Hafid Özbaş (Pendik, İstanbul)
Hafid Özbaş (Pendik, İstanbul)

"Kurtköy’den farklı bir bölge ve Sabiha Gökçen Hava Limanının kapsamının genişlemesi bölgeye istihdam sağlanıyor. Bölgede bulunan Tekno Park’da insan sayısının fazlalaşması bölgeye talebi yükseltiyor. Ayrıca toplu talımayla ulaşım imkanları da gün geçtikçe kolaylaşıyor."

Sedat Cançıkmaz (Beylikdüzü, İstanbul)
Sedat Cançıkmaz (Beylikdüzü, İstanbul)

"IDO ve yakında yapımı planlanan metro istasyonu projesinin bölgeye yakın olması büyük lokasyon avantajı sağlamaktadır. Ayrıca, bölgede denizi gören ve önünün kapanma ihtimali olmayan projeler tercih edilmektedir."

Reidin (Maltepe, İstanbul)
Reidin (Maltepe, İstanbul)

"Maltepe bölge genelinde E5 otoyolu yakın noktalarında markalı konut ve ofis projeleri dikkat çekmektedir. Bölgenin genelinde kentsel dönüşüm çalışmaları devam etmektedir. Bölgede çok çeşitli inşaat faaliyeti devam eden projeler bulunmaktadır."

SOM Gardenia Satış Sorumlusu (Çekmeköy, İstanbul)
SOM Gardenia Satış Sorumlusu (Çekmeköy, İstanbul)

"65.000 metrekarelik alanda inşa edilmesi planlanan dev meydanıyla Şile yolu trafiği yerin altına alınacak. Yerin üstünde kalan bölgede, metro durağına yaya ulaşımın sağlanacağı, kafelerin bulunacağı bir meydan yapılacak. Çekmeköy, bu meydanla çekim merkezi haline gelecek."

Eski Reklam Filmlerimiz

Bir Kitabı Kaç Günde Bitiriyorsun Çankaya?

Çankaya Bölge Raporunu Görüntüle

Evliliğin Aşkı Öldürmediği Yer: Beylikdüzü!

Beylikdüzü Bölge Raporunu Görüntüle

Ay Bunlar Ne Şirin Şeyler Böyle Esenyurt

Esenyurt Bölge Raporunu Görüntüle

Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırrı Kekikte Değil, Alsancak'ta.

Alsancak Bölge Raporunu Görüntüle

Öne Çıkan İller

Zingat Bölge Raporları

Konut alım-satım işlemi yapacak kişiler için, taşınmazın gerçek değerini bilmek ve bu değer üzerinden alım-satım yapmak oldukça önemlidir. Bu sayede, konut fiyat dalgalanmalarından kaynaklanabilecek zararların önüne geçilir ve kârlı bir ticaret yapabilir.

Emlak endeksleri de Türkiye konut piyasasındaki fiyat değişimlerini takip etmek amacıyla oluşturulan endekslerdir. Zingat’ın Bölge Raporlarında paylaştığı bilgiler ile o bölgedeki konut fiyat değişikliklerini inceleyerek gayrimenkulünüz için daha doğru yatırım kararları verebilirsiniz. Bölge raporlarının kapsamından dolayı ülkemizdeki herhangi bir ilçedeki konutların gerçek değerleri hakkında kolaylıkla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Zingat Emlak Bölge Raporu ile Hangi Bilgileri Ulaşabilirim?

Zingat Bölge Raporu ile seçeceğiniz il, ilçe veya mahalledeki emlak piyasa bilgilerine aşağıdaki detaylarla birlikte ulaşabilirsiniz. Zingat’ın Bölge Raporu sayfalarında yer alan fiyat, nüfus bilgileri ve grafikler REIDIN verileri baz alınarak oluşturulmuştur.

 • Bölge Ortalaması (100 m2 daire için)
 • Bölgedeki minimum ve maksimum emlak fiyatı (satılık/kiralık)
 • Yatırımınızın Geri Dönüş Süresi
 • Satış/Kira Fiyatları Trend Grafiği
 • Satış/Kira Fiyatları Değişimi (1 aylık, 3 yıllık, 5 yıllık)
 • Demografik Bilgiler
 • Sosyo Ekonomik Durum
 • Medeni Durum
 • Yaş Aralığı
 • Eğitim Durumu
 • Medeni Durumu

Zingat Bölge Raporu sayfalarında ilgili il, ilçe ve mahalle için kullanıcılardan gelen yorumları da görebilirsiniz. Onaylanarak girilen bu yorumları inceleyerek, o bölgede emlak yatırımı yapmadan önce mahalle detayına kadar faydalı bilgileri inceleme fırsatınız olacaktır.

Emlak Endeksi Nedir?

Emlak endeksi veya konut fiyat endeksi, bir bölgedeki konut fiyatlarındaki değişiklikleri ölçmek için kullanılan bir göstergedir. Bu endeks, genellikle o bölgedeki konut satışlarından elde edilen veriler kullanarak hesaplanır.

Emlak endeksi, bir ildeki veya ilçedeki gayrimenkul piyasasının genel sağlığına ilişkin bir ölçüttür. Emlak endeksi, bir bölgenin ekonomik durumunu yansıtabilir ve bu nedenle yatırımcılar, emlak endekslerini takip ederek piyasadaki değişimleri takip edebilirler. Emlak endeksleri ayrıca, konut kredisi faiz oranları,işsizlik oranları ve diğer ekonomik göstergeler gibi diğer faktörlerle birlikte değerlendirilerek, bir ekonomideki genel trendleri ölçmek için kullanılabilir.

Emlak Endeksi Nasıl Hesaplanır?

Zingat’ın Bölge Raporu sayfalarında gösterilen emlak endeksi, REIDIN tarafından hesaplanan o bölgeye ait emlak satışları veya kiralama fiyatları baz alınarak hesaplanmaktadır. Bu hesaplama sonucunda oluşan 1 aylık, 3 yıllık ve 5 yıllık satılık veya kiralık fiyat değişimleri de Zingat bölge raporları içerisinde grafikler halinde gösterilmektedir.

Emlak endeksi hesaplanırken, belirli bir bölgedeki (il-ilçe-mahalle) emlak satışlarının veya kiralarının belirli bir dönemdeki ortalama fiyatı baz alınır.