Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Esenler Satılık Daire

(856 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı242.856 - 404.760 TL/m²
20,05 Yıl
234.000 TL
HİCRET EMLAKTAN İNŞAAT FATİH MH 2+1 130 M2 SATILIK DAİRE
Fatih, Esenler
2+1
Bugün
130 m²
200.000 TL
YALÇINAY EMLAKTAN KAZIM KARABEKİRDE 90m² 2+1 SATILIK GİRİŞ DAİRE
Uğur Yalçınay
Kazım Karabekir, Esenler
2+1
Dün
95 m²
455.000 TL
YAKAMOZDAN K.KARABEKİRDE 3+1 115 M2 3.KAT SATILIK DAİRE
İzzettin Tay
Kazım Karabekir, Esenler
3+1
4Gün Önce
115 m²
620.000 TL
Esenler Birlik mah 3+2 sıfır dubleks Satılık Daire
Ahmet Erol Kaya
Birlik, Esenler
3+2
3Gün Önce
165 m²
190.000 TL
NENE HATUN MAHALLESİ
Kemal Elevli Danişman İnş Ve Emlak Ofisi
Nine Hatun, Esenler
2+1
4Gün Önce
100 m²
265.000 TL
NİNEHATUN MAH.2+1 85m2 KIREDİLİ YÜKSEKGİRİŞ  FORUM GAYRİMENKUL
Abidin Demirbilek
Nine Hatun, Esenler
2+1
13.2.2020
85 m²
440.000 TL
YALÇINAY EMLAKTAN MİMAR SİNAN MH. 100m² 2+1 SATILIK SIFIR DAİRE
Uğur Yalçınay
Mimar Sinan, Esenler
2+1
7Gün Önce
100 m²
360.000 TL
AYAZMA CADDESİNE YAKIN KREDİLİ 1. KAT 2+1
Göksel Yalçın
Nine Hatun, Esenler
2+1
4Gün Önce
110 m²
225.000 TL
AYAZMA CADDEYE YAKIN 2+1 KREDİLİ YENİ BİNA BAHÇE KAT DAİRE
Göksel Yalçın
Nine Hatun, Esenler
2+1
13.2.2020
95 m²
550.000 TL
ESİNDER CEVİZLİBAHÇE SİTESİNDE 3+1 FIRSAT KELEPİR DAİRE
Göksel Yalçın
Nine Hatun, Esenler
3+1
13.2.2020
120 m²
250.000 TL
YAKAMOZDAN F.ÇAKMAKTA 2+1 95 M2 SATILIK DAİRE
İzzettin Tay
Fevzi Çakmak, Esenler
2+1
Bugün
95 m²

Esenler Satılık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde satılık daire fiyatları Birlik bölgesinde 292.573 TL'den başlayarak, Davutpaşa taraflarında 375.800 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Esenler geneli ortalama fiyatı 332.321 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 324.734 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %0,40, son 10 yılda ise %221.06 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 20 yıl olarak görülmüştür.

Esenler Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Esenler şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 3 ilçeye göre bakarsak:

Esenler Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Esenler şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 2 örnek projenin fiyat ortalaması:

Esenler satılık daire

İstanbul’da, bütçenize uygun ve tüm taleplerinizi karşılayacak bir ev satın almak istiyorsanız Esen-ler satılık daire seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Fiyat ve ulaşım avantajı yakalayabileceğiniz ilçede, satılık daireler sizi bekliyor…

Dünya metropolleri arasında gösterilen İstanbul, Türkiye'deki gayrimenkul alım satımının da kalbin-de yer alıyor. Bu anlamda büyümeye devam eden ve İstanbul'un belki de en hızlı büyü-yen ilçelerinden biri de Esenler ilçesi. Esenler; Bayrampaşa, Güngören, Zeytinburnu ve Bağcılar ilçe-leriyle çevrilmiş olup aldığı göçle birlikte İstanbul ilçeleri arasında kalabalık sayılabilecek bir ilçedir. Son yıllarda kentsel dönüşüm serüvenine hız verilen ilçede, yepyeni binalar çehresini de değiştirmiş durumda.
Esenler'in merkezi konumu ve yenilenen konutları onu hem satılık daire arayan yatırımcı için hem de çalışan ve ikamet etmek isteyen insanlar için tercih sebebi haline getiriyor.

Esenler'de satılık daire ararken dikkat etmeniz gerekenler neler?
Aradığınız satılık daireler için mutlaka ihtiyaçlarınıza yönelik olarak detaylı bir çalışma yapmalısı-nız. Satılık ev konumu, büyüklüğü, ulaşım kolaylığı, merkeze mesafesi ve ihtiyaç duyulacak okul, market ya da banka gibi diğer yapılara yakınlığı ile önem taşıyor. Bu özellikler hem değerinin belirlenmesini sağlayacak hem de öncelikli gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamadığını gösterecek en önemli kriterleri oluşturuyor. Yatırımcı gözüyle bakıldığında önem sırasında önce gelen, satılık dairenin konumunun sağladığı avantajlar ve amortisman süresi gibi etkenler. Ancak ikamet etmeyi düşünüyorsanız satılık daire seçeneğinin, metrekare bazındaki büyüklüğünü ve sosyal yaşama yakın-lığı gibi etmenleri göz ardı etmemelisiniz. Elbette uzun vadede yatırımın kendi değerini artırarak koruması iki taraf için de önemli olacaktır.

Esenler'de nereden daire alınır?
Esenler'in en cazip ve nezih bölgesi Dörtyol Meydanı ile Davutpaşa Caddesi olarak gösterilebilir. İlçenin merkezi konumundaki bu bölgeler özellikle ikamet etme amacıyla Esenler satılık daire seçe-neklerine göz atanlar için tercih edilebilir. Diğer yandan fiyat performans eğrisine daha fazla odak-lanması gereken yatırımcı, gelişen Yüzyıl bölgesi ve Tepe Caddesi kısımlarını değerlendirebilir ya da kentsel dönüşümle gelen birçok yeni satılık daire arasından bütçesine en uygun olanı tercih edebilir.

Esenler'in sosyo-ekonomik ve sosyo-kültürel koşulları nelerdir?
Esenler hem sosyo-ekonomik hem de sosyo-kültürel açıdan gelişime ihtiyaç duyan ve bu doğrultuda gelişmekte olan bir ilçedir. Kendi içinde bölgeden bölgeye farklılık gösteren olanaklara sahip olmak-la birlikte artan genç nüfus artan bir talebi de beraberinde getirmektedir. Bir kültür merkezi olan il-çenin aynı zamanda bir sosyal hizmet merkezi de mevcut. Son dönemde bu ihtiyaca yönelik olarak çeşitli aktivite merkezleri, mesleki eğitim hizmet binaları ve spor kompleksi gibi yapılar da eklenmiş-tir.

Esenler'de satılık daire yatırımı yapmak için 3 neden
Arz talep dengesi bir yatırımcının yatırımını gerçekleştirmeden önce araştırması gereken faktörlerin en başında geliyor. Bu amaçla satın alınan dairenin gerek kiralık konut statüsünde rağbet görmesi gerekse tekrar satışı için kısa zaman içinde değer kazanması onu anlamlı bir yatırım haline getiri-yor. Esenler satılık daire seçenekleri bu anlamda ele alındığında doğru bir yatırım olmak için önü-müze 3 neden sunuyor.
Öncelikle büyüyen popülasyon ve devam eden göç, hem kiralamak hem de satın almak için gereken talebin daimi olmasını sağlıyor. Bu da Esenler satılık daire ya da kiralık daireler için talebin hiç bitmeyeceği anlamına geliyor.
Avrupa Yakası'nda bulunan Esenler'in konumu ve ana ulaşım ağlarına yakınlığı, çalışan kesimin ihti-yaçlarına hitap etmesi açısından onu yatırımcı için cazip hale getiren bir diğer unsur.
Yatırımın can alıcı taraflarından biri olan fiyat aralığı da yatırım hakkını satılık daire alarak kullan-mak isteyen yatırımcı için pozitif taraflardan birini oluşturuyor. Özellikle günümüzde hızla artan büyük site projeleri ve oldukça yüksek olan fiyatları düşünüldüğünde Esenler satılık daire seçenek-leri, daha küçük ölçekli yatırımcılar için doğru adres olmayı başarıyor. Esenler’de satılık evler tüm avantajlarıyla sizi bekliyor.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım