Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Ordu Kiralık Daire

(61 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Ordu

100 m² Kira Aralığı560 - 934 TL
23,32 Yıl
850 TL
Altınordu Akyazı'da Kiralık Daire
Rasim Ozcan Erkan Turan
Akyazı, Altınordu
2+1
120 m²
850 TL
Altınordu Şirinevler'de Kiralık Daire
İsmail Küçükkarahan
Şirinevler, Altınordu
3+1
150 m²
950 TL
Altınordu Karşıyaka'da Kiralık Yeni Daire
İsmail Küçükkarahan
Karşıyaka, Altınordu
2+1
95 m²

Ordu Kiralık Daire Fiyatları

Ordu şehrinde kiralık daire fiyatları Fatsa bölgesinde 505 TL'den başlayarak, Altınordu taraflarında 770 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Ordu geneli ortalama fiyatı 769 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 752 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %3,57, son 10 yılda ise %112.22 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 23 yıl olarak görülmüştür.

Ordu Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Ordu şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 3 ilçeye göre bakarsak:

Ordu Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Ordu şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:


Ordu kiralık daire
Ordu'da kriterlerinize uygun konforlu kiralık daireler bulabilirsiniz. İhtiyaçlarınız ölçüsünde kaliteden ödün vermeyeceğiniz Ordu kiralık daire seçenekleri sizi bekliyor. İlanlara göz atın ve birini kolayca kiralayın…

Ordu'nun bilinen ilk tarihi M.Ö VII. yüzyıla kadar uzanıyor. Karadeniz iklimine sahip olan il Karadeniz Kıyı kuşağında yer alıyor. Bölgenin Miletlerden Perslere, Pontuslardan Romalılara kadar farklı dönemlerde farklı medeniyetler tarafından yerleşim yeri olarak kullanıldığı biliniyor. Şehir, batısında Samsun, doğusunda Giresun, güneyinde ise Sivas ve Tokat illeri ile komşu.

Neden Ordu'da ev kiralamalısınız?
Yerleşik bir kültüre ve temiz bir doğaya sahip olması bakımından tercih edilebilecek olan şehrin sağladığı avantajlar bunlarla sınırlı kalmıyor. Ordu kiralık daire seçenekleri her bütçeye uygun kira alternatiflerini sunuyor. “Eski Şehir” olarak da bilinen şehrin kalbinin attığı Altınordu ilçesinde bazı mahallelerde bulunan kiralık evlerin fiyat bakımından ortalamanın altına düştüğü görülüyor. Nizamettin, Yeni, Şahincili, Terzili, Akçatepe, Selimiye ve Subaşı ekonomik kiralık dairelerin bulunduğu yerlerden sadece birkaç tanesi.
Ordu kiralık daire seçenekleri farklı metrekareye sahip olan zenginliği ile geniş bir portföy sunuyor. Eşyasız kiralık daireler gibi eşyalı kiralık daireler ile de özellikle şehir merkezinde ve üniversiteye yakın bölgelerde karşılaşmak mümkün. Orduya yapılan yatırımlar şehrin istikrarlı adımlarla gelişmesini sağlıyor. Özellikle Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılması ve Ordu'un büyükşehir sıfatı kazanması şehrin değerini arttırıyor. Sakin bir yaşam arayışında olanlar için Ordu huzurlu ortamı kadar ulaşım konusundaki rahatlığı ile de dikkat çekiyor. Ordu'da devlet ve üniversite hastanelerinin yanı sıra özel hastaneler de bulunuyor. Ordu Üniversitesi Hastanesi, Bucak Mahallesi’nde bulunuyorken, Ordu Devlet Hastanesi Şahincili Mahallesi’nde hizmet veriyor.


Ordu'da daire kiralamanın püf noktaları
Ordu kiralık daire alternatiflerini değerlendirmeye başlamadan önce bütçe ile birlikte beklentilerin de neler olduğu belirlenmeli. Tercih edilecek olan bölgenin sosyokültürel yapısından kiralık daire avantajlarına kadar tüm detaylar iyi analiz edilmeli. Şehirde de tüm bu özellikler bölgelere göre farklılık gösteriyor. Fatsa, Ünye ve Altınordu ilçeleri şehir halkının ikamet için daha çok tercih ettiği yerler içerisinde. Altınordu ise hem sahil şeridinde olması hem de Ordu şehir merkezinin burada bulunması nedeni ile en popüler ilçe unvanını taşıyor. Modern bir şehir olma yolunda ilerleyen Ordu'da sahile yakın daireler tercih edilecekse kiralanacak olan konutta yalıtım özelliği bulunması gerekir. Yalıtım dışarıdaki rutubeti içeri almayacağından sağlıklı bir yaşam alanı elde edilir. Sahil bölgesinde bulunan kiralık evler diğer seçeneklere göre daha fazla. Özellikle Taşbaşı, Bahçelievler, Orhaniye ve Güzelyalı mahalleleri Altınordu ilçesine bağlı olan lüks yerler olarak sayılır. Standartlar dahilinde Ordu kiralık daire alternatiflerini değerlendirmek zaman kaybını önlerken doğru seçeneği bulma konusunda da kolaylık sağlar.

Ordu'da üniversiteye yakın kiralık daireler
2006 yılında kurulan Ordu Üniversitesi Akyazı Yerleşkesi ve Cumhuriyet Yerleşkesi olmak üzere birden fazla yerleşkeye sahip. Bunun yanı sıra ilçelerde de meslek yüksek okulları ile akademik alanda üniversite öğrencilerine eğitim veriyor. Merkezi Altınordu ilçesinde olduğu için yerleşkelere yakın olan Akyazı ve Cumhuriyet mahallelerindeki kiralık daireler öğrenciler tarafından avantaj sağlıyor. Akyazı ve çevresinde kiralık konut fiyatlarında görülen değer artışı nedeni ile öğrencileri ikamet için ulaşım sorunu yaşamadıkları ve ekonomik konaklama imkanı buldukları Akçatepe, Karşıyaka ve Yeni gibi mahallelere yönlendiriyor. Ordu kiralık daire fiyatları üniversitenin öğrenci sayısının artmaya başlamasına bağlı olarak tercih edilen merkezlerde yükselişe geçtiği görülüyor. Üniversitenin ilçelerde de fakülteleri bulunuyor. Bu nedenle Fatsa, Ünye, Perşembe, Ulubey ve Akkuş ilçelerinde de kiralık daire arayışında bulunan öğrenciler ile karşılaşmak mümkün.

 

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım