Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Bebek Satılık Daire

(32 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
6.800.000 TL
Beşiktaş Bebek'te Satılık Daire
Bebek, Beşiktaş
3+1
Bugün
180 m²
7.500.000 TL
Bebek'te Muhteşem Deniz Manzaralı Satılık 2+1 Daire
Emart Gayrimenkul
Bebek, Beşiktaş
2+1
6Gün Önce
130 m²
9.600.000 TL
BEBEK MERKEZDE FULL BOĞAZ MANZARALI VİP DAİRE
Işıl Öztürkler
Bebek, Beşiktaş
2+1
12.2.2020
180 m²
25.000.000 TL
BEBEK AYŞE SULTAN KORUSUNDA SATILIK DAİRE
Birten Yalçınkaya
Bebek, Beşiktaş
4+1
8.2.2020
240 m²
8.200.000 TL
BEBEK ' TE MUHTEŞEM MANZARALI SATILIK DAİRE
Neslihan Erdoğan
Bebek, Beşiktaş
2+1
15.2.2020
170 m²

İstanbul Bebek satılık daire

İstanbul’un en lüks semtlerinden birinde oturmak, prestijli bir bölgede konforlu bir hayata “merhaba” demek istiyorsanız, İstanbul Bebek satılık daire seçeneklerine göz atabilirsiniz.

İstanbul’un sanat ve eğlence merkezi olan Bebek, İstanbul Boğazı’nın en prestijli semtlerinden bir tanesidir. Yüksek gelir seviyesine sahip olan herkesin öncelikle yaşamak isteyeceği bir semttir. Tarihi yapıları, coğrafi güzellikleri ve göz alıcı cazibesiyle İstanbul’un yaşanılacak en güzel semtlerinin başında gelir. Bebek koyu birçok yata ev sahipliği yaparken en ünlü eğlence mekânlarını da bünyesinde barındırır. Ünlü Bebek sahili, Arnavutöy ile Rumeli Hisarı arasında uzanarak keyifli yürüyüşler ve sabah koşuları için ideal bir ortam yaratır. İşte tüm bu nedenlerle bölgedeki satılık evler, metrekare birim fiyatları bakımından İstanbul ortalamasının çok üzerinde seyreder. Balıkçılar, şarküteriler, manavlar, kasaplar en kaliteli ve güzel ürünleri Bebek çarşısında satarlar. Markalı dev inşaat firmalarının projeleri burada hayata geçmek için uğraş verir. Diyebiliriz ki Bebek, lüks konut piyasasının gözde semtlerinin başında gelmektedir.

İstanbul Bebek’te satılık daire yatırımı yapmak için 3 neden
Bebek’te ev almak kazançlıdır: İstanbul Bebek satılık daire seçeneklerine yatırım yapmak hem prestijli hem de kazançlıdır. Satış fiyatları çok yüksek olan bu dairelerin kira getirileri de aynı oranda yüksektir. Lüks konutlara kiracı bulmakta hiç zorlanmazsınız. İş adamları, sanatçılar, iş için belli bir süreliğine Türkiye’ye gelen yabancılar, kolayca evinize talip olur.
Kendiniz için ev alabilirsiniz: Gelir düzeyiniz üst seviyelerde ise güzel ve saygın bir yerde oturmak, keyifli bir yaşam sürmek istiyorsanız, İstanbul Bebek satılık daire araştırmaları yapabilirsiniz. Kıstaslarınıza ve ayırdığınız bütçeye uygun satılık daireler İstanbul’un nabzının attığı bu noktada size konforlu bir yaşam vadeder.
Tarihi ve doğal güzelliklerini yaşayabilirsiniz: Bebek, İstanbul’un tarihi değer taşıyan ve birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapan elit bir semtidir. Yaşam hareketli ve canlıdır. Sahili, koruları, parkı ve muhteşem boğaz manzarasıyla insanı büyüleyen bir atmosfere sahiptir. Yaşamaktan keyif alacağınız bir semt arıyorsanız, İstanbul Bebek satılık daire seçenekleri tam size göre!

Bebek’te satılık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Bebek’te satılık daireler her türlü konforu size vadediyor ancak, ev ararken sizin de üzerinde durmanız ve es geçmemeniz gereken birçok nokta mevcut. Gözden geçirmeniz gereken unsurlardan biri alacağınız dairenin kaç yıl önce yapıldığıdır. Köklü bir semt olan Bebek’te apartmanlar genellikle eskidir. Ancak güvenliğiniz için, yapısını incelemenizde fayda vardır. Bebek’te 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 gibi farklı oda sayılarına sahip pek çok seçenek arasından, kendinize en uygun satılık daireyi bulabilirsiniz. İstanbul Bebek satılık ev arayışınızı kendi hayat tarzınıza en uygun şekilde “ulaşım” olanaklarını da düşünerek yapmalısınız. Trafiğinin hemen her saat yoğun olduğu Bebek’te, toplu ulaşım araçlarına yakın yerlerde satılık ev almak avantajlıdır. Evinizin denizi görüp görmemesi metrekare fiyatını da doğrudan artıracak bir özelliktir. Ancak yine de bu noktada bölgenin satılık fiyat trendlerini iyi incelemelisiniz. Yatırım yapmak istiyorsanız amortisman süresine dikkat etmeli ve metrekare birim fiyatlarını tetkik etmelisiniz. Bu detayları bilmeniz, daireyi doğru fiyata almanızı sağlayacağı gibi; ev sahibi ile sıkı bir pazarlığın da kapısını aralar!

Bebek’in tarihi yapıları
Bebek çok sayıda tarihi yapıya ev sahipliği yapar. Bunlardan birkaç tanesini; Bebek Camii, Bebek Kasrı, Yılanlı Yalı, Valide Paşa Yalısı, Kavafyan Konağı, Ayşe Sultan Köşkü ve Korusu, İzzetâbâd Köşkü ve korusu olarak sayabiliriz. Osmanlı döneminin de gözbebeği semtlerinden birisi olan Bebek, daha birçok tarihi yapıyı bünyesinde barındırıyor. Bebek’te bulunan ve hâlâ ayakta olan bir Rum bir de Katolik kilisesi var. Ünlü Bebek parkı ise gündemde kalmayı başarıyor.

Bebek adının tarihçesi
Bebek adının kökeni Fatih Sultan Mehmed dönemine kadar gidiyor. Evliya Çelebi’den günümüze gelen bilgilere göre, Fatih Sultan Mehmed, Rumeli Hisarı’nın yapımı ve İstanbul’un kuşatılması sırasında bu bölgenin güvenliğini ve düzenini sağlamak için Bebek Çelebi lakaplı bir bölükbaşı görevlendirir. Bebek Çelebi bu bölgeye bir bahçe ve bir köşk yaptırır. Gerçek adı Mustafa Çavuş olan bölükbaşının ölümünden sonra semt, onun adıyla anılmaya başlar ve Bebek ismi günümüze kadar gelir.
Fatih'in İstanbul'u fethi sırasında bir Rum balıkçı köyü olan Bebek, Osmanlı döneminde ise sayfiye semti olma özelliği kazanmıştır. Sahiline köşkler, kasırlar, yazlık evler yapılmış ve birçoğu da günümüze kadar gelmiştir. Bebek,19.yy'nin ortalarında vapur seferlerinin başlamasıyla devamlı yaşanan bir bölge olmuştur. Şimdi ise İstanbul’un en pahalı ve lüks semtlerinden bir tanesidir. İstanbul Bebek satılık daire fiyatları da bunu doğrular niteliktedir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım