Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Balçova Kiralık Daire

(90 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.185 - 1.975 TL/m²
18,08 Yıl
2.250 TL
ONUR MAHALLESİNDE 3+1 125 M2 FULL EŞYALI KİRALIK DAİRE
Baki Tolutimur
Onur, Balçova
3+1
20.9.2019
135 m²
1.650 TL
REİS EMLAKTAN BALÇOVADA EŞYALI KİRALIK DAİRE
Gül Boyacı
Fevzi Çakmak, Balçova
2+1
2Gün Önce
80 m²
1.550 TL
Eğitim Mahallesinde Sıfır 1+1 Daire
İlkin Didem Taşçı
Eğitim, Balçova
1+1
Bugün
55 m²
1.600 TL
TELEFERİKTE EŞYALI 2+1 110M2 3NCÜ KAT 1600TL
Doğan Candaş
Teleferik, Balçova
2+1
7Gün Önce
120 m²
2.000 TL
JEOTERMALLİ TELEFERİK YAKINLARINDA 3+1 DAİRE
Fevzi Çakmak, Balçova
3+1
10.10.2019
140 m²
3.000 TL
REİS EMLAKTAN SIFIR EŞYALI KİRALIK DAİRE
Gül Boyacı
Fevzi Çakmak, Balçova
3+1
10.10.2019
110 m²

Balçova Kiralık Daire Fiyatları

İzmir şehrinde kiralık daire fiyatları Fevzi Çakmak bölgesinde 1.370 TL'den başlayarak, Korutürk taraflarında 1.877 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Balçova geneli ortalama fiyatı 1.602 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.565 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %7,62, son 10 yılda ise %185.85 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Balçova Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Balçova şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Balçova kiralık daire arayışını kolaylaştıran faktörler
Kiralık daire ararken muhatap olduğunuz kişilerin gerçek mülk sahibi olduğuna dikkat etmelisiniz. Barınma ihtiyacı hiçbir zaman bitmeyeceği içim emlak sektörü her daim canlı kalıyor. Fiyatlar her yıl bu yüzden de yükseliyor. Eski ya da yeni pek fark etmiyor. Zingat.com sitesi Balçova kiralık daire arayışınızı kolaylaştırır. İstediğiniz özellikleri seçerek, hızlıca en uygun kiralık daire seçimini yapabilirsiniz. İstediğiniz dairelerin piyasa değerini anında hesaplayabilir ve baktığınız bölgelerin raporlarına ulaşabilirsiniz. Böylece en doğru seçim yapmaya katkı sağlayan bilgiler tek tuşla elinizin altında olur. Öğrenmek isteyeceğiniz bilgileri de sunabilen bir destektir. Balçova kiralık daire ararken seçiminizi kolaylaştıracak özellikleri şöyle sıralayabiliriz;
- Kiralık daire ilanlarını incelerken aylık ödeyebilme imkânında olduğunuz kira miktarını belirleyerek, bütçenize uygun ilanlara bakmalısınız. Bu şekilde zaman kaybından ve boşa harcanan emekten kurtulmuş olursunuz.
- İncelediğiniz kiralık dairenin kullanıma hazır yani içerisindeki eşyaların kullanılabilir olmasına dikkat etmelisiniz. Yer döşemeleri, mutfak dolapları, kapıları, mutfak tezgâhı gibi demirbaşların sağlam ve sağlıklı olması gerekir. Bunun dışında baktığınız Balçova kiralık dairenin tadilat ve bakım, onarım gibi masraflarının olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire ararken izolasyona sahip olan ilanlardan yana tercih yapmanız faydanıza olacaktır. Çünkü ısı yalıtımı bir dairedeki ısı kaybını önler ve daha iyi ısınmayı sağlar. Ayrıca maddi olarak tasarruf etmeye imkân verir. Isı yalıtımı olan kiralık daire duvarlarında rutubet sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Hem sağlıklı hem de konforlu bir ev ortamına kavuşmuş olursunuz.
- İçinde yaşayacağınız kiralık dairenin gün ışığı alıyor olmasını kontrol etmelisiniz. Güneş ışığı alan kiralık daire hem aydınlık olur hem de daha kolay ısınır. Beğendiğiniz kiralık daireyi günün farklı saatlerinde ziyaret ederek cephesinin güneş ışığı konusunda fayda sağlayıp sağlamayacağını kontrol edebilirsiniz.
- Kiralamak istediğiniz dairenin lokasyonunu doğru seçmelisiniz. Kiralık daire işinize, çocuklarınızın okuluna, hastaneye, alışveriş merkezine, toplu taşıma araçlarına yakın mesafede olmalı. Böylece hayatınıza kolaylık sağlayacaktır.
- Bunlar dışında kiralayacağınız dairenin binası, çevresi güvenilir mi, yaşam standartlarınıza uygun mu araştırmalısınız. Balçova kiralık dairenin etrafında sağlığınızı olumsuz etkileyecek sanayi tesislerinin olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralık daire seçiminizde büyüklük çok önemli bir diğer özelliktir. Kiralık dairelere bakarken 1+1, 2+1 ya da daha fazla büyüklükte ki daireler olması tamamen ihtiyaçlarınıza uygun olmalı. Evde yaşayacak kişi sayısına uygun bir seçim yapmalısınız. Ayrıca kiralık daire odalarının sayısının yanı sıra odalarının geniş olmasına ve oda şeklinin düzgün olmasına dikkat etmelisiniz. Kolonları ya da kirişleri yüzünden rahat yerleşemeyeceğiniz daireler size zorluk çıkaracaktır.
- Kiralık daire ilanlarını incelerken fiyatının yanı sıra araştırmanız gereken rakamsal değerlerde bulunuyor. Mesela, aylık ödemekle yükümlü olduğunuz aidat, bakım ve ortak giderlerinin olup olmadığına bakmalısınız. Toplu konutlar içinden kiralık daire bakıyorsanız ortak giderleri de araştırmalısınız. Ayrıca depozito ve kapora gibi ön ödemeler isteniyor mu araştırmalısınız.
- Yaşamak istediğiniz Balçova kiralık dairenin depreme dayanıklı olmasını ve deprem yönetmeliğine uygunluğunu araştırmalısınız.
- Aradığınız kiralık daireyi bulduğunuzda gerçek mülk sahipleriyle muhatap olduğunuza emin olmalısınız. Ve ev sahipleri ile kira sözleşmesi yapmalısınız. Bu sözleşmenin noter onaylı olması haklarınızı koruyacaktır.
- Kira sözleşmesinde genel hükümler dışında yıllık kira artış oranınızı konuşmalı ve yazdırmalısınız. Ayrıca ödediğiniz kapora, depozito bulunuyorsa tutarlarıyla birlikte yazdırmalısınız.
- Evde eksik bir eşya varsa veya kiradan düşülerek sizin karşılayacağınız bir masraf varsa sözleşmeye yazdırmanız faydanıza olacaktır.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım