Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.
Lütfen ilk değerden daha yüksek bir değer seçin.

Şile Satılık Villa

(165 sonuç bulundu.)
Galeri Harita
100 m² Satış Aralığı265.358 - 442.263 TL/m²
20,01 Yıl
1.350.000 TL
Şile Sahilköy'de Denize Sıfır Süper Villa
Selim Kamiloğlu
Sahilköy, Şile
4+1
8.2.2020
330 m²
550.000 TL
Şile Doğancılı'da Satılık Villa 5+1 Triplex
Hakan Korkutan
Doğancılı, Şile
5+1
17.2.2020
300 m²

İstanbul / Şile Satılık Emlak Endeksi

2003 - 2020 yılları arasında Şile satılık daire fiyat artışı %357,41 olarak gerçekleşti.

Aynı dönemde il genelinde İstanbul satılık konut fiyat artışı %353,14 oldu.

2019 yılında Şile ilçesinde satın alınan 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 334.267,00 TL iken, bu yıl için Şile satılık ev ortalama fiyatı 343.157,00 TL oldu.

İstanbul Şile ilçesinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 3.432 TL'dir. Şile ilçesinde konut fiyatları bir önceki yıla göre %2,66 artış gösterdi.

Şile satılık villa
Şile satılık villa seçenekleri muhteşem mimari özellikleri ile hayallerinizi süslüyor ise; satılık villalar arasında küçük bir gezinti yaparak kendinize ve kriterlerinize en uygun villaları bulabilirsiniz.

Şehrin yüksek tempolu, stresli ve monoton hayatından bunalan ve hem dinlenmek hem de güzel vakit geçirmek adına ideal yerler arayan herkesin hayali, sahil kenarında, doğa ile iç içe şirin bir beldede bir villa satın almaktır. Özellikle geniş aileler için çocukların, bahçesinde güvenle oynayıp eğlenebileceği, en ideal konut tipinin villadır. Siz de bu hayalinizi gerçekleştirmek için yeterince birikime sahipseniz ve de yatırımlık ya da kullanım amaçlı bir villam olsun diye düşünüyorsanız, ilk olarak kendiniz için ideal yerlerden hangisinde villa satın alacağınıza karar vermeniz gerekir. İhtiyaçlarınızı karşılayabilecek nitelikte bir mekan olmasının yanı sıra gözde ve uzun vadede karlı bir emlak yatırımı olabilecek bir seçenek sizin için daha önemli ise, lokasyon olarak avantajlı ve İstanbul'a da yakın beldelerden biri olan, Şile ve çevresinde bulunan satılık villa ilanlarını enine boyuna incelemenizde fayda var.

Neden Şile satılık villa seçeneklerini değerlendirmelisiniz?
Şile, İstanbul'un Karadeniz kıyısına yerleşmiş güzel bir ilçesi ve şirin bir tatil beldesi olması ile biliniyor. İstanbul Merkez ile arasının yaklaşık 70 kilometre olması sebebiyle özellikle İstanbul'da hafta sonunu farklı şekilde değerlendirmek isteyen pek çok kişinin gözde uğrak yerleri arasında yer alıyor. Ayrıca, deniz suyu sıcaklıklarının yükseldiği yaz aylarında deniz tatili yapmak isteyenlerin de oldukça rağbet gösterdiği Şile, ılıman bir iklime sahip olması sayesinde, yalnız yaz dönemlerinde değil yılın her mevsiminde her yaştan ziyaretçiyi ağırlıyor.
Şile, kesintisiz 10 kilometrelik sahil şeridine, ince ve parlak kumlu plajlara, mavi bir denize, ormanlar, doğa güzellikleri dahası kültürel ve tarihi değeri bulunan birçok mekâna sahip olması nedeniyle, Şile satılık villa almak isteyenler için ideal bir belde olarak tanımlanıyor. Şile'de gezilecek ve görülecek tarihi ve kültürel miras olarak, denizde küçük bir ada üzerine inşa edilmiş Şile Kalesi, Şile Feneri, otantik bir mimariye sahip olan Şile Evleri , Hanımsuyu Çeşmesi, Osmanlı Hamamı, Yeniköy'de bulunan Vaftiz Yeri ve Kilise kalıntıları, Hasanlı Köyü'nde bulunan Sarıkavak Kalesi, Yeşilvadi'de yer alan Heciz Kalesi, Sortullu Köyü'nde bulunan Lahit Mezar ve Kabakoz Köyü'nde bulunan Kilise kalıntıları ve daha bir çok irili ufaklı yer saymak mümkün.
Ayrıca, Şile plajı, Değirmençayırı Şelalesi, Onbir Göller Vadisi, Kumbaba Tepesi, Ağlayan Kayalar ve çevre köylerde bulunan irili ufaklı onlarca koy ve mağara da görülmesi gereken doğal güzellikler arasında öne çıkıyor. Bu arada Şile, Yunanca'da 'yaban çiçeği' anlamına geliyor. Bu da Mitolojik çağlardan beri Şile'nin doğal güzelliklerinin herkesçe bilindiğini ifade ediyor. Şile, özellikle sadece nüfus yoğunluğu ve trafiği ile yorucu olan İstanbul’da yaşamak durumunda olanlar için güzel bir kaçış alanı. Kolay ulaşım imkanları ile de ideal bir doğaya yakınlık dengesi sunabilmesi sayesinde, villa yatırımı yapmak için iyi bir seçenek olabilir.

Şile satılık villa seçeneklerine göz atarken nelere dikkat etmelisiniz?
Öncelikle, Şile'de bulunan bahçeli, denize sıfır ya da manzarası harika bir villanın fiyatının Türk Lirası cinsinden değil, döviz üzerinden hesaplandığını bilmeniz de fayda var. Şile merkezinin uzağında yer alan, tamamen sessizlik ve doğa ile başbaşa, modern mimariye sahip, konforlu ve havuzlu villalar sizi gerçekten etkileyebilir. Ancak, kullanmadığınız zamanlarda villanızı kiraya verebileceğiniz, yatırım amaçlı bir villa satın almayı planlıyorsanız, böyle merkezden uzak bir mekânı kiraya vermenin kolay olmadığını hatırlamanız gerekiyor.
Bu arada Şile satılık villa ve yazlıklarda kullanılan dış cephe ve ısı yalıtımı gibi malzemelerin de oldukça önemli olduğunu belirtmekte fayda var. Çünkü yalıtım sadece kış aylarında soğuktan korunmak için değil yaz mevsiminde aşırıcı sıcaklardan korunmak için de gerekli olabiliyor. Son olarak, villa satın almak maddi anlamda büyük bir yatırım olduğu için, emlak alım satımı konusunda yeteri kadar tecrübeli değilseniz, seçtiğiniz lokasyonda güven kazanmış, bilgili bir emlak uzmanı ile çalışmanız, yanlış bir yatırım yapmanızı önleyebilir.

ZİNGAT BANA EV BULBilgilerinizi girin, sizi arayalım Hayalinizdeki evi Zingat bulsun!
Favorilere Ekle
  • Satılık Favori İlanlarım