Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Çekmeköy Kiralık Daire

(474 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı865 - 1.441 TL
21,25 Yıl
1.350 TL
MEHMET AKİF ERSOY MAHALLESİNDE KİRALIK 2+1 ARA KAT ASANSÖRLÜ
Recep Özkan
Mehmet Akif, Çekmeköy
2+1
Dün
85 m²
1.500 TL
ÇEKMEKÖY KİRALIK 5+1, ÇATI DUBLEKSİ
Gülay Kurtulmuş
Sultançiftliği, Çekmeköy
5+1
Bugün
220 m²
1.100 TL
ÇEKMEKÖY HAMİDİYE MAHHALESİNDE UYGUN 3+1 1.200 TL
Sebahattin Sönmez
Hamidiye, Çekmeköy
3+1
2gün önce
120 m²
Etiketli İlanlar

Çekmeköy Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Aydınlar bölgesinde 973 TL'den başlayarak, Taşdelen taraflarında 1.255 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Çekmeköy geneli ortalama fiyatı 1.166 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 1.139 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %-2,31, son 10 yılda ise %86.01 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 22 yıl olarak görülmüştür.

Çekmeköy Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Çekmeköy şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Çekmeköy Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Çekmeköy şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Çekmeköy kiralık daire ararken nelere dikkat edilmeli

Eviniz hayatınızdaki en önemli yerlerdendir. Bu yüzden Çekmeköy kiralık daire seçiminde dikkatli olmalı ve seveceğiniz, mutlu olacağınız kiralık daireyi bulmalısınız. İstediğiniz özelliklere sahip kiralık daireyi kolayca bulmak için Zingat.com sitesine göz atmalısınız. Buradan bakacağınız Çekmeköy kiralık dairelerden gönlünüze göre bir yer mutlaka bulabilirsiniz.
- Kiralık daire aramaya başlamadan önce dairelerin bütçenize uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kira bedellerinin zorlanmadan karşılayabileceğiniz Çekmeköy kiralık dairelere bakmalısınız.
- İçinde oturmak isteyeceğiniz kiralık dairenin kullanıma uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Kiralık dairenin yer döşemeleri, dolapları, tesisatları sağlam olması gerekir. Kiralık evin duvarlarında küf, mantar gibi rutubet sorunları olmamasına dikkat etmelisiniz. Özellikle yeni boyanmış evlerde rutubet sorunu saklanmış halde olur, çok daha dikkatli olmalısınız.
- Kiralık daire kiralanması sırasında büyüklüğe karar vermekte temel alacağınız kıstas, ihtiyaçlarınız ve bütçeniz olmalı. Kiralık daire büyüklüğü arttıkça kira bedeli de artacaktır. Kiralık dairenin oda sayısı ailenizin ihtiyaçlarını karşılamalı. 2+1, 3+1 kiralık daire seçimi evde yaşayacak birey sayısına uygun olmalı. Bunlar dışında dairedeki odaların genişliği yeterli büyüklükte olmalıdır.
- Çekmeköy kiralık daire seçiminde doğru konumda olan daireyi bulmalısınız. Seçilecek kiralık daire sizin işyerinize, çocuklarınızın okuluna, hastaneye, markete, alışveriş merkezlerine yakın olması faydalı olacaktır. Öte yandan buralara ulaşım sağlayacağınız toplu taşıma araçlarına ya da duraklarına yakın olması da çok avantaj sağlayacaktır.
- Daire ararken dairenin cephesine dikkat etmelisiniz. Güneş ışığından faydalanan kiralık daireler seçmelisiniz. Bu sayede yaşayacağınız ev daha aydınlık olur ve daha kolay ısınır.
- İçinde ailenizle yaşam süreceğiniz kiralık dairelerin yalıtımlı olmasına dikkat etmelisiniz. Isı yalıtımı bir evde ısı kaybını önle ve tasarruf etmeye yardımcı olur. Bunun dışında ısı yalıtımı sayesinde rutubet sorunlarıyla karşılaşmazsınız. Ses yalıtımı da hayatımıza büyük bir konfor sağlar. Ses yalıtımı ile dışarıdan gelen gürültülerin sizi rahatsız etmesini engeller. Ayrıca çocuğunuz varsa evde oluşacak gürültüler nedeniyle komşularınızla aranızın açılmasını engeller.
- Kiralık daireleri gözlemlerken depreme dayanıklı olmasına ya da deprem yönetmeliğine uygun bir yapı olmasına dikkat etmelisiniz.
- İşlemleri bitirmeden önce kiralık dairenin yan giderlerini de araştırmalısınız. Aidat giderleri, bakım giderleri ve site içerisinde kiralık daire ise ortak giderleri olup olmadığını araştırmalısınız.
- Sevdiğiniz Çekmeköy kiralık dairenin geçmişten kalma ödenmemiş su, elektrik, doğalgaz gibi fatura borçları olmamasına dikkat etmelisiniz.
- Kiralayacağınız ev yeni yapılmışsa mağdur olmamak için özellikle yapım izni olmasına dikkat etmelisiniz. Bina yapım malzemelerinin kalitesi de seçim kriterleriniz arasında olmalı.
- Beğendiğiniz niteliklere sahip kiralık daireyi bulduğunuzda, daire sahibi ile kira sözleşmesi imzalamalısınız. Hazırlanacak bu sözleşme noter onaylı olmazsa hiçbir geçerliliğe sahip olmaz.
- Kontrata hazırlanırken kiralık daireyi teslim aldığınız özelliklere sözleşmeye yazdırmalısınız. Evde eksik eşya varsa, boya, badana veya kombi bakımı yapılmış mı yazdırmalısınız. Çünkü bu özellikler var ise siz evden çıkarken evi aynı şekilde teslim etmeniz talep edilebilir.
- Kira mukavelelinizde yıllık kira artış oranınızı net rakamlarla yazdırmalısınız.
- Kiralık daire için ödemiş olduğunuz peşinat, güvence bedeli gibi bedeller varsa mutlaka sözleşmeye yazdırmalısınız. Böylece ödediğiniz tutarlar, kayıt altına alınmış olacaktır.
- Kendi güvenliğiniz ve ileride oluşabilecek sorunların önüne geçmek adına kira bedelleriniz elden değil de banka vasıtasıyla ev sahibine vermelisiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım