Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Esenler Kiralık Daire

(86 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı1.006 - 1.676 TL/m²
20,04 Yıl
1.200 TL
AKARCA EMLAK'TAN DAVUTPAŞA MAH.1+1 55 M2 DÜZ GİRİŞ KİRALIK DAİRE
Ramazan Akarca
Davutpaşa, Esenler
1+1
Bugün
55 m²
1.500 TL
Esenler Birlik'te Kiralık Daire
Erol Sarıaslan
Birlik, Esenler
4+1
3Gün Önce
160 m²
500 TL
Esenler Menderes'de Kiralık Daire
Erol Sarıaslan
Menderes, Esenler
1+0
3Gün Önce
50 m²
1.400 TL
Esenler Davutpaşa'da Kiralık Daire
Davutpaşa, Esenler
2+1
Bugün
95 m²
800 TL
HAVAALANI MAH DE 70 M2 KİRALIK DAİRE
Havaalanı, Esenler
1+1
4Gün Önce
70 m²
1.500 TL
Esenler Mimar Sinan'da Kiralık Daire
Mimar Sinan, Esenler
2+1
2Gün Önce
95 m²
1.450 TL
Esenler Menderes'de Kiralık Daire
Ahmet Erol Kaya
Menderes, Esenler
3+1
Dün
120 m²
2.500 TL
Esenler Nine Hatun'da Kiralık Daire
Ahmet Erol Kaya
Nine Hatun, Esenler
1+1
3Gün Önce
80 m²
1.200 TL
Esenler Kazım Karabekir'de Kiralık Daire
Erol Sarıaslan
Kazım Karabekir, Esenler
2+1
Dün
95 m²
600 TL
Esenler Havaalanı'da Kiralık Daire
Erol Sarıaslan
Havaalanı, Esenler
1+1
3Gün Önce
70 m²

Esenler Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Kazım Karabekir bölgesinde 1.153 TL'den başlayarak, Davutpaşa taraflarında 1.477 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Esenler geneli ortalama fiyatı 1.381 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.350 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %0,24, son 10 yılda ise %126.9 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Esenler Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Esenler şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Esenler Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Esenler şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Esenler kiralık daire
Geniş bir fiyat aralığına sahip olan Esenler’de standartlarınızı karşılayacak düzeyde kiralık evler bulmanız mümkün. Esenler kiralık daire seçeneklerine hemen göz atarak, bütçeniz ve kriterlerinize yanıt verecek en iyi evi seçebilirsiniz.
Geniş bir kompozit yapıya sahip olan Esenler, İstanbul’un en büyük otogarına da ev sahipliği yapıyor. Her ne kadar farklı kültürden insanları bünyesinde barındırsa da düzenli ve kaliteli bir yaşam imkanı sağlıyor.
Esenler’de daire kiralamanın püf noktaları
Şehrin en çok nüfusa sahip olan ilçelerinden biri olmanın yanı sıra Esenler halen en çok göç alan yerlerin başında geliyor. Bizans döneminden günümüze dek uzun bir tarihe sahip olan ilçe halen yerleşim için en çok tercih edilen ilçeler içerisinde yer alıyor. Esenler kiralık daire arayışında olanların hangi mahalle /semtte oturmak istediği konusunda net olması gerekir. Bu durum arama seçeneklerini azaltacağı için daha hızlı bir sonuç elde etmeye yardımcı olur. Merkezi yerde oturmak istiyorum demek göreceli bir ifade olduğu için lokasyon konusunda net olmak önemli. Örneğin Esenler’de Namık Kemal ve Menderes mahalleleri merkezi olmalarına rağmen birbirinden çok farklı konumda bulunur. Bu neden ile yer konusu hakkında kesin sınırlar çizilmeli.
Esenler kiralık daire seçenekleri mutlaka detaylı bir biçimde incelenmeli ve standartların çok altında kalan kiralık daireler elenmeli.
Kiralık daire seçimi yapılırken hassasiyet gösterilmesi gereken konuların başında ulaşım geliyor. Esenler, FSM köprüsü ve Trakya Otoyolu’na bağlandığı için ulaşım bakımından İstanbul’da sorun yaşanmayacak ilçeler arasında bulunur. Osmangazi Caddesi ve Atışalanı Caddesi sayesinde E-5’e de kolayca bağlanır. Bu yolları sürekli kullanan kişilerin Tuna Mahallesi ve Fevzi Çakmak Mahallesi çevresinde bulunan kiralık evlere bakması kolaylık sağlar.
Neden Esenler’de daire kiralamalısınız?
Esenler hem ulaşım imkanları bakımından hem ki kiralık daire fiyatları bakımından geniş imkanlara sahip ilçelerden biri. Esenler kiralık daire olanakları daha çok çevre ilçelerde bulunan üniversitelerde eğitim gören öğrenciler için de büyük avantajlar barındırıyor. Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsünde ve Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde eğitim gören öğrencilerin tercihi de genellikle Esenler’den yana oluyor.
Toplu taşıma araçlarının fazla olması sayesinde Mecidiyeköy ve Eminönü gibi İstanbul’un ana lokallerine kolay ulaşım sağlanıyor. Bunun yanı sıra Namık Kemal, Yavuz Selim ve Menderes gibi mahallelerde ulaşım için kullanılan hafif metro hizmeti Esenler halkı için büyük bir şans.
Esenler’de en çok tercih edilen mahalleler
Esenler kiralık daire arayışı içinde olanlar genellikle nüfusun yoğunluk kazandığı Menderes, Nine Hatun, Davutpaşa, Namık Kemal ve Kazım Karabekir Mahallelerine bakıyor. Esenler kiralık daire fiyatları incelendiğinde ise Fatih, Menderes, Fevzi Çakmak, Nine ve Birlik Mahalleri ekonomik yönleri ile ön plana çıkıyor. Aslında uygun fiyatlardaki kiralık dairelerin bulunduğu mahallelerde nüfus yoğunluğu ile paralellik görmek mümkün.
İlçede 2012 yılından bu yana hız kazanmış olan kentsel dönüşüm projeleri daha kaliteli yaşam alanları ortaya çıkıyor. Buna bağlı olarak kiralık daire fiyatlarında da dikkat çeken bir artış gözleniyor. Özellikle Havaalanı Mahallesi kentsel dönüşümün merkezi konumuna geldi.
Kentsel dönüşüm ile birlikte Havaalanı Mahallesi kadar Çiftehavuzlar Mahallesinde de büyük bir değer artışı görülüyor. Özellikle dayanıklı yapıların oluşturulması eski binalarda bulunan kiralık ev seçeneklerine olan talebi azaltıyor.
Karabayır olarak da bilinen Tuna Mahallesi de ilçedeki değişimden yararlanarak değer artışı yaşan mahalleler arasında yer alıyor. Kemer, Havaalanı ve Mimar Sinan Mahalleleri şimdilerde ilçenin en pahalık kiralık evlerine sahip bölgeler içerisinde sayılıyor.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım