Çankaya, Ankara Bölge Raporu

Çankaya satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları %5.5 artış gösterdi. Çankaya ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 21.783 TL olurken, geri dönüş süresi 15 yıl olarak hesaplanmaktadır.
Buna göre, 2023 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Çankaya ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 1.633.695 TL ile 2.722.800 TL arasında oldu. Daha Fazla
  • Satılık
  • Kiralık

Çankaya - Satış Fiyatları Trendi

Çankaya - Kira Fiyatları Trendi

Çankaya - Satış Fiyatları Değişimi

5.5%
1 Aylık Değişim
635.8%
3 Yıllık Değişim
760.4%
5 Yıllık Değişim

- Kira Fiyatları Değişimi

8.2%
1 Aylık Değişim
659.4%
3 Yıllık Değişim
930.9%
5 Yıllık Değişim

Bu sayfada yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

Geceleri güvenli bir şekilde yürüyebilirim
3.89
77.8%
Toplu taşımayla kolayca ulaşabilirim
3.71
74.2%
Market ve kafelere yürüyerek ulaşabilirim
3.50
70%
Yeterince yeşil alana sahiptir.
3.75
75%
Aracımı kolayca park ederim
3.00
60%
Çocuklar için oyun ve park alanları yeterlidir
3.80
76%
Gürültüden uzak, sessiz bir bölgedir
2.33
46.6%
Sokaklar geceleri yeterince aydınlıktır
3.67
73.4%
Bölgede insan ilişkileri iyidir
3.80
76%
Değerlendirme, bölgeye ilişkili gerçek kişiler tarafından yapılmıştır.
13 Onaylı kullanıcı değerlendirmesi gösteriliyor.
gamze yıldırım .
Diğer
5 yıl önce
Artık oturacağımız yeri sadece fiyatlara göre değil sosyal ortamlara ve ulaşım kolaylıklarına göre belirliyoruz. Bunların hepsini bölge raporunda bizlerle paylaşmanız çok güzel olmuş.
hakan b.
Diğer
5 yıl önce
Çankaya' da yatırım yapmayı düşünüyorum. Bu raporda neyi göz önüne alarak karar vermeliyim.
z.
Diğer
5 yıl önce
Merhaba Hakan Bey, Çankaya'da yatırım kararı vermeden önce Zingat Bölge Raporu'nu incelemenizi öneriyoruz. Zingat Bölge Raporu'nın yakın çevre özelliğini kullanarak yatırım yapmak istediğiniz bölgenin etrafına göz atabilir ve bölgenin sahip olduğu sosyal donatılar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Satış ve kira fiyat trendlerini inceleyerek bölgenin değer olarak gelişimi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Amortisman süresini de dikkate alarak satın aldığınız bir evin size geri dönüş süresini tahmin edebilirsiniz.
aysun k.
Diğer
5 yıl önce
Geri dönüş süresi tam olarak ne anlama geliyor?
z.
Diğer
5 yıl önce
Merhaba Aysun Hanım, Konut geri dönüş süresi ya da amortisman süresi, bir evin satın alındığında kira geliri ile kendini amorti etme süresidir. Örnek vermek gerekirse, amortisman süresi 17 yıl olan bir evi satın aldığınızı varsayalım. Bu süre satın aldığınız eve ödediğiniz ücreti kira geliri vasıtasıyla 17 yıl sonra çıkaracağınız anlamına geliyor.
ismail k.
Diğer
5 yıl önce
İlçede eğitim durumu Yüksek okul olan kişilerin ağırlıklı olması bölgeyi tercih etmemi sağlamıştır.
Abdullah B.
Diğer
3 yıl önce
Eğitim durumu ve yaş aralığına bakılacak olursa gelişmekte olan bir çok bölgenin önündeyiz ama tabi daha hızlıda olabilir.
3.7 / 5
Kayra Ö.
Diğer
3 yıl önce
Bölge olarak güzel, işlek ve aradığınızı bulabiliyorsunuz. Konforlu ve güzel projelere ev sahipliği yaapıyor fakat fiyatlar oldukça yüksek bir semt.
3.7 / 5
Peknur C.
Diğer
3 yıl önce
Her yere her şekilde kolayca ulaşabileceğiniz, kaliteli bir bölge. Kalabalık ve gürültülü, ama şehir hayatını sevenler için bu pek bir sorun değil.
3.5 / 5
Sude Ö.
Diğer
3 yıl önce
Harika bir yer fakat çok sesli kalabalık ve gürültülü. Tam bir şehir hayatı, trafiği çok yoğun. Bunun dışında gelişmiş güzel bir semt.
3.86 / 5
Uğur D.
Diğer
3 yıl önce
Merkezi, kalabalık bir bölge. Gürültü bu yüzden çok oluyor. Fakat şehir hayatını sevenler için problem değil. Güzel işlek bir yer.
3.71 / 5
Bayram G.
Diğer
3 yıl önce
Ulaşıma kolay, sessiz sakin güvenli ve nezih bölgelerden biri. Kafe, okul, hastane, market vb. yerlere kolaylıkla gidebilirsiniz.
3.25 / 5
Buket A.
Diğer
3 yıl önce
Sesiz sakin bir bölge. Yeni projeler ve büyük siteler ile gelişmekte, değerlenmekte olan bir yer..
Enes O.
Diğer
2 yıl önce
Ankaranin merkezi yeşil alaniyla eğlence yerleri ile cok güzel bir yer.
Serhan T.
Diğer
10 ay önce
Eskiden daha sakindi ama gelişmesiyle birlikte daha kalabalık bir yer oldu. İşlek bir yer istediğiniz şeye istediğiniz an kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Öne Çıkan Satılık İlanlar - Çankaya

Tümü

Öne Çıkan Projeler - Çankaya

Tümü

Prime Oran Dema Konut tarafından geliştirilen konut projesidir. 6 dikey, 3 yatay toplam 9 bloktan oluşan projede 1214 konut ve 31 ticari alan bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Ozan Beytepe Ozan İnşaat tarafından geliştirilen konut projesidir.Tek bloktan oluşan projede 191 konut bulunmaktadır....

Projeyi İncele

Natura Vadi Fırat Life Style ve Rast Grup tarafından geliştirilen konut projesidir. 11 bloktan oluşan projede 909 adet konut ve ticari alanlar bulunmaktadır. ...

Projeyi İncele

Koz Oran Konutları Koz İnşaat tarafından geliştirilen konut projesidir. 3 bloktan oluşan projede 462 adet konut ve 18 adet ticari alan bulunmaktadır. ...

Projeyi İncele