Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Kütahya Kiralık Daire

(108 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Kütahya

100 m² Kira Aralığı542 - 904 TL
17,76 Yıl

Kütahya Kiralık Daire Fiyatları

Kütahya şehrinde kiralık daire fiyatları Kütahya Merkez bölgesinde 723 TL'den başlayarak, Kütahya Merkez taraflarında 723 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Kütahya geneli ortalama fiyatı 745 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 728 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %5,42, son 10 yılda ise %39.04 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 18 yıl olarak görülmüştür.

Kütahya Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Kütahya şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 1 ilçeye göre bakarsak:

Kütahya kiralık daire
Kütahya kiralık daire seçenekleri ile geniş alternatifler sunuyor. Kiralık evler arasından kendinize ve ailenize en uygun olanları rahatlıkla seçebilirsiniz. İşte ihtiyaçlarınızı karşılayacak kiralık daire seçenekleri.

Doğusunda Eskişehir ve kuzeyinde Bursa gibi önemli kent merkezlerine yakın konumu nedeniyle gelişime açık olan Kütahya, seramik ve çini ürünlerin en özel örneklerinin yapıldığı bir şehir. Linyit ve bor gibi önemli madenlerinde bulunduğu şehirde sanayi de bu yönde gelişme gösteriyor. Kütahya'da şehirleşme ise konumunun da etkisi ile yatay bir şekilde gelişiyor.

Kütahya'da daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Kütahya yüzölçümü bakımından küçük bir şehir olsa da modern mimari yapısı ve sanayisi ile istikrarlı bir biçimde gelişme gösteriyor. Ciddi bir ulaşım problemi görülmese de Kütahya kiralık daire seçenekleri değerlendirilirken toplu taşıma alternatiflerinin olduğu yerlere olan yakınlığa dikkat etmekte fayda var. Şehir merkezindeki kiralık daire fiyatları çevre mahallelere göre daha yüksek bir seviyede. Şehir merkezinde bulunan kiralık ev alternatiflerini değerlendiremeyecek olanlar tercih edeceği lokasyonda ulaşım seçeneklerinin ne düzeyde olduğunu araştırmalı. Şehrin en gözde mahallelerinden olan Zafertepe yeni yapılan konforlu daireleri ile ilgi çekiyor. Fakat Zafertepe Mahallesi şehir merkezine kısmen uzak kalıyor.
Kütahya kiralık daire seçeneklerinden daha merkezi noktalar tercih edilecekse Yıldırım Beyazıt ve Laleli'de bulunan kiralık daireler iyi bir alternatif olabilir. Özellikle İstasyon Caddesi ve Cumhuriyet Caddesi üzerindeki kiralık evler şehrin tam merkezinde olması nedeniyle büyük avantajlar sağlıyor. Şehrin işlek noktalarının yanı sıra AVM ya da restoranlara yakın olması kiralık dairenin lokasyonu bakımından belirleyici ise Ali Paşa, Saray, Lala Hüseyin Paşa Servi, Fatih ve Evliya Çelebi mahalleleri tercih edilebilir.


Kütahya'da üniversiteye yakın kiralık daireler
Anadolu Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 1992 yılından bu yana Dumlupınar Üniversitesi adı altında eğitimini sürdürüyor. Her yıl şehre gelen binlerce üniversite öğrencisi şehrin ekonomik anlamda gelişmesine fayda sağlıyor. Emlak sektörü de öğrencilerin talepleri ile hareketliliğini sürdürüyor. Dumlupınar Üniversitesi’nin şehrin kuzey ve güney çıkışında olmak üzere iki yerleşkesi var. Bu da öğrencilerin kiralık ev seçeneklerindeki lokasyon tercihlerinin belli merkezlerde yoğunlaşmasını sağlıyor. Kütahya kiralık daire seçenekleri öğrenciler için farklı alternatifler sağlıyor. Evliya Çelebi Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Evliya Çelebi Kampüsü’nde eğitim alan öğrencilerin tercih ettiği yerler içerisinde. Bu çevrede kiralık daire fiyatları da şehir ortalaması ile kıyaslandığında daha düşük kalıyor.
Germiyan Yerleşkesi’nde eğitim alan öğrenciler için ise özellikle ulaşımın kolaylığı nedeni ile Zafertepe, 100.Yıl, Yunus Emre, Yenidoğan ve Dumlupınar mahallelerindeki kiralık daireler ilgi görüyor. Bunların dışında, Tavşanlı, Emet ve Domaniç ilçelerinde bulunan meslek yüksek okulları da bu çevrelerde öğrencilerin yoğunlukta olduğu görülüyor. Üniversiteye yakın yerlerde 1+1, 2+1 ya da 3+1 gibi farklı seçenekler bulmak mümkün.


Kütahya'da daire kiralamak için doğru ay hangisi?
Kütahya kiralık daire seçeneklerini daha rahat değerlendirmek isteyenlerin bahar sonu ve yaz başını tercih etmeleri gerekir. Üniversite öğrencilerinin yoğunlukta olduğu şehirde okulların kapanması ile birlikte kiralık daireler boşalıyor. Haziran ve eylül ayları başında ise öğrencilerin ev arayışları devam ettiği için seçenekler daralabiliyor. Kış aylarında ise şehir ortalamasının altında olan daha lüks konutlar kiralamak mümkün. Fakat bu dönemde seçenekler oldukça kısıtlı kalabilir. Kütahya kiralık daire imkanları fiyat bakımından her bütçeye uygun konutlar sunabilecek kadar geniş bir kapasiteye sahip. Emet, Simav ve Tavşanlı gibi ilçeler Kütahya Merkez'de bulunan kiralık konut fiyatlarının üzerinde seyrediyor.

 

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım