Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmir Nergiz Kiralık Daire

(34 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
1.250 TL
Karşıyaka Şemikler'de Kiralık 1+1 LX Daire
Kemal Açkin
Şemikler, Karşıyaka
1+1
Bugün
60 m²
1.500 TL
ANADOLU CADDESİ YAKINI ARA KAT KİRALIK 2+1 DAİRE
Turgut Özköse
Fikri Altay, Karşıyaka
2+1
10.9.2019
85 m²
2.150 TL
REALOFFICE'DEN DEDEBAŞINDA 2+1 KİRALIK DAİRE
Dedebaşı, Karşıyaka
2+1
7gün önce
90 m²
1.250 TL
Karşıyaka Şemikler'de Kiralık  1+1  Daire
Turgay Sezer
Şemikler, Karşıyaka
1+1
31.8.2019
55 m²
1.700 TL
KARŞIYAKA ŞEMİKLER MERKEZ 2+1 4.K
Faruk Değirmenci
Şemikler, Karşıyaka
2+1
31.8.2019
90 m²
3.000 TL
REAL OFFİCE'DEN 5+1 AKILLI DUBLEKS DAİRE
Şemikler, Karşıyaka
5+1
22.8.2019
250 m²
Etiketli İlanlar

İzmir Nergiz kiralık daire
İzmir Nergiz kiralık daire seçeneklerini değerlendirerek, farklı kiralık evler arasında kriterlerinize uygun bir ev bulabilirsiniz. İlanlar arasında yapacağınız detaylı araştırma sonrasında dilediğiniz evi hemen kiralayabilirsiniz.

İzmir'in mutena semtlerinden Nergiz; Karşıyaka'ya bağlı olup, merkez ilçeye 7 km, İzmir il merkezine ise sadece 4 km uzaklıktadır. Nergiz semtinde toplam 6 mahalle yer almakla beraber bu mahalleler; Dedebaşı, Demirköprü, Fikri Altay, Goncalar, Şemikler ve Nergis mahalleleridir. Semt; İzmir Nergiz kiralık daire arayışında olanlara, hayallerindeki kiralık daireler için pek çok alternatif sunmaktadır.

Neden Nergiz'de daire kiralamalısınız?
İzmir'in en merkezi ilçelerinden Nergiz semti, bulunduğu konum itibari ile çok avantajlıdır. İzmir Nergiz kiralık daire seçenekleri, lokasyon açısından cazip olanaklar sunmaktadır. Karşıyaka merkez ilçeye yakınlığının yanı sıra Alsancak, Alaybey, Bostanlı gibi İzmir'in en gelişmiş semtlerine kolaylıkla ulaşılabilir. Bölgeye otobüs, tren ve İZBAN ile gidilebileceği gibi deniz ulaşımı için Karşıyaka İskelesi de kullanılabilir.
Nergiz'de kent mimarisi düzenli bir yapıdadır. Karşıyaka ilçesinin genelinde olduğu gibi sokaklar numaralı isimlere sahiptir. Gün geçtikçe yenilenen ve daha modern bir kimliğe bürünen kent mimarisi için çalışmalar devam etmektedir. Karşıyaka'nın en büyük parklarından olan Nergiz Parkı yenilenmiştir. Proje kapsamında parkın büyük bir kısmı yeşil alan olarak düzenlenmiştir. Karşıyaka ilçesinin en işlek merkezlerinden Nergiz Çarşısı'ndaki altyapı ve üstyapı yenileme çalışmaları tamamlanmıştır. Yaşam kültürü açısından da son derece nezih olan semt, İzmir Nergiz kiralık daire arayışındaki ailelere hitap etmektedir.

İzmir, emlak piyasası açısından büyüme gösteren bir ildir. Şehir genelinde markalı konut projelerine yatırımlar gün geçtikçe artmaktadır. Site niteliğindeki bu yeni projeler, lüks ve kaliteli kiralık ev ihtiyacını karşılamaktadır. Özellikle Demirköprü ve Şemikler gibi diğer mahallelere nazaran daha az gelişmiş olmakla beraber; kent dokusu yenilenen mahallelerde lüks siteler yapılmakta; bu evler, İzmir Nergiz kiralık daire seçeneklerini değerlendirenlere, uygun fiyatlarda yeni alternatifler sunmaktadır. Yeni projelerde; 1+1 seçeneğinden 4+1'e kadar geniş yelpazede kiralık evler bulmak mümkündür.
Nergiz semtinde 1775 Sokak'ta Özel Nergiz Sağlık Polikliniği ile bu sokağın arkasında pazar alanı bulunmaktadır. Karşıyaka 22 No'lu Nergis Aile Sağlığı Merkezi, Dedebaşı Mahallesi'nde; semtte yer alan Girne Latife Hanım Anaokulu ise Nergiz Mahallesi'ndeki Girne Bulvarı'ndadır. Ayrıca Karşıyaka 4 No'lu Bostanlı 2 Aile Sağlığı Merkezi ile Mürşide Akyüz İlköğretim Okulu semtin çok yakınındaki Bostanlı Mahallesi'ndedir.

Nergiz semtinden daire kiralayacak kişiler nelere dikkat etmeli?
Son yıllardaki kanunlar sayesinde kiracı haklarının korunması için birçok yeni yasa yürürlüğe girmiştir. Bu yasaların kiracı haklarını koruyabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmelidir. Kiralık daireler; detaylı olarak incelenmelidir. Evi kiraya veren kişi ile görüşülen kişinin aynı kişi olup olmadığı kontrol edilmelidir. Dikkat edilmesi gerekenler listesinin en başlarında kira sözleşmesi de yer almaktadır. Kira sözleşmesi, ileride doğabilecek mağduriyetlerle karşılaşmayı engelleyecektir. Kira sözleşmesi mutlaka yazılı yapılmalıdır. Kira sözleşmesinde geçen adresin, kiralanan yer ile aynı adres olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sözleşmenin noter huzurunda yapılması, olası uyuşmazlıkları önleyecektir. Sözleşmenin tapuya şerh edilmesi; kiralanan mülkün satılması halinde, yeni malikin kiracıyı kira süresi dolmadan evi tahliye ettirmesini engelleyecektir.
Bir diğer önemli konu da evin ne şekilde teslim alındığı ve ne şekilde teslim edileceği ile ilgilidir. Bu durum, sözleşmede kesinlikle belirtilmelidir. Ayrıca şofben, kombi, boya, badana, doğramalar gibi mevcut ve eksik muhteviyatın durumu sözleşmede yazılı olmalıdır. Kiracının kullanımına tahsis edilen demirbaş eşyaların belirtilmesi ile olası sorunlar önlenebilir.
Eğer apartman dairesi kiralanıyor ise apartmana ilişkin giderlerden hangilerinden ev sahibinin, hangilerinden kiracının sorumlu olacağı belirtilmelidir. Aidat miktarı ile verilen depozito ve masraflar sözleşmede yazmalıdır. Elektrik, su ve doğalgaz gibi sayaçlarındaki güncel tutar sözleşmeye yazılmalıdır. Önceki faturalardan ödenmemiş borçlar bulunuyorsa, bu borçlardan sorumlu olunmadığı açıklanmalıdır. Kira artış oranı da mutlaka sözleşmede yer almalıdır. Ödemeler banka yolu ile yapılmalı; ayrıca ödemelerin ne zaman ve ne şekilde yapılacağı sözleşmede belirtilmelidir. Ödemelere ilişkin belgeler saklanmalıdır.

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım