Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Tuzla Kiralık Daire

(122 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı913 - 1.521 TL/m²
20,59 Yıl
800 TL
AYDIN PARKE VE EMLAKTAN MİMARSİNANda MASRAFSIZ KİRALIK 2+1 DAİRE
Aydın Parke Ve Emlak
Mimar Sinan, Tuzla
2+1
2.10.2019
95 m²
1.050 TL
GBS'DEN AYDINLI ANA CADDEYE YAKIN KİRALIK DAİRE
Gülbeyaz Kılıç
Aydınlı, Tuzla
2+1
4Gün Önce
98 m²
1.300 TL
TUZLA POSTANE MAHALLESİNDE KİRALIK 2+1 DAİRE
Abdullah Tepedelen
Postane, Tuzla
2+1
7Gün Önce
100 m²

Tuzla Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Mimar Sinan bölgesinde 912 TL'den başlayarak, Postane taraflarında 1.668 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Tuzla geneli ortalama fiyatı 1.254 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.225 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %-5,31, son 10 yılda ise %150 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Tuzla Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Tuzla şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 3 ilçeye göre bakarsak:

Tuzla Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Tuzla şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:


Tuzla kiralık daire
Tuzla kiralık daire seçenekleri yepyeni alternatifleri ile şehir hayatından uzaklaşmak isteyenlere ekonomik çözümler sunuyor.

Tuzla, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunmakla beraber şehrin en güneyinde yer alan ilçelerden birisidir. Şehir merkezinden uzakta bulunan Tuzla kiralık daire seçenekleri ile İstanbul'dan fazla uzaklaşmadan sakin bir hayat sürmek isteyenlerin tercih edebileceği bir yerleşim birimidir.

Neden Tuzla'da daire kiralamalısınız?
Tuzla, İstanbul'a bağlı olsa da konum itibariyle şehir merkezinden uzakta yer almaktadır. Dolayısıyla bölgede şehrin karmaşasından ve gürültüsünden uzak bir yaşam sürmek mümkündür. Türkiye'nin en önemli tersanesine ev sahipliği yapan limanı ve marinası ile ön plana çıkan Tuzla'da aradığınız kriterlere uygun, doğa ile iç içe pek çok kiralık ev bulabilirsiniz. Özellikle İstanbul’daki göç miktarındaki artış ve nüfus yoğunluğu doğrultusunda yerleşimin gittikçe merkezden uzaklaşması sonucunda Tuzla'da da inşaat faaliyetleri çoğalmıştır. Yeni yapılan toplu konut ve sitelerde bulunan kiralık daire seçenekleri kiracıların dikkatini çekmeye başlamıştır. Birbirinden farklı özelliklere sahip bu sitelerin bazılarında havuz, spa, sauna, fitness salonu gibi ekstra imkanlar site sakinlerine sunulmaktadır. Ayrıca özel güvenlik firmaları ile çalışan bu tip sitelerde bireyler yaşam konforlarını arttırma imkanına sahiptirler. Yeni yapılan bu tip yapılarda bulunan kiralık ev seçenekleri eski binalarda bulunan dairelere oranla daha yüksek fiyatlardan kiraya verilmektedir. Ancak sahip olduğu konumu ekonomik açıdan bir avantaja çeviren Tuzla'da bulunan kiralık daireler şehir merkezinde yer alan dairelere nazaran daha uygun fiyatlara sahiptir. Dolayısıyla ilçede 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 gibi farklı büyüklüklere sahip pek çok daire için her bütçeye hitap eden seçenekler mevcuttur. Son yıllarda geliştirilen toplu taşıma ve ulaşım olanakları sayesinde şehir merkezi ile bağlantısı da güçlenmekte olan Tuzla kiralık daire seçenekleri iş yeri merkez ilçelerde olmasına karşın, sakin ve ekonomik bir yaşam sürmek isteyen aileler tarafından da sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Ayrıca bölgede yerleşimin artması sonucu sosyal hayata yönelik girişimler de çoğalmıştır. Her yaştan bireyin eğlenerek vakit geçirebileceği cafe, restoran ve çeşitli tesisler bölgede aktif hale getirilmiştir. Tüm bu alternatifler arasında farklı kesimlerin değerlendirebileceği Tuzla kiralık daire seçenekleri birbirinden farklı seçenekleri ile kiracıların beğenisine sunulmaktadır.

Tuzla'da üniversiteye yakın kiralık daireler nerede?
Tuzla kiralık daire seçenekleri, aileler kadar bu bölgede eğitim gören öğrenciler için de iyi birer alternatif olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye'nin en çok bilinen özel üniversitelerinden biri olan Sabancı Üniversitesi'nin bulunduğu Tuzla'da başka üniversitelere ait farklı kampüsler de yer almaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi alanında en çok tercih edilen üniversitelerden birisidir. Benzer şekilde Okan Üniversitesi'nin de Tuzla da kampüsü yer almaktadır. Bu üniversitelerde okuyan öğrenciler okula yakınlığı nedeniyle Tuzla kiralık daire seçeneklerini değerlendirmektedir. Üniversitelerin bulunduğu konuma göre Bağlıca, Üniversite Caddesi, Orhanlı, Postane Mahallesi gibi bölgelerde üniversiteye yakın kiralık evler, bu anlamda daha sık tercih edilmektedir. Ayrıca Tuzla, Gebze'ye yakınlığı nedeniyle bu bölgede eğitim gören öğrencilerin de yaşamak için tercih ettiği ilçeler arasında yer almaktadır. Öğrencilerin sosyal yaşantısı da göz önünde bulundurulduğunda hem çevre ilçelere hem de İstanbul'un şehir merkezine kolay ulaşım imkanı sunan semtlerin daha çok tercih edildiği görülebilmektedir.
Tuzla kiralık daire seçenekleri öğrencilerden akademisyenlere; geniş ailelerden yalnız yaşamak isteyenlere, çok farklı gelir seviyesine sahip bireylere kadar herkese her türlü kiracıya hitap eden alternatiflere sahip. Tuzla'da kiralık daire ararken mevcut yapılara göz atabileceğiniz gibi, artan inşaat faaliyetleri kapsamında yapılması planlanan projeleri deinceleyebilirsiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım