Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Bursa Kiralık Daire

(767 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Bursa

100 m² Kira Aralığı743 - 1.238 TL
17,65 Yıl
1.400 TL
İşimiz gayrimenkul - Nilüfer Görükle 2+1 80m eşyalı çatı dubleks
Mehmet Koyuncu
Dumlupınar, Nilüfer
2+1
Bugün
90 m²
1.100 TL
SARAN GAYRİMENKUL'DEN GÖRÜKLE DE SIFIR 2+1 FULL EŞYALI DAİRELER
Kenan Şahin
Dumlupınar, Nilüfer
2+1
3gün önce
75 m²
2.100 TL
Nilüfer 29 ekim mah.Kiralık Daire
Mustafa Köseosmanoğlu
29 Ekim, Nilüfer
3+1
Dün
150 m²
1.100 TL
Mudanya Güzelyalı Eğitim'de Kiralık Daire
Güzelyalı Burgaz, Mudanya
3+1
Dün
170 m²
550 TL
CUMHURİYET DE KİRALIK CADDE ÜZERİ 2+1 DAİRE
Yusuf Deniz Bayram
Cumhuriyet, Mustafakemalpaşa
2+1
2gün önce
100 m²
1.550 TL
BURSA NİLÜFER BALAT EMAFLATS'de KİRALIK 1+1 DAİRE & OFİS
Ahmet Yesevi, Nilüfer
1+1
4gün önce
70 m²
2.000 TL
Havuzlu Site İçinde Sıfır Lüx Daire
Ramazan Erdoğmuş
Güzelyalı Siteler, Mudanya
4+1
7gün önce
160 m²
1.000 TL
Orhangazi Hürriyet'te Kiralık Daire
Hürriyet, Orhangazi
3+1
2.9.2019
200 m²
2.400 TL
Nilüfer Fsm'de Taşkonak Sitesinde 3+1 Sıfır  Kiralık Daire
Hatice Arıkan
İhsaniye, Nilüfer
3+1
23.8.2019
130 m²
1.200 TL
Bursa Mudanya Yeni'de Kiralık 3+1 Daire
Ömer Enver Önal
Yeni, Mudanya
3+1
23.8.2019
160 m²
1.300 TL
İşimiz gayrimenkul - Nilüfer Görükle 2+1 80m full eşyalı daire
Mehmet Koyuncu
Dumlupınar, Nilüfer
2+1
Bugün
90 m²
1.200 TL
İşimiz gayrimenkul - Nilüfer Görükle 2+1 80m eşyalı çatı dubleks
Mehmet Koyuncu
Dumlupınar, Nilüfer
2+1
5gün önce
90 m²
1.300 TL
İşimiz gayrimenkul - Nilüfer Görükle 2+1 65m lük eşyalı daire
Mehmet Koyuncu
Dumlupınar, Nilüfer
2+1
5.9.2019
75 m²
1.000 TL
İşimiz gayrimenkul - Nilüfer Görükle 1+1 60m lüks eşyalı daire
Mehmet Koyuncu
Dumlupınar, Nilüfer
1+1
5.9.2019
70 m²
1.100 TL
İşimiz gayrimenkul - Nilüfer Görükle 2+1 65m eşyalı daireler
Mehmet Koyuncu
Dumlupınar, Nilüfer
2+1
31.8.2019
75 m²
3.000 TL
ALTIPARMAK 'TA 1+1 FULL EŞYALI LÜKS DAİRE
Altıparmak, Osmangazi
1+1
Bugün
170 m²
Etiketli İlanlar

Bursa Kiralık Daire Fiyatları

Bursa şehrinde kiralık daire fiyatları Gemlik bölgesinde 713 TL'den başlayarak, Nilüfer taraflarında 1.140 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Bursa geneli ortalama fiyatı 1.006 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 982 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %9,21, son 10 yılda ise %120.32 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Bursa Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Bursa şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Bursa Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Bursa şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Bursa kiralık daire ararken nelere dikkat edilmesi gerekir?

Bursa kiralık daire arıyorsanız size yardımcı olacak olan Zingat.com adresini mutlaka ziyaret etmelisiniz. Kolay ve hızlı bir arama sunan site sayesinde aradığınız özelliklere sahip kiralık daireyi zahmetsizce bulabilirsiniz. Böylece ev arama süreci sizin için stresli, sıkıntılı bir dönem olmaktan çıkar. Bursa kiralık daire ararken seçim yapmaya yardımcı olacak kriterler ise şöyle sıralanabilir;
- Kiralık daire arayacaksanız önce baktığınız dairelerin bütçenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kira bedellerinin zorlanmadan karşılayabileceğiniz Bursa kiralık dairelere bakmalısınız.
- İçerisinde oturmak isteyeceğiniz kiralık dairenin kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık dairenin yer döşemeleri, dolapları, tesisatları sağlam olması gerekir. Kiralık evin duvarlarında küf, mantar gibi rutubet sorunları olmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni boyanmış evlerde rutubet sorunu saklanmış halde olur, çok daha dikkatli olmalısınız. Yaşadığınız evde iyi koşullar olması sizin faydanıza olacaktır.
- Kiralık daire kiralama işlemi sırasında büyüklüğe karar vermekte temel alacağınız kıstas, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz olmalı. Kiralık daire büyüklüğü arttıkça kira bedeli de artacaktır. Kiralık dairenin oda sayısı ailenizin ihtiyaçlarını karşılamalı. 2+1, 3+1 kiralık daire seçimi evde yaşayacak birey sayısına uygun olmalı. Bunlar dışında dairedeki odaların genişliği yeterli büyüklükte olmalıdır.
- Bursa kiralık daire seçiminizde doğru lokasyon da olan daireyi bulmalısınız. Seçeceğiniz kiralık daire sizin işyerinize, çocuklarınızın okuluna, hastaneye, markete, alışveriş merkezlerine yakın olması faydanıza olacaktır. Öte yandan buralara ulaşım sağlayacağınız toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın olması da çok avantaj sağlayacaktır.
- Daire araştırırken dairenin güneşe göre cephesine dikkat etmelisiniz. Güneş ışığından faydalanan kiralık daireler seçmelisiniz. Bu sayede yaşayacağınız ev daha aydınlık olur ve daha kolay ısınır.
- İçinde ailenizle kalacağınız kiralık dairelerin yalıtımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Isı yalıtımı bir evde ısı kaybını önle ve tasarruf etmeye yardımcı olur. Bunun dışında ısı yalıtımı sayesinde rutubet sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Ses yalıtımı da hayatımıza büyük bir konfor sağlar. Ses yalıtımı ile dışarıdan gelen gürültülerin sizi rahatsız etmesini engeller. Ayrıca çocuğunuz varsa evde oluşacak gürültüler nedeniyle komşularınızla aranızın açılmasını engeller.
- Kiralık daireleri incelerken depreme dayanıklı olmasına ya da deprem yönetmeliğine uygun bir yapı olmasına dikkat etmelisiniz.
- İşlemleri bitirmeden önce kiralık dairenin yan giderlerini de araştırmalısınız. Aidat giderleri, bakım giderleri ve site içerisinde kiralık daire ise ortak giderleri olup olmadığını araştırmalısınız.
- Oturacağınız Bursa kiralık dairenin geçmişten kalma ödenmemiş su, elektrik, doğalgaz gibi fatura borçları olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız ev yeni yapılmışsa mağdur olmamak için özellikle yapım izni olmasına dikkat etmelisiniz. Bina yapım malzemelerinin kalitesi de seçim kriterleriniz arasında olmalı.
- İstediğiniz niteliklere sahip kiralık daireyi bulduğunuzda, daire sahibi ile kira sözleşmesi imzalamalısınız. Hazırlanacak bu sözleşme noter onaylı olmazsa hiçbir geçerliliğe sahip olmaz.
- Mukavele hazırlanırken kiralık daireyi teslim aldığınız özelliklere sözleşmeye yazdırmalısınız. Evde eksik eşya varsa, boya, badana veya kombi bakımı yapılmış mı yazdırmalısınız. Çünkü bu özellikler var ise siz evden çıkarken evi aynı şekilde teslim etmeniz talep edilebilir.
- Kira kontratında yıllık kira artış oranınızı net rakamlarla yazdırmalısınız. Enflasyon oranı ya da belirsiz rakamlar sizi dezavantajlı yapabilir.
- Kiralık daire için ödediğiniz kapora, güvence bedeli gibi bedeller varsa mutlaka sözleşmeye yazdırmalısınız. Böylece ödediğiniz tutarlar, kayıt altına alınmış olacaktır.
- Kendi güvenliğiniz ve ileride oluşabilecek sorunların önüne geçmek adına kira bedelleriniz elden değil de banka aracılığıyla mülk sahibine vermelisiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım