Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bayraklı Kiralık Daire

(85 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı989 - 1.649 TL/m²
20,01 Yıl
1.800 TL
__444DEN__MANAVKUYUDA 2+1 DOĞALGAZLI KİRALIK DAİRE
Sema Türkyılmaz
Manavkuyu, Bayraklı
2+1
5Gün Önce
100 m²
1.950 TL
Körfez Mah. 25.Yıl Konut. 4+1 Körfez Manzaralı KİRALIK Daire
Haluk Recai Argüder
Onur, Bayraklı
4+1
4Gün Önce
170 m²
2.000 TL
Bayraklı Özkanlar'da,nezih site içinde daire
Berrin Çaparoğlu
Mansuroğlu, Bayraklı
3+1
14.1.2020
120 m²
2.250 TL
Bayraklı nezih site içinde kiralık daire.
Berrin Çaparoğlu
Mansuroğlu, Bayraklı
3+1
11.1.2020
120 m²
1.000 TL
MANZARALI KULLANIŞLI 2+1 KİRALIK DAİRE
Gökhan Bahadır
Alpaslan, Bayraklı
2+1
8.1.2020
95 m²
1.250 TL
BAŞARAN MEYDAN'DA SIFIR KİRALIK DAİRE
Gökhan Bahadır
Cengizhan, Bayraklı
3+1
7.1.2020
110 m²
900 TL
Arçelik Yakını 2+1 Yeni Kiralık Daire
Gökhan Bahadır
Alpaslan, Bayraklı
2+1
7.1.2020
90 m²

Bayraklı Kiralık Daire Fiyatları

İzmir şehrinde kiralık daire fiyatları Onur bölgesinde 1.013 TL'den başlayarak, Adalet taraflarında 1.677 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Bayraklı geneli ortalama fiyatı 1.358 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.328 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %4,94, son 10 yılda ise %210.7 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Bayraklı Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Bayraklı şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Bayraklı Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Bayraklı şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Bayraklı kiralık daire bulmayı kolaylaştıracak özellikler
Bayraklı kiralık daire ararken düzgün, size masraf yaratmayan, içerisinde severek oturabileceğiniz ilanlara bakmalısınız. Bunun içinde evinizde olmasını istediğiniz kriterleri belirlemeli ve bu özelliklere sahip kiralık dairelere bakmalısınız. Zingat.com sitesinin kolayca arama yaptıran ilan arama uygulaması sayesinde gönlünüze göre Bayraklı kiralık daireyi hızlıca bulabilirsiniz. Kiralayacağınız dairenin doğru bir karar olmasına yardımcı olacak özellikleri şöyle sıralayabiliriz;
- Kiralık dairenin fiyatına dikkat etmelisiniz. Bütçenize uygun ve sizi zorlamayacak kiralardaki dairelere bakmalısınız.
- Yaşayacağınız kiralık dairenin bakımlı ve masrafsız olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık dairede bakım ve onarım masrafları olmaması gerekir. dairenin yer döşemeleri, parkeleri, dolapları, kapıları sağlam olmalı ve sağlıklı olmalı. Tesisat sistemi eskimiş dairelere dikkat etmelisiniz. Çünkü en büyük masrafı ve sıkıntıyı genel olarak su tesisatı ve elektrik tesisatı yaratıyor.
- Bayraklı kiralık daire arayışınızda daire büyüklüğü dikkat edilmesi gerekenler arasında. Yaşayacağınız kiralık dairenin 1+1, 2+1 ya da daha büyük olması ihtiyacınızla ilgilidir. Özellikle maddi açıdan sınırlı bir bütçeniz varsa kiralık daire büyüklüğü arttıkça fiyatının da arttığını unutmamalısınız. Kiralık dairenin büyüklüğünün yanı sıra odalarının genişliğine de bakmalısınız. Eşyalarınızın sığmayacağı, dar odalara sahip kiralık dairelerde yaşam zor olacaktır.
- Kiralık daire ararken ısı yalıtımlı yerlere bakmalısınız. Yaşayacağınız yerde ısı yalıtımı olması evde iyi bir ısınma sağlar. Çünkü evdeki ısı kaybını önler ve tasarruf yapma imkânı da verir. Isı yalıtımı sayesinde evde oluşabilecek rutubet sorunlarının önüne de geçersiniz.
- Yaşayacağınız dairenin güneş ışığı alıyor olmasına da dikkat etmelisiniz. Bu nedenle cephe özelliklerini kontrol etmeniz önemlidir. Güneş ışığı evinizin aydınlık olmasına ve olay ısınmasına yardımcı olur.
- Kiralık daire ararken önemli olan bir konu da bulunduğu konumdur. Bayraklı kiralık daire, işe, okula, hastaneye, markete, şehir merkezine yakın olmalı. Ayrıca ulaşım sağlayacağınız toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın mesafede kiralık daire seçmelisiniz. Böylece daha avantajlı bir eve sahip olursunuz.
- Kiralık dairenin bulunduğu bina ve çevrenin güvenilir olmasına, alıştığınız yaşam tarzına uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Keyifle evinizde yaşayabilmeniz için komşularınızı da anlaşabileceğiniz kişiler olması gerekir.
- Kiralık daire ararken yan giderlerini de araştırmalısınız. Aylık aidat, bakım giderleri bulunuyor mu, ne kadar diye bakmalısınız. Bunlar dışında depozito, kapora gibi bedeller isteniyor mu, bütçenize uygun mu dikkat etmelisiniz.
- Beğendiğiniz Bayraklı kiralık dairenin sizi mağdur edecek ödenmemiş fatura borçlarının olmadığına ve üzerinde bir kısıtlama bulunmadığına dikkat etmelisiniz.
- Yaşayınız daire yeni yapılmışsa bina yapım malzemelerinin kalitesini ve deprem yönetmeliğine uygunluğunu araştırmalısınız. Özellikle yıllanmış yapılarda da depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Aradığınız özellikteki kiralık daireyi bulduğunuzda mutlaka mülk sahibiyle kira sözleşmesi yapmalısınız. Bu sözleşme her iki tarafın da haklarını koruyucu bir anlaşma olacaktır.
- Bu sözleşmeye genel hükümleri dışında kiralık daireyi kiraladığınız andaki özellikleri de yazdırmalısınız. Özellikle eksik olan bir şey varsa belirtmelisiniz. Daha sonra teslim ederken neler yapmanız gerektiğini de konuşmalı ve sözleşmeye yazdırmalısınız.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım