Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çankaya Kiralık Dükkan / Mağaza

(94 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı953 - 1.588 TL/m²
16,62 Yıl
4.500 TL
Kiralık Dükkan- Mağaza
Ömer Sabri Yolaş
Kırkkonaklar, Çankaya
24.9.2019
315 m²
670 TL
DİKMEN SOKULLU SONDURAKDA 40 M2 OFİS
Mustafa Çelik
Şehit Cevdet Özdemir, Çankaya
Bugün
48 m²
95.000 TL
EMEK MAH. ASM KARŞISI DEVREN ECZANE
Yunus Emirmusaoğulları
Emek, Çankaya
Dün
151 m²
1.500 TL
150 m2 KİRALIK DÜKKAN
Gökhan Özdemir
Kırkkonaklar, Çankaya
Bugün
200 m²
8.500 TL
ÖVEÇLERDE SÜPER FIRSAT 375 M2 KULLANIM ALANLI
Gürsel Şerife Güzelgün
Öveçler, Çankaya
6Gün Önce
375 m²
1.500 TL
KIRKKONAKLAR CADDE ÜZERİ BAKIMLI DÜKKAN
Kırkkonaklar, Çankaya
4Gün Önce
145 m²

Ankara / Çankaya Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Çankaya kiralık daire fiyat artışı %317,76 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde Ankara kiralık fiyat artışı %281,42 oldu.

2018 yılında Çankaya ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.047,00 TL iken, bu yıl için Çankaya kiralık ev ortalama fiyatı 1.179,00 TL oldu.

Çankaya ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %12,61 artış gösterdi.

Çankaya kiralık dükkân ararken nelere bakılması gerekir

Kiralık dükkân ararken ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz. Çankaya kiralık dükkân ilanlarında ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikteki seçeneklerden tercih etmelisiniz. Bir dükkânda olmasını istediğiniz özellikleri Zingat.com üzerinden seçip en uygun ilanları görebilirsiniz. Böylece hiç zaman kaybetmeden kiralık dükkanınızı bulup, para kazanmaya başlayabilirsiniz. Çankaya kiralık dükkân ararken getirisi yüksek olacak kiralık dükkânı tutmalısınız. Konumu, fiyatı, sağladığı avantajlarıyla doğru bir kiralık dükkân seçimi yapmalısınız. Kiralık dükkân seçiminizi etkileyecek özellikleri şöyle sıralamak mümkündür;
- Kiralık daire ilanlarını aramaya başlamadan önce bütçenizi belirlemelisiniz. Çankaya kiralık dükkân için yapacağınız masrafları, güvence bedeli, kapora gibi kalemleri ve işinizi düzene koyana kadar size yetecek edecek parayı ayarlamalısınız. Tüm harcamalarınızı planlı yapmalısınız. Seçeceğiniz dükkânın kirası bütçenize uygun olmalı.
- Kiralık dükkân ararken bakımlı ve size masraf yaratmayacak seçeneklerden tercih etmelisiniz. Kiralık dükkânın duvarlarında nemlenme sorunları yaşanmamış olmasına, döşemelerinin, demirbaşlarının sağlam olmasına dikkat etmelisiniz. Seçilecek olan kiralık dükkânın kullanım amacınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Gıda sektörüne yönelik bir iş yapacaksanız seçeceğiniz kiralık dükkânın bacası, mutfağı, kileri gibi bölümleri olması gerekir.
- Kiralık dükkân araştırırken gereksinim duyduğunuz büyüklükteki yerlere bakmalısınız. Yapacağınız işe uygun büyüklükte kiralık dükkân seçmelisiniz. Bir terzi ile bir restoranın gerek duyacağı yer aynı değildir. Bu nedenle yaptığınız işin ihtiyaçlarını belirlemeli ve bu yönde seçimler yapmalısınız.
- Çankaya kiralık dükkân seçimi sırasında yer aldığı konuma dikkat etmelisiniz. Kiralayacağınız dükkânın kalabalığın yoğun olduğu, şehir merkezinde ve kolay ulaşım sağlanabilen bir bölgede olması size fayda sağlayacaktır. Cadde üstünde olan kiralık dükkanlar daha çok kazanç sağlayabilmektedir.
- Kiralık dükkân incelerken ön cephesi geniş olan ve bahçe ya da balkon gibi özellikleri olan yerleri tercih etmeniz daha çok avantaj sağlayacaktır. Ön cephesinin geniş olması hem vitrin şansı sunar hem de ücretsiz olarak tanıtım yapmanıza olanak sağlar. Böylelikle pazarlama faaliyetlerine ayıracağınız bütçenizden kar edebilirsiniz. Bahçe ya da balkona sahip dükkânlar ise müşteriler tarafından tercih edilme sebebi olarak karşımıza çıkıyor.
- Beğendiğiniz Çankaya kiralık dükkânın ödenmemiş fatura borcu olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde sizi mağdur edecek durumlarla karşılaşabilirsiniz.
- Kiralanmaya karar verilen dükkân yeni yapılmışsa bina yapım malzemelerinin kalitesine ve deprem yönetmeliğine uygunluğuna dikkat etmelisiniz. Yıllanmış yapıdaki kiralık dükkânın ise depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz.
- Beğendiğiniz niteliklere sahip kiralık dükkânı bulduğunuzda mülk sahibi ile kira sözleşmesi yapmayı unutmamalısınız. Yapacağınız bu sözleşmenin noter onaylı olması tarafların haklarını güvenceye alacaktır. Resmi açıdan güvende olduğunuzu bilmek için sözleşme yapmanız şarttır.
- Yapacağınız kira mukavelesinde dükkân için yapacağınız tadilatlarla ilgili, mülk sahibiyle anlaşmalısınız. Çünkü tadilata başladığınızda itirazlarla karşılaşmamak ve istediğiniz onarımı gerçekleştirmek için kendinizi güvenceye almalısınız.
- Kiralık dükkân sahibi ile yapacağınız kira sözleşmenizde yıllık kira artışınızı da yazdırmalısınız. Bu oranı belirlerken net rakamlar üzerinden karar kılmalısınız. Çünkü mülk sahipleri kiracılarının kazançları oranında kira artışı yapabiliyor. Haksız bir artış olmaması için en baştan bu konuyu konuşmanız daha faydalı olacaktır.
- Dükkân sahibine yapacağınız kira ödemelerinizde elden teslim etmemelisiniz. İleride çıkabilecek sorunlara karşı, kendinizi korumanız adına Çanakkale merkez kiralık dükkânın kirasını bankalar aracılığıyla ödemelisiniz. Bu sayede kanunlara uygun davranmış olur hem mülk sahibinin doğru vergilendirilmesine yardımcı olur hem de kendinizi güvenceye almış olursunuz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım