Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kartepe Kiralık Daire

(13 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı598 - 996 TL
18,69 Yıl
600 TL
BAHÇELİEVLER'DE KİRALIK DAİRE
Ataevler, Kartepe
2+1
5gün önce
90 m²
1.000 TL
KOCAELİ KARTEPE DE KİRALIK DAİRE
Fatih Sultan Mehmet, Kartepe
2+1
26.8.2019
110 m²

Kartepe Kiralık Daire Fiyatları

Standart bir 3+1 dairenin Kartepe geneli ortalama fiyatı 809 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 790 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %7,02, son 10 yılda ise %89.71 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 19 yıl olarak görülmüştür.

Kartepe kiralık daire
Modern hayatla birlikte doğayla iç içe bir yaşam için Kartepe kiralık daire seçeneklerine göz atarak; kriterlerinize en uygun kiralık daireler bulabilirsiniz.

Kartepe, Kocaeli ilinin merkez ilçelerinden birisidir. Kocaeli'nin doğu sınırında yer alan Kartepe, batıda Köseköy, doğuda Sapanca Gölü ve Sakarya, güneyde Başiskele, kuzey kısmında ise İzmit ilçeleriyle komşudur. Kocaeli şehir merkezine 7 km uzaklıkta olan ilçe E-5 karayolu üzerindedir. Ayrıca İstanbul- Ankara otobanına giriş de vardır. Samanlı Dağı'nın en yüksek tepesi Kartepe ilçeye adını vermiştir. Aynı zamanda kış mevsimi kayak sporunun önemli merkezlerinden birisidir Kartepe. 1250 metre yükseklikte bulunan tesisleri ve 42 kilometrelik pistiyle kış sporu sevenlerin tercih ettiği ilçe, turistik açıdan çok gelişmiştir. Kış turizminin yanı sıra doğa turizmi açısından da çok çeşitli imkânlara sahiptir.
Kartepe doğal güzelliklerinin dışında sanayi kuruluşlarıyla da dikkat çeker. Ülkemiz firmalarının ve uluslararası büyük firmaların fabrikaları Kartepe ilçesi sınırları içerisindedir. Önemli sanayi kuruluşlarına yakınlık Kartepe kiralık daire seçeneklerini popüler hale getirmektedir.

Neden Kartepe' den daire kiralamalısınız?
Kartepe kiralık daire seçeneklerine göz atarken ilk dikkatinizi çeken şey doğal güzellik olacaktır. Kartepe'nin eteğinde ağaçla, ormanla iç içe doğal bir hayat yaşarken, şehir merkezine yakın olmanın da rahatlığını hissedeceksiniz. Ayrıca Kartepe' de kiralık evler genişlik ve kira fiyatları açısından da çeşitlilik gösterir. İsterseniz havuzlu, güvenlikli, sosyal alanları olan lüks bir sitede kiralık daireler bulabilirsiniz. İsterseniz de bir apartman dairesi veya müstakil bir kiralık ev bulabilirsiniz. Her ihtiyaca göre 1+1, 2+1, 3+1 veya 4+1 gibi kiralık evler bulmak mümkündür.
Kartepe meslek yüksek okulları yönünden de zengin bir ilçedir. Arslanbey, Suadiye, Derbent ve Köseköy gibi semtlerinde meslek yüksek okullarının yerleşkeleri vardır. Kiralık daire sektörünü etkileyen faktörlerden birisi de bu okullara yakınlıktır. Kartepe özel okul yerleşkelerinin çok bulunduğu bir ilçedir. Ayrıca ilçede çok sayıda devlet okulu da hizmet vermektedir.
Sağlık hizmetlerine bakıldığında ise hem ilçe içerisindeki devlet hastanesi semt polikinlikleri, ağız ve diş hastanesi gibi kuruluşlara hem de ilçeye yakın özel ve devlet hastanelerine ulaşım çok kolaydır. Kocaeli şehir merkezine toplu taşıma araçlarıyla tek vasıtayla gidebilir. Ayrıca ilçenin semtleri arasında ulaşımı sağlayan toplu taşıma hizmetleri de mevcuttur.
Alışveriş ihtiyacınızı karşılamak ve ailecek güzel vakit geçirmek için hem ilçedeki alışveriş merkezlerine hem de İzmit merkezdeki alışveriş merkezlerine tek vasıtayla gidebilirsiniz.

Kartepe' de kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli?
Kartepe' de kiralık daire ararken iyi bir fiyat araştırması yapmak şarttır. Aynı ilçenin farklı semtlerinde kiralık ev fiyatları çok çeşitlilik gösterebilir. Okula, otobüs durağına, sağlık kuruşuna yakınlık gibi özellikleri yerinde incelemekte yarar var. Tutacağınız eve karar vermek için zingat.com'dan bilgi edindikten sonra mutlaka kiralık evin muhitini ve evi gidip yerinde incelemelisiniz. Kiralık evin elektrik, su ve doğal gaz tesisatını gözden geçirirseniz ilerde sorun yaşamazsınız. Binanın yalıtımı da dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi. Isı ve ses yalıtımı sizin ve ailenizin rahatı için önemli. Toplu kullanım alanları ve site- apartman aidatı gibi temel bilgileri yöneticiden öğrenmelisiniz. Yasal olarak ileride sorun yaşamamak için detaylı bir kira sözleşmesi hazırlamalı ve depozito dahil her şeyi bu sözleşmede belirtmelisiniz. Evin tadilata ihtiyacı var mı varsa neler ve bu tadilatları kim üstlenecek; taşınmadan önce ev sahibi ile tüm bu ayrıntıları konuşmalısınız. Ayrıca kira bedelini elden vermek yerine, banka üzerinden ödeyebileceğiniz bir hesap numarası almalısınız.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım