Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çankaya Balgat Kiralık Daire

(2 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı900 - 1.500 TL
20,06 Yıl
2.950 TL
GÖKKUŞAĞI-KONYA YOLU- ÖVEÇLER ORTA NOKTASINDA
Gürsel Şerife Güzelgün
PinBalgat, Çankaya
2.950 TL
Daire
400m²
5 + 1
5.7.2018
1.500 TL
MİLENYUM ' DAN FUL EŞYALI 3+1 85 M2 YAPILI KİRALIK
Serdar Öksüz
PinBalgat, Çankaya
1.500 TL
Daire
85m²
3 + 1
10.12.2017

Çankaya / Balgat Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2018 yılları arasında Balgat kiralık daire fiyat artışı %220,10 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Ankara kiralık konut fiyat artışı %245,58, ilçe genelinde Çankaya kiralık konut fiyat artışı %273,03 oldu.

2017 yılında Balgat mahallesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.109,00 TL iken, bu yıl için Balgat kiralık ev ortalama fiyatı 1.106,00 TL oldu.

Balgat mahallesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-0,27 azalış gösterdi.

Ankara Balgat kiralık daire ararken dikkat edilecekler


Herkesin gelecek planlarında ev sahibi olabilme hayali vardır. Ev sahibi olma hayalinin yanı sıra evin büyüklüğü, lokasyonu ya da sosyal olanaklarıyla ilgili de beklentiler oluşur. Ancak her zaman bu hayaller ve beklentiler gerçekleşmeyebilir. Her zaman istediğimiz, gönlümüze göre bir evde oturamayız. Özellikle kirası bize uygun olsun deyip bizi idare edecek evlerde de otururuz. Nasılsa kiralık ev diye bu durumlar kabullenilse de oturacağınız kiralık daire özellikleri iyi olmalı. Sağlığınızı kötü etkileyecek evlerden uzak durmalısınız. Ankara Balgat kiralık daire ararken hem güzel hem de bütçenize uygun evi kısa zamanda bulabilmek için “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Artık sokak sokak dolaşıp kiralık daire ilanlarını arama devri kapandı. Günümüzde herkes birer internet kullanıcısı. Hal böyle olunca tüm işlerde internet üzerinden rahatça yapılıyor. Zingat.com üzerinden Ankara Balgat kiralık daire ilanlarına bakabilir, istediğiniz özelliklerdeki seçenekleri anında sıralayabilirsiniz. Kiralık dairelerde istediğiniz özelliklerin yanı sıra dikkat edilmesi gerekenler de var. İşte kiralık ev ararken dikkat etmeniz gereken şeyler…


• Baktığınız kiralık dairelerin fiyatları bütçenize uygun olmalı. Kiralayamayacağınız fiyattaki dairelere bakmak size zaman kaybettirir. Onlarla uğraşırken size göre olan kiralık daireyi kaçırabilirsiniz.
• Ankara Balgat kiralık daire ararken çatı katı dairelerden uzak durmalısınız. Çatı katları genel olarak yazları çok sıcak, kışları da soğuk olur. Isınma ile ilgili bir problem olabilir.
• Kiralamak istediğiniz dairede bakım ve onarım gerektirecek sorunlar olmamalı. Taşınmak hem maddi hem de zaman açısından oldukça külfetli bir iş. Yeni taşındığınız ev size sorun çıkarmamalı ki masraf da olmasın, zamanınızdan da çalmasın.
• Kiralık dairenin tesisatının sağlam olması gerekir.
• Ankara Balgat kiralık daire mutfak dolapları, mutfak tezgâhı, yer döşemeleri sağlam ve sağlıklı olmalı. Çürümüş dolapları olan ya da kullanılmayacak hale gelmiş tezgahlı evlerden uzak durmalısınız.
• Kiralık evin duvarlarında küf, mantar, siyah lekeler gibi rutubet sorunları olmaması gerekir. Kiralamak istediğiniz yerin rutubet sorunu yaşamadığına emin olmalısınız.
• Kiralık daire odalarının güneş aldığına dikkat etmelisiniz. Güneş ışığını alamayan odalar hem karanlık olur hem de geç ısınır.
• Kiraladığınız evde ısı sorunu yaşamamak için mutlaka ısı yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. Rutubet sorununu da engelleyen ısı yalıtımı ayrıca fatura miktarlarının düşük olmasına da yardımcıdır.
• Kiralık evin büyüklüğü size ve ailenize uygun olmalı. Tek kişinin yaşayacağı bir ev en çok 2+1 kiralık daire olmalı. Daha fazlası çok büyük olur.
• Oda sayısı kadar evin genişliğinin de kullanışlı olmasına dikkat etmelisiniz. Eşyalarınız rahatça sığar mı, eşyalar yerleştikten sonra yeterli alan kalır mı kontrol etmelisiniz.
• Kiralamak istediğiniz Ankara Balgat kiralık daire konumu ile de size avantaj yaratmalı. Alışveriş merkezlerine, okula, hastaneye, toplu taşıma araçlarına yakın mesafelerde olmalı. Sürekli gidip gelmek zorunda kaldığımız mesafelerin yakın olması hayatımızı kolaylaştırır.
• Kiralık dairenin bulunduğu binanın depreme dayanıklı olması gerekir. Ülkemizde yakın geçmişe baktığımızda depreme dayanıklılığın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz.
• Kiralık daire bakarken yan giderlerini de araştırmalısınız. Bir kira kadar apartman aidatı ödemek istemiyorsanız öncesinde bilgi edinmenizde fayda var.
• Kiralık dairenin binasında bulunan komşular, kiralık dairenin bulunduğu çevrenin güvenilir olması gerekir. Biraz etrafta dolaşmak, oradaki insanlarla muhabbet etmek bu konuda doğru yargıya varmanızı sağlayacaktır.
• Kiralık daire bakarken kiralamaya karar verdiğiniz yerin geçmişe ait faturalarının ödenmiş olduğuna emin olmalısınız. Aksi takdirde kalan borçları siz ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım