Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bursa Soğanlı Kiralık Daire

(1 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
600 TL
OSMANGAZİ SIRAMEŞELER'DE METROYA YAKIN 2+1 KİRALIK DAİRE
Atilla Demir - Kükürtlü
Sırameşeler, Osmangazi
2+1
8.10.2019
100 m²

Bursa Soğanlı kiralık daire arayanlar için yol gösterici bilgiler

Bursa Soğanlı kiralık daire aramak için Zingat.com sitesini ziyaret etmelisiniz. Böylece daha hızlı ve daha kolay kiralık daire bulabilirsiniz. Yapacağınız seçimden pişman olmamak için size en uygun kiralık daireyi bulmalısınız. Bursa Soğanlı kiralık daire aramaya yardımcı olacak kriterler ise şöyledir;
- Kiralık daire ilanları arasına dalmadan önce en başta bu daire için ayırabileceğiniz bütçenizi belirleyin ve aradığınız dairenin bütçenize uygun olduğuna emin olmalısınız. Zorlanmadan karşılayabileceğiniz Bursa Soğanlı kiralık dairelere bakmalısınız.
- Seçilecek olan kiralık dairenin kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık dairenin yer döşemeleri, dolapları, tesisatları sağlam olması gerekir. Kiralık evin duvarlarında küf, mantar gibi rutubet sorunları olmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni boyanmış evlerde rutubet sorunu gizlenmiş halde olur, daha dikkatli olmalısınız. Yaşadığınız evde iyi koşullar olması sizin için önemli olmalı.
- Kiralık daire ilanları gözlemlenirken içine gireceğiniz dairenin büyüklüğüne karar vermekte kullanacağınız alacağınız kriter, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz olmalı. Kiralık daire büyüklüğü arttıkça kira bedeli de artacaktır. Kiralık dairenin oda sayısı ailenizin ihtiyaçlarını karşılamalı. 2+1, 3+1 kiralık daire seçimi evde yaşayacak birey sayısına uygun olmalı. Arıca dairedeki odaların genişliği yeterli büyüklükte olmalıdır.
- Bursa Soğanlı kiralık daire seçimi sırasında doğru hinterlant da olan daireyi bulmalısınız. Seçeceğiniz kiralık daire sizin işyerinize, çocuğunuzun okuluna, hastaneye, markete, alışveriş merkezlerine yakın olması faydanıza olacaktır. Ayrıca buralara ulaşım sağlayacağınız toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın olması da çok avantaj sağlayacaktır.
- Kiralık daire incelerken güneşe göre dairenin bulunduğu cepheye dikkat etmelisiniz. Güneş ışığından faydalanan kiralık daireler seçmelisiniz. Çünkü bu sayede yaşayacağınız ev daha aydınlık olur ve çok daha kolay ısınır.
- Tutulacak kiralık dairelerin yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. Isı izolasyonu bir evde yaşanabilecek ısı kaybını önler ve tasarruf etmeye yardımcı olur. Ayrıca ısı yalıtımı sayesinde rutubet sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Ses yalıtımı da hayatımıza büyük bir konfor sağlar. Çünkü dışarıdan gelen gürültülerin sizi rahatsız etmesini engeller.
- Kiralık daire ararken dairenin, depreme dayanıklı olmasına ya da deprem yönetmeliğine uygun olmasına önem vermelisiniz.
- Beğendiğiniz özellikte ki kiralık dairenin yan giderlerini de araştırmalısınız. Aidat giderleri, bakım giderleri ve site içerisinde kiralık daire ise ortak giderleri olup olmadığını araştırmalısınız.
- Karar kılacağınız Bursa Soğanlı kiralık dairenin eksi dönemlerden kalan ödenmemiş su, elektrik, doğalgaz gibi fatura borçları olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Tutulacak olan dairenin olduğu bina yeni yapılmışsa mağdur olmamak için özellikle iskân izni olmasına dikkat etmelisiniz. Bina yapım malzemelerinin kalitesi de seçim kıstaslarınız arasında olmalı.
- İstediğiniz özelliklere sahip kiralık daireyi bulduğunuzda, daire sahibi ile kira sözleşmesi imzalamalısınız. Hazırlanacak bu mukavele noter onaylı olmazsa hiçbir geçerliliğe sahip olmaz.
- Kontrat hazırlanırken kiralık daireyi teslim aldığınız özelliklere sözleşmeye yazdırmalısınız. Evde eksik eşya varsa, boya, badana veya kombi bakımı yapılmış mı bunları mutlaka yazdırmalısınız. Çünkü bu özellikler var ise siz evden çıkarken evi aynı şekilde teslim etmeniz talep edilebilir.
- Kira sözleşmesinde yıllık kira artış oranınızı net rakamlarla yazdırmalısınız. Enflasyon oranı ya da belirsiz rakamlar sizi dezavantajlı yapabilir.
- Kiralık daire için ödemişseniz ön ödeme, güvence bedeli gibi bedeller varsa muhakkak sözleşmeye ekletmelisiniz. Böylece ödediğiniz tutarlar, kayıt altına alınmış olacaktır.
- Kendi güvenceniz ve ilerde oluşabilecek sorunların önüne geçmek adına kira bedelleriniz elden değil de banka aracılığıyla mülk sahibine vermelisiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım