Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Yenimahalle Kiralık Daire

(145 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı738 - 1.230 TL/m²
18,96 Yıl
1.350 TL
DÖNMEZDEN TURGUT ÖZALDA LÜKS  DAİRE
Ahmet Dönmez
Turgut Özal, Yenimahalle
3+1
6Gün Önce
135 m²
850 TL
Yenimahalle İnönü'de Kiralık Daire
Ahmet Dönmez
İnönü, Yenimahalle
2+1
24.9.2019
100 m²
1.400 TL
DEMETEVLER DE EŞYALI KİRALIK DAİRE
Hakan Kiliç
Demetevler, Yenimahalle
3+1
7Gün Önce
120 m²
1.100 TL
BATIKENT KİRALIK ARA KAT 3+1 DAİRE
Ergazi, Yenimahalle
3+1
15.10.2019
120 m²

Yenimahalle Kiralık Daire Fiyatları

Ankara şehrinde kiralık daire fiyatları Çiğdemtepe bölgesinde 670 TL'den başlayarak, Yeni Batı taraflarında 1.227 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Yenimahalle geneli ortalama fiyatı 1.014 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 991 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %9,25, son 10 yılda ise %145.39 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 19 yıl olarak görülmüştür.

Yenimahalle Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Yenimahalle şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Yenimahalle Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Yenimahalle şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Yenimahalle kiralık daire
Yenimahalle kiralık daire seçenekleri çok geniş fiyat aralığıyla sizi davet ediyor. Ankara’nın en nezih ilçeleri arasında yer alan Yenimahalle’de konforlu yaşama adım atmak için kiralık daireler arasında detaylı bir araştırma yapmanız yeterli.

Yenimahalle, Ankara'nın merkez ilçelerinden biri olup nüfus ve yüz ölçümü bakımından şehrin en yoğun yerleşim birimlerinden biridir. Şehir merkezinde yer alan bu ilçe, kurulduğu dönemlerde işçi ve memurları konut sahibi yapma amacıyla iki katlı binalarıyla ünlüyken; zaman içerisinde oldukça hızlı bir gelişim göstermiş, mevcut durumda Ankara'nın en modern binalarının yer aldığı, en çok tercih edilen bölgelerinden biri haline gelmiştir. Yenimahalle kiralık daire seçenekleri, tüm gelir gruplarının farklı ihtiyaç ve seçimlerine yönelik çok yönlü seçenekler barındırması sebebiyle oldukça yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Yenimahalle'de neden daire kiralamalıyım?
Ülkedeki pek çok şehirden daha büyük olan Yenimahalle ilçesi, Ankara ilinin sanayi, ticaret ve tarım alanında gelişmiş olduğu, sosyal yaşam ve hayat kalitesi olarak en çok tercih edilen bölgelerinden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. İlçenin Batıkent Mahallesi, Macun Mahallesi, İvedik Mahallesi ve çevrelerinde; organize sanayi ve ticaret merkezleri ile kamu ve özel sektöre ait pek çok fabrika bulunmaktadır. Şehir popülasyonunun çoğunluğunun istihdam ettiği işyerleri bu ilçe sınırlarında bulunmaktadır. Yenimahalle ilçesinde; Ankara Valiliği’nden, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne; Büyükşehir Belediyesinden, Jandarma Komutanlığı'na kadar uzanan pek çok kamu kurum ve kuruluş bulunmaktadır. Bu sebeple, gerek kamuda çalışan memurlar tarafından, gerekse fabrikalarda çalışan işçiler veya bölge esnafı tarafından bu ilçede kiralık evler konum olarak iş yerlerine yakın olması sebebiyle tercih edilmektedir. İlçe topraklarının, belli başlı bazı tarım ürünlerine elverişli olması nedeniyle halkın küçük de olsa bir kısmı buğday, arpa, mercimek, patates gibi ürünleri yetiştirilmektedir. Tarım ve ziraat ile uğraşanlar için de bölgede kiralık daire seçenekleri oldukça fazladır. Ankara'nın en lüks semtlerinden Alacaatlı, Çayyolu, İncek semtleri bu ilçe sınırları içinde bulunmaktadır. Bu bölgelerde şehirdeki en lüks ve en modern konut projeleri yer almaktadır. Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren ünlü inşaat firmaları, bölgede prestijli projelere imza atarak ilçeyi bir cazibe merkezi haline getirmiştir. Artan popülaritesi nedeniyle yatırımcıların ilk tercihi olan ilçede, yeni restaurantlar, kafeler, sosyal alanlar, hastaneler ve okullar yapılmaya başlanmıştır. Yenimahalle kiralık daire seçenekleri bölgedeki, spor ve kültür merkezleri, parklar, okullar, üniversiteler, sosyal ve kültürel tesis sayısının artmasına bağlı olarak farklı fiyat ve büyüklük seçenekleriyle artış göstermiştir.

Yenimahalle'de nereden daire kiralamalısınız?
İlçenin merkez semtlerinden Batıkent ve Yenimahalle semtlerinde kiralık ev fiyatları ilçenin ortalaması ile uyum gösterirken Şentepe, Karşıyaka, Demetevler gibi bölgelerinde daha düşük fiyatlara kiralık daireler bulabilirsiniz. Yenimahalle, Şentepe, Demetevler mahallelerinde apartmanlar 4 katlı veya daha yüksek yapılardan oluşmaktadır. Genelde burada yer alan yapılar eski oldukları için bazılarında apartmana ait park yeri bulunmamaktadır. Ancak geniş cadde ve yolların bulunduğu bu yerleşim yerinde park yeri sıkıntısı pek yaşanmamaktadır. Ayrıca son yıllarda, Şentepe ve Karşıyaka semtlerinde bahsi geçen eski yapılar kentsel dönüşüme uğrayarak yerini daha yeni ve modern yapılara bırakmıştır.
Genellikle villa tipi konutları ve konut projeleri ile ünlü olan Batıkent semti organize sanayi bölgelerine yakın olması ile beraber nezih, çağdaş ve sakin yapısı ile dikkat çekmektedir. Şehir merkezine nispeten uzak ancak sanayi ve ticaret bölgelerine yakın bir konumdadır.
Yenimahalle ilçesinin İncek, Ümitköy ve Çayyolu semtleri lüks daireler ile öne çıkar. Bölgede villa ve apartman tipi yapılar bulunmaktadır. Bu semtlerin son 25 yılda kuruldukları göz önüne alındığında, konutlar oldukça yeni ve modern olarak inşa edilmiştir. Park yeri, kapalı otopark, asansör, depo gibi bölümler yeni yapılmış binaların hemen hemen çoğunluğunda bulunmaktadır.
Yenimahalle kiralık daire değerlendirilmesi yapılırken, kiralanacak semtin özelliklerine, yaşam kalitesine, konutların ortalama kiralanma fiyatlarına ve merkeze veya iş yerinize yakınlığına dikkat edilmelidir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım