Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Balıkesir Kiralık Daire

(292 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı767 - 1.278 TL/m²
21,07 Yıl
1.600 TL
ayvalıkta 3 oda 1 salon kiralık daire
Ali Çetinkaya, Ayvalık
3+1
6Gün Önce
130 m²
1.000 TL
Edremit Kadıköy'de Kiralık Daire
Sayıl Emlak
Kadıköy, Edremit
3+1
7Gün Önce
160 m²
800 TL
EDMERİT MERKEZDE 3+1 JEOTERMALLİ DAİRE OTAGAR KARŞISI..
Bahadır Özcan
Hamidiye, Edremit
3+1
12.2.2020
135 m²
1.350 TL
Edremit Cennetayağı'da Kiralık Sıfır 3+1 daire
Sayıl Emlak
Cennetayağı, Edremit
3+1
2.2.2020
180 m²
1.250 TL
Edremit Cennetayağı'da Kiralık Daire 2+1
Sayıl Emlak
Cennetayağı, Edremit
2+1
2.2.2020
120 m²
800 TL
EDREMİT MERKEZDE 3+1 JEOTERMAL li
Bahadır Özcan
Hamidiye, Edremit
3+1
Bugün
130 m²
1.500 TL
Edremit İkizçay'da Kiralık Daire
Sayıl Emlak
İkizçay, Edremit
3+1
31.1.2020
135 m²
1.250 TL
Edremit Akçay'da Kiralık Daire
Sayıl Emlak
Akçay, Edremit
2+1
29.1.2020
86 m²
3.200 TL
RB KİRALIK SIFIR YAPIM 4+1 DAİRE JEOTERMALLİ 180m2
Raziye Bayındır
Cennetayağı, Edremit
4+1
2Gün Önce
180 m²

Balıkesir Kiralık Daire Fiyatları

Balıkesir şehrinde kiralık daire fiyatları Bandırma bölgesinde 834 TL'den başlayarak, Altıeylül taraflarında 1.158 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Balıkesir geneli ortalama fiyatı 1.034 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.011 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %14,83, son 10 yılda ise %145.48 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 21 yıl olarak görülmüştür.

Balıkesir Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Balıkesir şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Balıkesir Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Balıkesir şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 4 örnek projenin fiyat ortalaması:

Balıkesir kiralık daire arayanlara yol gösterici bilgiler
Zingat.com Balıkesir kiralık daire ararken en iyi destekçiniz olacaktır. Size yol göstererek bütçenize en uygun özellikteki, en doğru kiralık daireyi bulmanıza yardımcı olacaktır. Sitede yer alan onlarca ilan arasında istediğiniz özellikte bir kiralık daireyi kolayca bulabilirsiniz. Balıkesir kiralık daire ararken şu özelliklere dikkat etmelisiniz;
- Kiralık daire ilanlarını incelerken dairelerin fiyatının daha önce planladığınız bütçenize uygun olanlarını incelemelisiniz. Ödemekte zorlanacağınız tutarda kiralık dairelerden uzak durmalısınız.
- Kiralık dairenin bulunduğu muhiti seçerken de size fayda sağlayacak yerlerde yer alıyor olmasına dikkat etmelisiniz. Başka bir deyişle hastaneye, çarşıya, okula, işe toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın mesafedeki Balıkesir kiralık daire size daha çok avantaj sağlayabilir. Kiralık daire konum seçiminde dikkat etmeniz gereken farklı bir özellik ise yer aldığı bölge de sağlığı olumsuz etkileyen kötü atıkları çevreye salan tesis ve sanayi bölgesi olmamasıdır. Sonuçta her şeyden önce can sağlığınızı koruyacak kiralık dairelerde oturmanız size fayda sağlayacaktır.
- Kiralık daireleri incelerken, bakım ve onarım gibi giderleri olmayan veya az olan yerleri seçmelisiniz. İlgili dairenin tesisatları çalışır durumda olmalı, parkeleri, döşemeleri, dolapları, kapıları sağlam olmalı. İçerisinde ailenizle birlikte rahatça yaşayabileceğiniz, rahat bir yaşam alanı sunmalı.
- Kiralık dairenin izolasyon özelliği olması da bir seçim kıstasınız olmalı. Isı yalıtımı sayesinde kiralık dairede ısı kaybı olmaz ya da kayıp en aza iner. Bu şekilde doğalgaz faturaları da daha az gelecektir. Ayrıca ısı yalıtımı duvarlarda oluşabilecek küf, mantar gibi rutubet sorunlarını da engeller. Hem tasarruf sağlayan hem de rahatlık sağlayan bir özellik olarak ısı yalıtımlı daireleri seçmeniz size yarar sağlayacaktır.
- Kiralık daire ararken dairenin yer aldığı bölgenin yaşam tarzınıza, ihtiyaçlarınıza uygun yerler olduğuna emin olmalısınız.
- Balıkesir kiralık daire ararken cephesine dikkat etmelisiniz. Gün ışığından alan cephesel özelliklere sahip daireler daha avantajlı olacaktır. Güneş ışığı alan dairenin odaları aydınlık olacaktır ve daha kolay ısınacaktır.
- Kiralık daire ararken aidat gibi yan giderleri de araştırmanızda büyük fayda vardır. Özellikle site tarzındaki güvenlikli kiralık dairelerde kira bedeli gibi aidatları araştırmanız gerekir.
- Kiralanacak olan dairenin eskiden kalan ödenmemiş, gecikmiş faturalarının olup olmadığını araştırmalısınız. Ödenmeyen borçlar yüzünden mağduriyet yaşayabilirsiniz.
- Aramakta olduğunuz Balıkesir kiralık daire için güvence bedeli veya kapora isteniyor mu araştırmalısınız. Bu bedeller için de bütçe ayarlamalı ve bütçenizi aşıp aşmayacağının gerekli kontrolünü yapmalısınız.
- Kiralık daire tutmayı netleştirdiğiniz de mutlaka mülk sahipleri veya onun yasal vekilleri ile kira akdi yapmalısınız. Kira sözleşmenizde ev sahibine ödemiş olduğunuz her kalemi, yaptığınız her masrafı tutarları ve gerekli açıklamalarıyla birlikte yazdırmalısınız.
- Kiralık daireyi teslim alırken durumunu tespit etmelisiniz. Mesela eksik bir şey var mıydı, sizin eklediğiniz bir şey var mıydı yazdırmalısınız. Ayrıca evden çıkarken yapılması istenen konuları da konuşmalı ve sözleşmeye yazdırmalısınız. Kira sözleşmesi sadece kiracıyı değil aynı zamanda mülk sahibini de koruyan bir anlaşmadır.
- Kira ödemelerinizi elden teslim etmemelisiniz. En doğru ödeme şekli her zaman bankalar aracılığıyla, ispatlı bir şekilde yapılması olacaktır.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım