Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Balıkesir Satılık Yazlık

(112 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı183.766 - 306.276 TL
21,35 Yıl
280.000 TL
ERDEK YAZLIK 3+1 135 M2 SATILIK YAZLIK
Azize Kılıççetin
Zeytinli, Erdek
3+1
160 m²
230.000 TL
AKÇAY'DA  SATILIK YAZLIK DAİRE
Sami Çakıcı
İkizçay, Edremit
2+1
130 m²
950.000 TL
Pelitköyde Satılık Yazlık Dubleks
Kw Yalım Ergün
Pelitköy, Burhaniye
3+1
215 m²

Balıkesir Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Balıkesir satılık daire fiyat artışı %165,73 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Balıkesir ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 192.598,00 TL iken, bu yıl için Balıkesir satılık ev ortalama fiyatı 233.121,00 TL oldu.

Balıkesir ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 2.331 TL'dir. Balıkesir ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %21,04 artış gösterdi.

Balıkesir satılık yazlık almak için nelere dikkat etmek gerekir
Yazları tatilinizi geçirebileceğiniz bir evinizin olması sizi tatil angaryalarından kurtarır. Otellerde yer arama, fiyat gibi etkenlere takılmazsınız. Kaç kişi olduğunuz fark etmez, zaman fark etmez. Canınız ne zaman isterse gidip tatilinizi yapabilir ve keyif sürebilirsiniz. Yazlık ev aldığınız yerde bir de deniz varsa en güzel tatillerin adresi her zaman burasıdır. Balıkesir satılık yazlık almak, en güzel tatillere yapılacak yatırımdır. Aradığınız yazlığı bulmak için “Emlak. Bilgi. Güven.” sloganıyla yola çıkan gayrimenkul bilgi ve pazarlama platformu Zingat.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Olmasını istediğiniz her kriteri seçerek anında uygun olan seçeneği bulursunuz. Balıkesir satılık yazlığı güvenle ve anında bulursunuz. İlanlar arasından size uygun yazlığı seçmek kolay ama sonrasında da yapılması gereken birçok şey bulunuyor. Satılık yazlık alırken dikkat edilmesi gerekenler nelermiş bir göz atalım. Satılık yazlık ararken yapılacaklar;
- Satılık yazlık almaya karar verdiğinizde mutlaka ilk önce bütçenizi belirlemelisiniz. Böylece size uygun seçeneklere yönelerek zaman kaybetmemiş olursunuz.
- Balıkesir satılık yazlık almak için kredi çekmeyi düşünüyorsanız baktığınız yerlerin krediye uygunluğunu göz önünde tutmalısınız.
- Yazlık olarak alacağınız yerin konumu şehir merkezine yakın olmalı. Tatilde gezmek, eğlenmek isteyeceğiniz için sosyal aktivitelerin yoğun olduğu mekanlara yakınlık oldukça önemli. Bankaya, alışveriş merkezlerine, toplu taşıma araçlarına da yakın mesafede olmalı. Denize yakın olması da tatilinizi güzelleştirecek artılardandır.
- Almak istediğiniz Balıkesir satılık yazlık kullanıma uygun olmalı. Aldığınızda içine girip yaşayabilmelisiniz. Bakım ve onarım masrafları olmamalı. Yer döşemeleri, kapıları, dolapları sağlam olmalı. Tesisatlarının yıpranmamış olması gerekir.
- Almak istediğiniz yazlık evin küçük bir bahçesi olması tatilinizi daha keyifli hale getirecektir. Bahçe olması toprakla uğraşıp hayatın stresini de dağıtmanıza yardımcı olacaktır.
- Almak istediğiniz yazlıkta ısı yalıtımı olmasına dikkat etmelisiniz. Isı yalıtımı konforlu bir hayat için olması gerekir. Isı yalıtımı sayesinde evin duvarlarında rutubet sorunlarının oluşmasını engeller.
- Almak istediğiniz Balıkesir satılık yazlığın depreme dayanıklı olmasına dikkat etmelisiniz. Yeni yapılmış bir yapıysa deprem yönetmeliğine uygunluğunu araştırmalı ve bina yapım malzemelerinin kalitesine dikkat etmelisiniz.
- Yatırım amacıyla satılık yazlık almak istiyorsanız konumunun merkezi olmasına ve özelliklerinin tercih edilir nitelikte olmasına dikkat etmelisiniz. Yazlık olarak başkalarına da kiralayarak kısa vadede kazanç sağlayabilirsiniz.
- Satılık yazlığın tapu kaydını araştırmalısınız. Tapuda yer alan adres, mülk sahibi gibi bilgileri karşılaştırmalı ve doğruluğuna dikkat etmelisiniz.
- Satılık yazlık site içerindeyse ortak giderleri de araştırmalısınız. Aidat ve bakım giderlerini de öğrenmeniz seçim kararınızda önemli olacaktır.
- Satılık yazlık üzerinde ipotek, haciz, şer olup olmadığını araştırmalısınız.
- Satılık yazlığın ödenmemiş vergi borcu olmadığına dikkat etmeli ve satışına engel bir durum olmadığını da araştırmalısınız.
- Yeni yapılmış bir binadaysa imar durumu ve iskân izinlerini de araştırmalısınız. Aldıktan sonra mağdur olmamak adına bu araştırmaları yapmanız faydanıza olacaktır.
- Satılık yazlık alırken mutlaka sahibiyle satış sözleşmesi imzalamalısınız. Satış sözleşmesi için bir uzmandan yardım almanız faydanıza olacaktır. Satış sözleşmesini bir gayrimenkulcüye inceleterek sizi zor durumda bırakacak maddeleri öğrenebilirsiniz. Ya da haklarınızı koruyacak madde eklettirebilirsiniz.
- Satılık yazlığını bedelini öderken elden teslim etmemelisiniz. Mutlaka banka aracılığıyla ödemeyi gerçekleştirmelisiniz. Böylece oluşabilecek sorunlara karşı da kendinizi güvenceye almış olursunuz.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım