Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Tuzla Kiralık Villa

(8 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı940 - 1.566 TL/m²
20,75 Yıl
3.500 TL
Tuzla Postane'de Kiralık Villa
Özlem Genç
Postane, Tuzla
5+1
2Gün Önce
170 m²

İstanbul / Tuzla Kiralık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Tuzla kiralık daire fiyat artışı %326,47 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul kiralık fiyat artışı %405,41 oldu.

2018 yılında Tuzla ilçesinde kiralanan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama kirası 1.224,00 TL iken, bu yıl için Tuzla kiralık ev ortalama fiyatı 1.175,00 TL oldu.

Tuzla ilçesi genelinde konut kira fiyatlarındaki artış oranının bir önceki yıla göre değişimi %-4,00 azalış gösterdi.

Tuzla kiralık villa

Tuzla kiralık villa konusunda farklı seçeneklerle zengin alternatifler sunuyor. Ulaşım konusunda farklı seçenekleri bir arada sunan bölge, ticaret ve sosyal yaşam konusunda da oldukça hareketlidir. Siz de Tuzla’daki kiralık villalar arasında tercihinizi yapıp konforlu bir yaşama adım atmak ister misiniz?

Tuzla ilçesi, İstanbul’un Anadolu Yakası’nın en ucunda yer alan son ilçedir. Marmara Denizi’ne kıyısı bulunan ilçe tersaneler, sanayi tesisleri ile İstanbul’un ekonomik anlamda dinamikleri arasında yer alır. İlçe kuzeyde ve batıda; Pendik, doğusunda; Gebze (Kocaeli), güneyinde; Marmara Denizi ile komşudur. Tuzla Kiralık villa konusunda yeni yapılmış ve oldukça lüks özelliklere sahip seçenekler barındırır. TEM Otoyolu, D-100 ile kara ulaşımı konusunda ana arterlere sahiptir. Tuzla İDO İskelesi ve Tuzla Marina ve Kartal, Pendik, Tuzla tren istasyonlarıyla da ulaşım konusunda farklı alternatiflere sahiptir. Aynı zamanda Uluslararası bir havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı’na da oldukça yakın konumda bulunması da bir diğer avantaj olarak görülebilir.
Tuzla hızla nüfusu artış gösteren ilçeler arasındadır bu durum yeni villa projelerinin yapılması konusunda arzı arttıracak bir etken olarak düşünülebilir. Aynı zamanda bölge kentsel dönüşüm projeleri kapsamına girdiği için bu alanda da pek çok yeni villa inşaatı devam etmektedir. Söz konusu durum bölgede kiralık villa arayışınızda karşınıza farklı alternatiflerin çıkmasını sağlayacaktır.
Tuzla kiralık villa seçenekleri ilçenin; Postane, Akfırat, Aydınlı, Merkez Camii ve Tepeören mahallerinde yoğunlaşır. Bu bölgelerde fiyat aralıkları orta ve üstü düzeyde olan kiralık villa alternatiflerine ulaşabilirsiniz.


Tuzla’da kiralık villa ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Tuzla kiralık villa alternatifleri ilçede dağınık bir şekilde yer alır. Bu nedenle araştırmanızı yaparken mahalleler bazında sürdürmeniz zaman açısından faydalı olacaktır. Geniş bir alana yayılmış olan ilçede, ihtiyacınıza uygun olacak şekilde lokasyon belirlemeniz faydalı olacaktır. Marmara Denizi’ne yakın konumda bir villaya odaklanıyorsanız, Postane Mahallesi içinde yer alan villalar üzerinde yoğunlaşmalısınız. Bu bölgedeki villa fiyatları orta düzeyin biraz üzerinde olsa bile hem deniz ulaşımı hem de D-100 karayoluna olan yakınlığı açısından avantajlara sahiptir. Akfırat ve Tepeören mevkiinde de pek çok farklı alternatiflere sahip kiralık villa seçeneklerini bulabilirsiniz ancak bu bölgenin özellikle D-100 ve sahile olan uzaklığı dezavantaj olarak görülse de TEM otoyoluna yakın bir konumda olması avantaj sağlar. Aynı zamanda doğası ve temiz havasıyla da ön plana çıktığı söylenebilir.
Aydınlı Mahallesi ve çevresindeki kiralık villalar ise Kurtköy – Pendik Bağlantı yolu sayesinde hem D-100 hem de TEM otoyoluna kolay şekilde bağlantı kurmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda bu bölge Sabiha Gökçen Havalimanı’na da oldukça yakın bir mesafede bulunur.
Tuzla kiralık villa konusunda karar verirken; ısınma ve yalıtım konusuna özellikle odaklanmalısınız çünkü bölge kış aylarında İstanbul’un en soğuk bölgeleri arasında yer alır. Aynı zamanda villa kiralamaları öncesinde bina içerisinde yer alan tüm su ve elektrik tesisatını da kontrol etmeniz yararlı olacaktır. Öte yandan, kiraladığınız villanın müstakil ve çevreden bağımsız olması halinde güvenlik konusunda alacağınız önlemleri de önceden gözden geçirmelisiniz. Site içinde yer alması halinde ise aidat ücretlerini önceden öğrenmeniz faydalı olacaktır. Aidat ücretleri bütçenize uygun olup olmadığı konusunda alacağınız kararı netleştirecektir.


Neden Tuzla’da villa kiralamalısınız?
Bölgedeki villalar bulunduğu konum itibariyle pek çok avantajlara sahiptir. Tuzla kiralık villa seçenekleri; ulaşım, ekonomik hareketlilik, üniversite ve sosyal yaşam gibi farklı avantajları barındırır. İlçe; kara, deniz, demiryolu ve hava ulaşımı gibi farklı seçeneklere kolayca erişebileceğiniz stratejik bir konumda yer alır. Aynı zamanda bölge ticari hayat açısından da oldukça hareketli ve farklı iş imkanlarına sahip bir bölgedir. Bölgede çok sayıda fabrika, tersane ve orta ve büyük ölçekli şirkete ev sahipliği yapmaktadır. Bölgede 1 devlet ve 3 özel üniversite yer almaktadır. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Denizcilik Fakültesi, Sabancı Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Piri Reis Üniversitesi de bu ilçe sınırları içinde yer alır. Üniversiteye yakın konumda bir villa kiralamak özellikle üniversite eğitimi alacak çocuklu aileler ve üniversiteyle ilişkili çalışmalar yürütenler için avantaj sağlayacaktır. Sosyal yaşam açısından da bölgenin hareketli olduğu söylenebilir; Viaport Marina başta olmak üzere farklı alışveriş merkezleri ilçe sınırları içinde yer alır. Aynı zamanda bölge; Tuzla Belediyesi Spor Tesisleri, Orhanlı Sosyal Tesisleri, Akfırat Spor ve Sosyal Tesisleri, Palmiye Sosyal Tesisi gibi belediyeye ait pek çok farklı sosyal tesise sahiptir.

 

 

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım