Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İstanbul Çengelköy Satılık Daire

(48 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
625.000 TL
ÇENGELKÖYDE YENİ YAPILACAK SİTEDE 2+1 ARAKAT DAİRE
Pratik İnşaat Gayrimenkul
Çengelköy, Üsküdar
2+1
75 m²
650.000 TL
küçüksu mahlesinde satılık daire
İsmail Bulut
Çengelköy, Üsküdar
2+1
95 m²

İstanbul Çengelköy satılık daire
İstanbul Çengelköy satılık daire seçenekleri mahalle kültürünü yaşamak isterken, ulaşım olanaklarından da vazgeçmeyenlerin tercihi… Siz de Çengelköy’ün daha pek çok avantajından faydalanmak istiyorsanız; geniş fiyat aralığındaki satılık dairelere göz atmalısınız.
Üsküdar'ın samimi semtlerinden biri olan Çengelköy sahili ve dar sokakları ile eskinin geleneksel yaşamını soluyacağınız yerler arasında hala adından söz ettiriyor. Semt, Anadolu yakasında yaşam alanı olarak mahalle atmosferini yaşamak isteyen kişiler için ideal özellikleri barındırıyor. Her kesimden yatırımcının bütçesine uygun ev bulabileceği İstanbul Çengelköy satılık ev fiyatları da her geçen gün artış gösteriyor. Özellikle semtin üst kısımlarına doğru olan Kirazlıtepe mahallesi ve Çengelköy mahallesi geleneksel bağların güçlü olduğu mahalleler arasında bulunduğu için yatırım amacından ziyade oturmak maksadıyla satılık ev arayanların gözdeleri arasında yer alıyor.
İstanbul Çengelköy'de nerelerden satılık ev alınmalı?
İstanbul Çengelköy satılık daire seçeneklerini değerlendirirken öncelikle satın alma amacını net olarak belirlemek gerekiyor. Yerleşmek amacıyla satılık ev arıyorsanız sahile yakınlık ya da uzaklığı da dikkate almanızda yarar var. Sahile yakın semtler için, Mehmet Akif Ersoy mahallesi ya da Çengelköy mahallesini tercih edilebilirsiniz. Yatırım amacı ile bakılan satılık daireler için ise daha çok Kirazlıtepe ve Güzeltepe mahalleleri tercih ediliyor. Semtte kira getirisi de mahallenin konumuna göre değişiklik gösteriyor. Sahil tarafında bulunan mahalleler de kira getirisinin yüksek olduğu görülüyor. Hal böyleyken de satılık daire fiyatları denize doğru yaklaştıkça artıyor. Deniz kenarındaki mahallelerdeki satılık daire fiyatları, Çengelköy’deki diğer mahallelere nazaran biraz daha yüksek oranlarda seyrediyor.
İstanbul Çengelköy'de üniversitelere yakın satılık daireler
İstanbul Çengelköy satılık daire seçeneklerini detaylıca incelerken amacınız dairenizi kiraya vermek ise üniversiteye yakın ve ulaşım olanağı gelişmiş bölgeleri değerlendirmek sizin için daha iyi olabilir. Her ne kadar Çengelköy semtinin sınırları içerisinde üniversite bulunmasa da yakın civarda bazı üniversitelerin yerleşkelerini görmek mümkün. İstanbul Teknik Üniversitesi Geliştirme Okulları Vakfı Yerleşkesi Çengelköy’ün çok yakın komşusu olan Beylerbeyi semtinde bulunuyor. Ve yerleşkede eğitim alan öğrenciler Çengelköy'de özellikle Mehmet Akif Ersoy ve Çengelköy mahallelerini konaklamak için tercih ediyor. Haliyle bu civarda kiralık evlere olan talep de artıyor.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Kampüsü de ilçeye yakın olması sebebi ile kampüste eğitim alan öğrencilerin de tercihi Çengelköy semti oluyor. Bu tercihte ulaşımın kolay olması belirleyici oluyor. İstanbul Çengelköy satılık daire seçenekleri ayrıca kira gelirleri konusunda da yatırımcısının yüzünü güldürüyor. Özellikle üniversitelere yakın olan mahallelerden alınan dairelerin kiraya verilmesi de daha kolay oluyor.
İstanbul Çengelköy'de satılık daire yatırımı yapmak için 3 neden?
Çengelköy, İstanbul'un en eski ve en gözde semtlerinden biri olmasının yanı sıra hala mahalle kültürünü ve komşuluk ilişkilerini devam ettiren ender semtlerden biri. Bu özelliği semti samimi ve sıcak bir yaşam alanı arayanların tercihi haline getiriyor.
Çengelköy'de satılık daireler her bütçeye yatırım imkânı sağlıyor. Önemli olan hangi amaç ile nereden yatırım yapılacağını doğru belirlemek. Çengelköy pek çok tarihi mekânı da içinde barındırıyor. Özellikle Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi şehrin her yerinden ziyaretçi ağırlıyor. Bunun yanı sıra semtin pek çok yerinde asırlık çınar ağaçları ile karşılaşmak mümkün. Yani semt, günümüzde bile hala doğa ile iç içe bir yapıya sahip. Vapur iskelesinden Sevda tepesine kadar geniş bir tarihi ve kültürü bağrında yaşatan semt günümüzde tüm bu özellikleriyle modern yaşamın iletişimsizliğine de meydan okuyor.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım