Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kocaeli Kiralık Dükkan / Mağaza

(247 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Kocaeli

100 m² Kira Aralığı647 - 1.079 TL
19,61 Yıl
15.000 TL
Yapıcılar Emlak'tan İzmit Yürüyüş Yolunda Kiralık İşyeri
Ali Bülent Yapıcılar
Kemalpaşa, İzmit
9.9.2019
210 m²
25.000 TL
YAPICILAR EMLAKTAN İZMİT YÜRÜYÜŞ YOLUNDA KİRALIK İŞYERİ
Ali Bülent Yapıcılar
Karabaş, İzmit
31.8.2019
550 m²
1.500 TL
BAŞİSKELE MERKEZ'DE KİRALIK DÜKKAN
Barbaros, Başiskele
3gün önce
100 m²
3.250 TL
Yapıcılar Emlaktan Gündoğdu'da Kiralık İşyeri
Ali Bülent Yapıcılar
Gündoğdu, İzmit
7gün önce
170 m²
Etiketli İlanlar

Kocaeli Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Kocaeli kiralık daire fiyat artışı %354,21 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Kocaeli ili genelinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 776,00 TL iken, bu yıl için Kocaeli ili genelinde kiralık daire ortalama fiyatı 828,00 TL oldu.

Kocaeli ili genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %6,70 artış gösterdi.

Kocaeli kiralık dükkân/mağaza
Türkiye'nin önemli sanayi merkezlerinden Kocaeli kiralık dükkân/mağaza seçenekleri ile de öne çıkıyor. Siz de Kocaeli’de iş kolunuza uygun farklı kriterlere sahip kiralık dükkânlar bulabilirsiniz.
Kocaeli batıda İstanbul, doğuda Sakarya, güneyde ise Yalova ve Bursa illeriyle komşudur. Ayrıca hem Marmara Denizi' ne hem de Karadeniz'e kıyısı vardır. Ulaşım imkânları yönünden de çok gelişmiş bir şehirdir. Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı Gebze ilçesine çok yakındır, Kocaeli merkeze ise sadece 50 km uzaklıktadır. Kocaeli'nin sadece yurtiçi uçuşları olan kendi hava alanı da vardır. Gelişmiş bir karayolu ağına sahip Kocaeli İstanbul - Ankara otobanı üzerinde yer almaktadır. Ayrıca Ankara-İstanbul hızlı tren hattının duraklarından birisidir. Deniz ulaşımı ve liman ticareti imkânı olması da Kocaeli'yi cazibe merkezi haline getirmiştir. Ulaşım olanaklarının bu kadar çeşitli ve gelişmiş olması endüstri ve sanayinin gelişmesini sağlamıştır. Birçok büyük firmanın fabrika yerleşkesi Kocaeli sınırları içerisindedir. Yapılan bu yatırımlar hem ilçelerini hem de Kocaeli merkezi daha da değerli bir hale getirmiştir. Ülkemizin en büyük sanayi ve ticaret şehirleri arasında yerini alan Kocaeli, İstanbul ve Bursa’nın ardından Marmara Bölgesi'nin en büyük üçüncü ilidir.
Kocaeli'de okullara ve üniversitelere yakın kiralık dükkânlar
Kocaeli'nin merkez ilçesi İzmit'tir. Şehrin en hareketli bölgesi de burasıdır. Gebze, Gölcük, Kandıra, Başiskele gibi büyük ilçeleri de nüfus yoğunluğunun fazla olduğu yerlerdir. Bu bölgeler okul sayısı olarak da zengindir. Kocaeli Üniversitesi’nin en büyük kampüsü İzmit Umuttepe'de olsa da ilçelerde de meslek yüksek okulları mevcuttur. Özel okulların ise yoğun olarak bulunduğu yerler Başiskele ve Yahyakaptan semtidir.
Kira fiyatlarına baktığımızda İzmit ve Gebze ilçelerinde fiyatlar biraz daha yüksektir. Gölcük ve Körfez ilçelerinde kira fiyatları daha uygundur. Okullara yakın kiralık dükkân/ mağaza aramak için yaz tatilini beklemeden aramaya başlamak gerekir. Bahar döneminde daha kolay kiralık yerler bulabilirsiniz.
Kocaeli'de kiralık dükkân/mağaza ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Kocaeli'de kiralık dükkân/mağaza seçeneklerine göz atarken öncelikle nasıl bir yer aradığınıza karar vermelisiniz. Kiralık dükkânın genişliği, konumu varsa yasal zorunluluklar bilindikten sonra, öncelikle kriterlerinize uygun kiralık dükkânlara bakabilirsiniz. Böylelikle kısa zamanda daha çok yer görmüş olursunuz. Kocaeli kiralık dükkân/mağaza seçeneklerine bakarken, kiralık mağaza ya da dükkânın sizin kullanmak istediğiniz sektöre uygun olduğundan emin olmalısınız. Buna kendi başına karar vermeniz de doğru olmayabilir. Ruhsat alabilmek için kiralık dükkânlar içerisinden uygun olanını bir yetkiliye sormanızda fayda var. Her dükkân her iş için doğru kriterlere sahip olmayabilir. Kocaeli kiralık dükkân/mağaza ararken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus da dükkânın yasal sahibinin kim olduğudur. Kiralık mağazalar bir apartman dairesinde bulunuyorsa bina sakinleriyle görüşmeli, yapacağınız işle ilgili ilerde sorun çıkmaması için gerekli bilgilendirmeyi yapmalısınız. Kiralık mağaza/dükkânın elektrik, su ve ısınma tesisatını yerinde kontrol etmeli varsa bir sorun mülk sahibiyle önceden konuşmalısınız. Binanın ses ve ısı yalıtımı hakkında da gerekli bilgiyi almalısınız. İçinde hiç bir detayın atlanmadığı bir kira sözleşmesi hazırlamalı ve karşılıklı anlaşarak imzalamalısınız. Kira sözleşmesinde hiç bir detayı atlamamanız ileride yaşanabilecek olası sorunlara karşı önceden önlem aldığınız anlamına gelir. Kira ödemesini elden vermek yerine banka üzerinden yapmanız, resmi olarak kayıt altına almanızı sağlar.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım