Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Sarıyer Kiralık Daire

(281 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Kira Aralığı2.654 - 4.423 TL
21,68 Yıl
9.000 TL
İstinye Tarabya Havuzlu Sitede Yeni Mobilyalı 4+1
Evrim Yılmaz
Tarabya, Sarıyer
4+1
220 m²
14.000 TL
Rumelihisarı'nda Kaptan Köşkü Daire
Baltalimanı, Sarıyer
3+1
180 m²
4.900 TL
Kiralık Maslak Mashattan Mobilyalı 1+1
Evrim Yılmaz
Maslak, Sarıyer
1+1
100 m²

Sarıyer Kiralık Daire Fiyatları

İstanbul şehrinde kiralık daire fiyatları Darüşşafaka bölgesinde 2.356 TL'den başlayarak, Baltalimanı taraflarında 6.388 TL'ye kadar yükselmektedir.

Standart bir 3+1 dairenin Sarıyer geneli ortalama fiyatı 3.590 TL iken, 1+1'lik evlerde ve stüdyolarda 3.508 TL'ye kadar inebilir. Fiyatlar son 1 yılda %6,81, son 10 yılda ise %260.49 artış göstermiş, ortalama kira dönüşü süresi 22 yıl olarak görülmüştür.

Sarıyer Kiralık Evlerin Bölge Fiyatları

Sarıyer şehrinde satılık ev fiyatlarına, en çok ilana sahip 5 ilçeye göre bakarsak:

Sarıyer Toplu Konut / Proje Fiyatları

Son dönemde Sarıyer şehrinde yapılan ve fiyatlarına ulaştığımız 5 örnek projenin fiyat ortalaması:

Sarıyer kiralık daire
İstanbul Sarıyer kiralık daire, yeşil alanları, turistik yapısı ve doğal kaynakları ile hayalinizdeki konut imkanını sizlere sunuyor. Geçmişten bugüne doğası, ormanlık alanları ve denize yakınlığı ile rağbet gören Sarıyer kiralık ev arayışında olanlara sunduğu farklı alternatifleriyle önemli bir avantaj sağlıyor. Siz de Sarıyer’in eşsiz doğasında, hem şehirle iç içe hem de şehrin gürültüsünden uzak bir yerleşim planı oluşturabilir ve kiralık daire seçeneklerine hızlıca göz atabilirsiniz.

Güneybatısında Şişli, güneyinde Beşiktaş batısında ise Eyüp ile komşu olan Sarıyer, kuzeyinde Karadeniz ve doğusunda İstanbul Boğazı ile çevrilidir. 35 mahalleye sahip olan Sarıyer, 2012'de Ayazağa, Maslak ve Huzur'un ilçeye dahil edilmesiyle geniş bir alana yayılmıştır. İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Sarıyer; geniş çaplı ulaşım imkanı sağlarken, pek çok yükseköğretim kurumu ve Türkiye’nin en önemli AVM’lerinden birine de ev sahipliği yapıyor. İstanbul Sarıyer kiralık daire seçenekleri; 1+1’den 4+1’e kadar pek çok alternatif sunarak, kriterlerinize uygun ideal evi bulmanıza olanak sağlıyor. İETT otobüsleri, dolmuş ve taksileri kullanarak karayolu ulaşımınızı sağlayabilir ya da metroyu kullanabilirsiniz. İlçe, iki köprü ve sahip olduğu çevre yolları ile ulaşımda avantajlı. Karayolu taşımacılığına ekstra denizyolu taşımacılığı ile de öne çıkan Sarıyer'de Anadolu Yakası'na geçecekseniz vapur ve deniz motorlarını tercih edebilirsiniz.

Sarıyer’de neden daire kiralamalısınız?
İstanbul’un en büyük ve en eski semtlerinden biri olan Sarıyer, gerek tarihi yapısı gerek tarihin modernize ile buluştuğu kozmopolit yönüyle muhteşem bir yaşam alanına olanak sağlıyor. Kara ulaşım ağının yanı sıra deniz yolu ulaşımı imkanına da sahip olan Sarıyer'de Yeniköy-Beykoz ve İstinye-Paşabahçe arasında düzenlenen vapur seferleri düzenleniyor. Aynı zaman da eğitim olanakları açısından İstanbul’un en gözde ilçelerinden birisi. Bölge, ilköğretim ve ortaöğretim kurumlarında pek çok devlet ve özel okul imkanına sahip olmasının yanı sıra Türkiye’nin en önemli üniversitelerine de ev sahipliği yapıyor. Sağlık olanaklarının da oldukça geniş olduğu Sarıyer ilçesi, farklı lokasyonlarda sahip olduğu tam teşekküllü devlet hastaneleri ve özel hastaneleriyle alternatif sağlıyor. Sarıyer kiralık daire arayışında olanlar için alışveriş olanakları da oldukça fazla. Bölgede pek çok semt pazarı ve farklı alternatif sunan mağazalar bulunuyor. Bölge ayrıca Türkiye’nin en büyük ve en geniş çaplı marka skalasına sahip AVM’sine de ev sahipliği yapıyor.
Sarıyer kiralık daire arayışınızda sizi etkileyebilecek en önemli kıstaslardan bir diğeri de bölgenin en büyük eğlence merkezlerinden biri olması. Balık restoranları, denize kıyısı bulunan cafeleri ve Tarabya’da eğlence merkezleriyle bulunuyor. Sahip olduğu kriterler göz önünde bulundurulduğunda konut fiyatları dengeyi sağlayabiliyor. Tarabya, İstinye, Baltalimanı, Maslak, Yeniköy, Rumelihisarı gibi bölgelerin fiyatları yaşam standartlarına bağlı olarak daha yüksek kalırken, Ayazağa ve Bahçeköy gibi bölgeler daha uygun alternatif kiralık daire seçenekleri sunabiliyor. Üniversitelerin de yoğun olarak bulunduğu Sarıyer'de; İstanbul Teknik Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Beykent Üniversitesi bulunuyor. Koç Üniversitesi'ne yakın konumda kiralık evler için Zekeriyaköy, Demirciköy, Kumköy, Garipçe ve Uskumruköy'e göz atabilirsiniz.

Sarıyer’de daire kiralarken nelere dikkat etmelisiniz?
Kiralık daireler açısından dikkat edilmesi gereken en önemli konu elbette taşınacağınız semti tanımak ve bütçe planlaması yapmak olacaktır. Sarıyer kiralık daire arayışınızda öncelikle bölgeyi incelemeniz de fayda var. Ulaşım olanakları, toplu taşıma alternatifleri, hastane ve eğitim olanaklarının sizler için uygun olup olmadığını belirlemelisiniz. Eve taşındıktan sonra su tesisatının patlaması, kombinin çalışmaması, camekanların su geçirmesi, mutfak dolaplarının elinizde kalması gibi detaylar canınızı sıkabilir. Yaşamak istediğiniz bölge kriterlerini belirlerken elbette evin kira, aidat ve sabit giderleri için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini hesaplayabilirsiniz. Gelir gider hesabını iyi yapmanız, evinizde uzun vadeli ve mutlu bir yaşam sürmeniz için önemli bir adım olacaktır. Kira sözleşmesine dikkat etmelisiniz; tüm detayları okumayı ihmal etmeyin. Kira tutarı, yıllık zam oranı, ödeme zamanları, depozito ücreti, evin teslim koşulları gibi detayları muhakkak inceleyin.

 

 

ZİNGAT BANA EV BUL

Bilgilerinizi girin, sizi arayalım
Hayalinizdeki evi Zingat bulsun
Favorilere Ekle
  • Kiralık Favori İlanlarım