Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Konak Satılık Daire

(434 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı210.191 - 350.319 TL/m²
15,03 Yıl
299.000 TL
Sezen Aksu Sokağında Benzersiz Deniz Manzaralı Satılık 3+1 Daire
Özer Çalışkan
Çankaya, Konak
3+1
18.9.2019
130 m²
200.000 TL
KILIÇREİS DE 2+1 DOĞALGAZLI SATILIK DAİRE
Serdar Abacı
Kılıç Reis, Konak
2+1
Bugün
100 m²
240.000 TL
Konak Mithatpaşa'da Satılık Daire
Mithatpaşa, Konak
2+1
7Gün Önce
90 m²

Konak Satılık Daire Fiyatları

İzmir şehrinde satılık daire fiyatları Namık Kemal bölgesinde 125.863 TL'den başlayarak, Kültür taraflarında 818.221 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Konak geneli ortalama fiyatı 286.259 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 279.723 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %8,98, son 10 yılda ise %183.06 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 15 yıl olarak görülmüştür.

Konak Satılık Evlerin Bölge Fiyatları

Konak şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 4 ilçeye göre bakarsak:

Konak Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Konak şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Konak satılık daire
Konak satılık daire seçenekleri, farklı fiyat skalası ve yaşam stilleriyle hemen her bütçeye uygun seçenekler sunuyor. Satılık daireler arasında siz de yaşam standartınıza uygun bir seçim yapabilirsiniz.
Türkiye’nin incisi İzmir’in en güzide ilçelerinden biridir Konak. Pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan Güzel İzmir’in göz bebeği Konak, konum olarak İzmir’in tam kalbinde bulunur. Konforlu bir ulaşım ağına sahip olan ilçe aynı zamanda alışveriş tutkunlarının ve yerli yabancı turistlerin de vazgeçilmez durağıdır. Konak ve çevresinde yıllar boyunca sürekli olarak yaşanan gelişme, yatırımcıların da gözlerini Konak'a çevirmesine büyük etkendir. Gerek tarihi ve kültürel yapısı gerekse genç ve dinamik nüfusu nedeniyle ilçe, yatırımcılara aynı zamanda pek çok iş fırsatını da sunmaktadır.
Konak'ta satılık daire ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Konak satılık daire seçeneklerini değerlendirirken öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Alışveriş ve eğlence mekanlarının yakın mesafede olması Konak satılık ev fiyatlarını yükselten bir etmendir. Konak satılık daire fiyatları, ilçenin tüm semtlerinde değişiklik arz eder. Alsancak, Basmane, Eşrefpaşa, Gültepe, Gürçeşme, Güzelyalı, Kahramanlar, Kemeraltı /Konak, Küçükyalı, Merkez/Konak, Pasaport ve Yenişehir semtlerine ev sahipliği yapan Konak’ta, Alsancak en yüksek fiyatlara sahip semtlerin başında yerini alır. Alsancak aynı zamanda kira getirisi bakımından da İzmir'in en değerli semtleri arasındadır. Eşrefpaşa ve Gültepe ise daha uygun fiyatlarla Konak satılık daire seçeneklerini barındırır. Elbette semtler arasında fiyatlar kadar, yaşam standartları da farklılık gösterir. Bütçenize bağlı olarak belirleyeceğiniz konumda; dairenin kaç metrekare olacağı, bina yaşı, manzara ve otopark durumu fiyatları etkileyen diğer etmenler arasındadır.
Konak satılık daire seçeneklerini değerlendirmeden önce, bölgenin amortisman süresini mutlaka öğrenmelisiniz. Bölgenin ortalama metrekare fiyatlarını ve satış trenlerini de detaylıca incelemek avantajınıza olacaktır.
Neden Konak'ta satılık daire almalısınız?
Konak gelişmiş bir ilçedir. Bünyesinde bulunan turistlik, tarihi mekanlar Konak'ı cazibe merkezi haline getirir. Konak, İzmir'in bir numaralı ticaret merkezi Kemeraltı ve çevresinin ana giriş-çıkış kapısıdır. Tüm şehir içi ulaşım araçlarının her yöne başlangıç noktası Konak Meydanı’dır. Konak eğlence mekanları, restoran ve kafeleri ile dikkat çeker. Her noktaya yakın olmak; ulaşım açısından sıkıntı çekmek istemeyen ve dinamik bir yaşam isteyenler satılık ev tercihini Konak’tan yana kullanmalılar.
Konak'ta hangi satılık daireler daha hızlı kiraya verilir?
Konak, genel anlamda pek çok insanın ikamet etmek istediği, nüfusun yoğun olduğu bir bölge olduğu için; evinizi burada kolayca kiraya verebilirsiniz. Geçmişimize ışık tutan tarihi mirası, her yıl düzenlenen konserler ve kültürel etkinlikler ilçenin popüler olmasında etkilidir. Konak merkez ilçe olma özelliğini çok iyi kullanmış ve ulaşım sorunu neredeyse yok denilecek kadar azalmış bir ilçedir. Şehir içi ulaşımı metro - İzban, otobüs, minibüs ve taksilerle çok rahat yapılabilir. Şehrin kalbi konumunda olan Konak'ta oda sayısı kaç olursa olsun daireniz mutlaka bir kiracı bulacaktır. Kiraya verilecek olan dairenin iç yapısının temiz olması; okullara yakınlık durumu ve otoparkının bulunması pek çok kiracının evinizi favorilerine eklemesine neden olacaktır.
Konak'ta satılık ev sahibi olmak için doğru ay hangisi?
Şehir kış aylarında diğer aylara oranla bir hayli sakindir. Bu durum emlak piyasasını da büyük ölçüde etkiler. Konak satılık daire seçeneklerine aralık-ocak-şubat aylarında göz atarsanız; daha uygun fiyatlı satılık evler ile karşılaşabilirsiniz. Ancak Konak’ta zaman zaman farklı fırsatlar ile de karşılaşabilirsiniz. Her türlü fırsatı değerledirebilmeniz için; ilanları sürekli takip etmelisiniz.

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım