralık daireler merkez kampüse yaklaşık 2 km mesafededir. Ayrıca, üniversitenin 15 Temmuz Yerleşkesi ise ilçenin Mevlana Mahallesi sınırları içinde bulunur. Mevlana ve Yenidoğan mahalleri kampuslara olan yakınlıkları dolayısıyla kira fiyatları açısından şehrin ortalamasına yakın düzeylerde seyretmektedir.


Talas’ta daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Kiralık daire arayışında iseniz, öncelikli gereksinimlerinizi ve vazgeçebileceklerinizi listelemelisiniz. Talas kiralık daire tutarken kış aylarının oldukça çetin geçtiğini göz önünde bulundurmalısınız. Doğalgazlı ve yalıtımlı dairelere odaklanmanız fiyat açısından biraz daha fazla ödeyecek olmanız anlamına gelse de kışın ısınmak için sarf edeceğiniz enerji ve maddi külfet açısından dengeyi sağlayacaktır. Bahçelievler mahallesi ise ilçenin en işlek ve köklü mahallesidir. Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yeni inşaat projeleri ve bu bölgedeki daire sayısının çokluğu kiralık ev fiyatlarını makul düzeylerde çekmektedir. Anayurt mahallesinde ise fiyat açısından daha makul kiralık ev seçenekleri bulacaksınız. Kiralık daire arayışınızda söz konusu mahallere odaklanmanız vakit kaybetmeden aradığınız daireyi bulmanızı sağlayacaktır.
Öte yandan, Talas kiralık daire kararınızı verirken, tutacağınız dairenin apartman, site aidat ücretlerini önceden öğrenmeniz faydalı olacaktır. Aidatların makul düzeylerde olduğu söylenebilir ancak dairenin bulunduğu site ve sitede sağlanan hizmetler aidat ücretlerini değiştirecektir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım