Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Samsun Satılık Dükkan / Mağaza

(186 sonuç bulundu.)
Galeri Harita

Piyasa Bilgisi Samsun

100 m² Satış Aralığı126.483 - 210.805 TL
19,78 Yıl
1.350.000 TL
ANA CADDEDE DÜKKAN
Cafer Yılmaz
Hürriyet, İlkadım
Bugün
130 m²
3.000.000 TL
CUMHURİYET MEYDANINDA KUPON DÜKKAN
Cafer Yılmaz
Kale, İlkadım
Dün
180 m²
400.000 TL
44 GAYRİMENKUL'DEN MİMARSİNANDA 2000 TL KİRACILI SATILIK DÜKKAN
44 Gayrimenkul Yatirim Danişmanliği
Mimarsinan, Atakum
Dün
125 m²
130.000 TL
ÇAMLICA İNŞAAT EMLAKTAN ATAKUMDA SATILIK DÜKKAN
Gürlen Subaşi
Küçükkolpınar, Atakum
2gün önce
100 m²
3.500.000 TL
ŞEHİT MUSTAFA ZIVALI BULVARINDA
Derebahçe, İlkadım
3gün önce
1000 m²
150.000 TL
ÇİFTLİK CADDESİNE YAKIN İŞLEK LOKASYONDA KİRACILI DÜKKAN
44 Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı
Zafer, İlkadım
7gün önce
85 m²
90.000 TL
BAFRA DA SATILIK DÜKKAN
Emirefendi, Bafra
5gün önce
60 m²
1.400.000 TL
Çiftlik caddesinde satılık dükkan.
Ekrem Başyurt
Bahçelievler, İlkadım
3.9.2019
60 m²

Samsun Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2019 yılları arasında Samsun satılık daire fiyat artışı %87,79 olarak gerçekleşti.

2018 yılında Samsun ilinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 130.302,00 TL iken, bu yıl için Samsun satılık ev ortalama fiyatı 152.215,00 TL oldu.

Samsun ilinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.522 TL'dir. Samsun ilinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %16,82 artış gösterdi.

Samsun satılık dükkân/mağaza

Samsun satılık dükkân/mağaza arayışı içerisindeyseniz, en doğru lokasyonda, en doğru yatırımı yapmak için ilanlar arasında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Geniş seçeneklere sahip satılık dükkânlar sizi bekliyor.

Samsun, Karadeniz Bölgesi sahilinde yer alan yeşil doğa ile birlikte masmavi bir denize sahip güzel bir şehirdir. Orta Karadeniz Bölgesi’nde yer alan şehrin çevresinde Tokat, Amasya, Çorum, Ordu ve Sinop bulunur.
Samsun özel bir konuma sahiptir. Bu nedenle de tarihte farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Cumhuriyet’in kuruluşu ile birlikte şehrin gelişimi hız kazanmıştır.
Karadeniz Bölgesi içerisinde hem nüfus hem de ekonomi olarak gelişmiş bir şehir olan Samsun, çevresindeki il ve ilçelere göre de daha büyük bir ekonomik potansiyele sahiptir. Çevresinden aldığı göç ile birlikte her geçen gün gelişen il, emlak konusunda da büyük bir gelişme içerisindedir. Samsun satılık dükkân/mağaza seçenekleri de bu doğrultuda, yatırım yapmak isteyenlere büyük olanaklar sunmaktadır.

Neden Samsun’da satılık mağaza almalısınız?
Samsun satılık dükkân/mağaza seçeneklerinin hem yatırım anlamında hem de ticari anlamda değerlendirilmesi için pek çok sebep bulunuyor. Öncelikle iş ya da konut ihtiyacınıza göre kolayca gayrimenkul bulabileceğiniz Samsun, gelişen ekonomisi ve öğrenci nüfusu ile iş yeri açmak için ideal bir bölgeler arasında yer alır. Metrekare, lokasyon ve binanın durumuna bağlı olarak değişen fiyatlarda tercihinize yönelik pek çok satılık dükkân ve mağaza seçeneğini bir arada bulabilirsiniz. Samsun’un gelişmesinde pay sahibi olan etkenlerden bir tanesi sahip olduğu üniversitedir. Samsun 19 Mayıs Üniversitesi, binlerce öğrencinin eğitim gördüğü kaliteli bir üniversitedir. Üniversite şehir ekonomisine de hareketlilik kazandırır. Siz de Samsun’daki öğrenci potansiyelini değerlendirip üniversite yakınlarında ya da öğrencilerin yoğun olduğu bölgelerde satılık mağaza seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.
Samsun satılık dükkân/mağaza konusunda etkili olabilecek bir diğer konu, çevresindeki şehirlere göre yaz aylarında tercih edilen sahillere sahip olmasıdır. Samsun, Karadeniz Bölgesi’ne göre değerlendirilince güzel kumsallara ve sakin bir denize sahiptir. Atakum, Taflan, Fener ve Mert Plajları yaz aylarında denize girip serinlemek isteyenleri kendisine çeker. Çevresinde bulunan şehirlerden pek çok kişi yaz aylarında Samsun’u tercih eder. Bunun sayesinde de sahil kesimine yakın olan İlkadım ve Canik ilçelerinde yaz aylarında hareketlilik görülür. Bu ilçeleri de satılık mağaza yatırımları için değerlendirebilirsiniz.

Samsun’da satılık dükkân ararken nelere dikkat etmelisiniz?
Samsun satılık dükkân/mağaza seçenekleri değerlendirilirken nüfus yoğunluğu dikkate alınmalıdır. Özellikle ticari faaliyetler yürütülecek ise bu nokta çok önemlidir.
Samsun şehir merkezinde dört adet merkez ilçesi bulunuyor. Bu merkez ilçelerden en kalabalığı İlkadım ilçesidir. Nüfus yoğunluğu sayesinde emlak seçenekleri hem kullanım çeşitliliği hem de metrekare fiyatı bakımından şehrin geneline göre bir adım öne geçer. Şehrin emlak anlamında en yüksek değerlere sahip olan yeri ise Atakum ilçesidir.
Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin tek raylı sisteminin olduğu şehirdir. Şehrin içerisinden geçen tramvay hattı ve çevresi, yoğun olarak tercih edilen yerler arasında bulunmaktadır. Tekkeköy’den başlayan hat geneli sahil kesiminden geçerek üniversiteye kadar ulaşır. Tramvay hattı trafiği rahatlatması ve ulaşımı kolaylaştırması sebebi ile geçtiği yerlerde emlak piyasasında değer kazandırıcı etkiye sahiptir Samsun satılık dükkan/mağaza seçiminizde bütçenize ve yapacağınız işe uygun olan büyüklükte bir satılık dükkan bulmalı ve işinizin şekline göre, konumuna da dikkat etmelisiniz. Samsun satılık dükkan/mağaza seçeneklerini değerlendirirken ayrıca metrekare büyüklüğü ve ulaşım olanakları kadar, binanın yaşına da dikkat etmelisiniz.

Samsun’da Üniversiteye yakın satılık mağazalar nerededir?
19 Mayıs Üniversitesi’nin sahip olduğu en büyük yerleşke olan Kurupelit Yerleşkesi, Atakum ilçesinde yer alır. Denize yakın bir konumda bulunan yerleşke özellikle Körfez Mahallesi’nde bir yoğunluk artışının yaşanmasına sebep olur. Doğrudan üniversite yerleşkesine yakın alanlarda olmasa da çevrede bulunan özellikle toplu konut tarzı yerlerde dükkân ve mağaza seçenekleri de bulunur. Diğer bir yerleşke alanı Güzel Sanatlar Yerleşkesi olup bu yerleşke İlkadım ilçesinde Kalkancı Mahallesi’nde yer alır. Bu yerleşkenin çevresi şehir merkezine daha yakın konumda bulunduğu için emlak seçenekleri için daha yüksek potansiyele sahiptir.

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım