Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

İzmir Satılık İşyeri

(755 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi İzmir

100 m² Satış Aralığı230.891 - 384.819 TL
18,11 Yıl
300.000 TL
Çiğli Yeni Mahalle'de Satılık Dükkan / Mağaza
Yeni Mahalle, Çiğli
Dün
75 m²
145.000 TL
Aksoy caddesine yakın çok acil kelepir dükkan
Sadullah Çivi
Aksoy, Karşıyaka
3.9.2019
24 m²
370.000 TL
Dikili İsmetpaşa'da Satılık Dükkan / Mağaza
Aysel Gözükara
İsmetpaşa, Dikili
2gün önce
38 m²
2.600.000 TL
TORBALI SANAYİ SİTESİNDE SATILIK FABRİKA
Yüksel Kutlay
Yedi Eylül, Torbalı
3gün önce
1 m²
6.500.000 TL
ISBANKASI KIRACISI SATILIK ISYERI CIGLI
Ataşehir, Çiğli
3gün önce
203 m²
6.000.000 TL
MAVISEHIRDE SATILIK ISYERI
Mavişehir, Karşıyaka
3gün önce
800 m²
1.250.000 TL
MAPPA GAYRİMENKUL'DEN SATILIK 550 M2 FABRİKA
Binbaşı Reşatbey, Gaziemir
4gün önce
587 m²

İzmir Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında İzmir satılık daire fiyat artışı %340,69 olarak gerçekleşti.

2018 yılında İzmir ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 263.608,00 TL iken, bu yıl için İzmir satılık ev ortalama fiyatı 300.393,00 TL oldu.

İzmir ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 3.004 TL'dir. İzmir ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %13,95 artış gösterdi.

İzmir satılık işyeri
İzmir satılık işyeri ve ofisler için kriterleriniz doğrultusunda en doğru seçimi yapabilirsiniz. Detaylı bir araştırma ile satılık işyerleri arasında hedeflerinizi gerçekleştirecek yatırımlara imza atabilirsiniz.
Ülkemizde ekonomik gelişmişlik ile doğal güzelliklere bir arada sahip olan şehirlerden bir tanesi İzmir’dir. Ege bölgesinin merkezi konumunda bulunan İzmir, bu bölgenin her anlamda merkezi konumundadır. Ülkemizin nüfus olarak en büyük üçüncü ili İzmir bu sayede pek çok anlamda gelişim göstermiştir. İzmir tarih olarak çok eski dönemlerden beri yerleşimin bulunduğu bir alandır. Sahip olduğu geniş körfez sebebi ile antik roma dönemleri dâhil olmak üzere sürekli bir liman şehri olarak kullanılmaktadır. İzmir’in bu özelliği geçmişten günümüze kadar bu şekilde devam etmiştir. Günümüzde kullanımda olan İzmir Limanı ülkemizin en büyük ikinci limanı konumundadır. İzmir için gelişimi destekleyici konulardan bir tanesi de sahip olduğu turizm potansiyelidir. İzmir merkezi ile birlikte Çeşme ve çevresinde sahip olduğu yaz turizmi potansiyeli ile dikkat çekmektedir. Merkezde bulunan Teleferik ve Fuar alanı gibi yerler gezip dolaşmak ve eğlenmek için en güzel seçeneklerdendir. İzmir sahil kesimleri zaman geçirmek adına pek çok farklı seçeneğe sahiptir. Bütün bu tarihi geçmiş ve güzellikler, İzmir satılık işyeri fırsatları için etki edici unsur olarak görülmektedir.
Neden İzmir’de satılık işyeri almalısınız?
İzmir satılık işyeri seçenekleri ile ilgili yatırım yapmak isteyenlerin tercihlerini etkileyecek birçok husus bulunmaktadır. İzmir ekonomik olarak çok hareketli bir şehirdir. Kalabalık nüfusu ile birlikte şehrin sahip olduğu ekonomik güç değerlendirildiğinde emlak sektöründe hareketlilik ve değer artışı yaşanması normal olarak değerlendirilmektedir. Ayrıca İzmir içerisinde bulunan on bir adet üniversite ile de dinamik bir şehir haline gelmektedir. Bu noktalar düşünüldüğünde satılık işyerleri ile ilgili olarak da çok farklı seçenekler karşımıza çıkmaktadır. Hem İzmir merkezinde hem de çevresindeki şehirlerinde emlak seçenekleri ile ilgili olarak hem fiyat hem de özellik olarak geniş seçenekler mevcuttur. Bu seçenekler belli bölgelerde diğerlerine göre metrekare fiyatları bakımından daha değerli olmaktadır. Ancak genel olarak değerlendirildiğinde İzmir satılık işyeri seçenekleri yatırımcısına değer kaybettirmeyecek seçenekler olarak görülmektedir. İzmir’in merkezinde bulunan satılık ofisler ve emlak seçenekleri, merkezi alan tercihi olanlar için her zaman ilk sıralarda yer almaktadır.
İzmir’de satılık iş yeri alırken nelere dikkat etmelisiniz?
İzmir satılık işyeri seçenekleri açısından önemli bazı noktalar bulunmaktadır. İzmir merkezinde bulunan Konak ilçesi bu yerlerden bir tanesidir. Konak ilçesinin özellikle sahil kesimlerinde bulunan alanlar İzmir için en yüksek metrekare fiyatlarının olduğu alanlar arasında bulunmaktadır. Güzelyalı ve Alsancak, Konak içerisinde en çok tercih edilen yerlerdir. Konak ilçesini ardından yüksek değeri ile Bornova gelmektedir. Özellikle son yıllarda İzmir içerisinde yapılan yüksek katlı binaların yoğunlaştığı alan olarak görülen Bayraklı ise emlak tercihleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Bu yüksek binalar içerisinde bulunan satılık ofisler pek çok işletme için dikkat çekici olarak görülmektedir. Bu ofisler büro ve benzeri amaçlar ile kullanılmak üzere geniş bir kitleye hitap etmektedir. Turistik amaçlı olarak iş yeri seçeneklerini değerlendirenler içinde Çeşme ve Selçuk doğru tercih olacaktır. Sanayi imarına sahip olan alanlar üzerine inşa edilmiş olan işyeri içinse Çiğli ve Gaziemir yoğun olarak tercih edilmektedir. Karşıyaka ise son derece lüks ofislerle dikkat daha yüksek bütçelere hitap etmektedir.
İzmir’in sosyo ekonomik koşulları nelerdir?
İzmir satılık işyeri seçenekleri ile ilgili değerlendirme yapılırken etki eden unsurların başında ekonomik konular gelmektedir. İzmir, bir dönem dünya genelinde ekonomik olarak en hızlı büyüyen şehirlerin arasında sayılmaktaydı. Sağlamış olduğu ekonomik yükselişte sahip olduğu stratejik konum ve şehrin özellikleri etkili olmaktadır. İzmir Limanı ülkemizde batı kesimlere ulaşım noktasında yoğun olarak kullanılan bir limandır. Bununla birlikte İzmir turizm potansiyeli ile de ekonomisini desteklememektedir. Hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen ziyaretçileri ile İzmir her geçen gün daha fazla kişiyi ağırlamaktadır. Sanayi kuruluşları ile ilgili de çeşitli sektörlerden firmaların faaliyet gösterdiği İzmir ekonomik anlamda önemli bir güç haline gelmektedir. Büyüme hızı birkaç yıl önceye göre yavaşlamış olsa bile hala daha ülkemizin ekonomisini desteklemektedir. Sahip olunan ekonomik güç ile birlikte İzmir’de sosyal anlamda da çok güzel bir şehir oluşmaktadır. İzmir denilince ülkemizin geleceğinde önemli bir yer sahibi olan şehir akla gelmektedir. Genç nüfusu ile birlikte sahip olduğu kaliteli eğitim kurumları ve sosyal imkânları ile sevilen bir şehir olarak görülmektedir. Deniz kenarı olması ve kış aylarında havasının güzel olması ile çevre şehirlerde birçok kişi yaşamak için burayı seçmektedir.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım